Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Сакам да распали дечково, да им мава по 2-3 голови на Венеција, Емполи и слични сиротиње.

Нека внимаваат само малку со притисокот, да не го запнат од старт.

И да, ДА НЕ ми изиграва Алегри авторитет и да го чува првите 2-3 утакмици на клупа, на сметка на неписмените Мората и Кин. Одма од нареден меч нека биде прва постава.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
se pokakavte so Duleto... cela nedela od usta ne go vadite... eden den dovolno e radost, vozbuda i ostali sranja, ne mora sekoj eban den na dulence da svrsavate.. :icon_lol:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Сакам да распали дечково, да им мава по 2-3 голови на Венеција, Емполи и слични сиротиње.

Нека внимаваат само малку со притисокот, да не го запнат од старт.

И да, ДА НЕ ми изиграва Алегри авторитет и да го чува првите 2-3 утакмици на клупа, на сметка на неписмените Мората и Кин. Одма од нареден меч нека биде прва постава.
Жално е толку пари дадени за одма да биде на клупа, има време и за тренинг и припреми. Таман се погоди тајмингот.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
327
Не сакав ни да се радувам додека не го видам во Торино од ситуации како Агуеро, Суарез и Гвардиола дека бил готов да потпише. Искрено уште кога имаше шпекулација за Икарди си викав земете го Влахович толку му е на Икарди, и кога од нигде никаде го потпишаа. Ова ми кажува дека планираат да инвестираат во тимот и тоа во млади и просперитетни играчи. Уште некој играч и тимов ке биде топ тим кој ке може да тера 6/7 години во ист состав без проблем. Иначе Мората и слични ко него нејкам повеќе да ги видам во дрес на Јуве. Сезонава отиде у празно бар нека се потрудат во ЛШ што подалеку да стигнат. Fino Alla Fine
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Топ 3 млади напаѓачи во Европа.

Колку голем трансфер е ви кажуваат и коментарите од другите навивачи, мелдаун им се дешава.
Мислеа дека Јуве е завршена работа, ама со овај трансфер покажуваат дека за многу брзо ќе се вратат, догодина очекувам борба за титула.

Јаки се некои што го рамна со Скамака, додека Јуве беше заинтересиран за играчот од Сасуоло вртеа мемиња за него и тимот.

Јако ќе биде ако им го земат и него и го седнат на клупа, само да докажат кој е кој во Италија.

И ми е мило што се отргнаа од слободни агенти, после фијаското со Ремзи им дојде ум во глава, нема леб од таквите.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Ако успеат летово да го вратат Погба, и пошто он е без пари да инвестираат сериозно во уште еден средњак, можеме и официјално да се рачунаме за вратени.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Ојде Кулуто Тотенхем изгледа. Сме преговарале со Арсенал за Обамејанг и Артур.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Јаки се некои што го рамна со Скамака, додека Јуве беше заинтересиран за играчот од Сасуоло вртеа мемиња за него и тимот.

Јако ќе биде ако им го земат и него и го седнат на клупа, само да докажат кој е кој во Италија.
Кој последен се смее најслатко се смее. Се зафркаваа за Скамака и Сасуоло, ама некој друг на лето ќе го пазари Скамака и Сасуоло :свиркам:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ојде Кулуто Тотенхем изгледа. Сме преговарале со Арсенал за Обамејанг и Артур.
Чул те господ! По катастрофален играч од него на тие години немам видено, еднодимензионален грбав шутрак играч што не знае кај тера со тоа нозете Матуидски
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Е сега нашите нека играт курот како Лион со некоја сума и нека се тегнат. За Бруно Гуимареп или како и да се презива ни бараја 45м а на Њукасл за 30+ бонуси ќе му го пуштаја.
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Mnogu radost Vlahovic e car, ama so ovaa sredina shto ja imame, kje se machi polusezonava a ako pochne Alegri so negojne katanadzo taktki kje mu bide poteshko… Se nadevam deka kje gresham ama kje vidime :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom