Фан Клуб: Јувентус

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Пред еден месец:

ARRIVABENE: ‘JUVENTUS FANS CAN FORGET BIG JANUARY MOVES’

“If anyone is expecting some coup de theatre in January, they can forget it. This club has been hit hard by two years of COVID and we are focused on relaunch, reflecting and evaluating so we can then do what the economic situation allows us to do.”



Сеуште не ми се верува дека успеаа да го донесат Влахо, па уште и у јануари. :vozbud: После Халанд, најдобар млад шпиц у свет моментално без дилема. Нека е за арно.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
А да го земаме и Халанд? Да им го дадеме Дибала на Ливерпул? :icon_lol:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Talking to Goal Italia Twitch channel, Romeo Agresti shared updates on Juventus transfer market situation:

“I don't believe that Juventus would let Kulusesvki go to a direct rival [Milan] this month.

“Kulusevski has done very little so far, he's not worth what was spent. I don't see a great future for him in Turin with Allegri, he's a player with particular characteristics. I wouldn't be surprised if Kulusevski went out and Nandez came in.

“Morata to Barcelona at the moment is difficult because Atletico do not want to reinforce a rival mid-season.

“Juventus are keeping a close eye on midfielders and I'm told from the Juve area that they will make a big splash in June. So I don't feel like denying De Jong, he has to be monitored.

“If no one leaves, I would be very surprised if Kaio Jorge stays. To improve he has to play.

“Now for Dybala, Juventus can finally talk to an agent registered with CONI. It's a pretty sad reality, Dybala should have had a professional entourage.

“In my opinion, someone will have called Dybala, but even from the interviews, he has made it clear that he is waiting for Juventus.

“Allegri will decide on Rovella and Fagioli. As well as for Ranocchia and Miretti. Pogba in the summer? I say you have to monitor everyone.

“Paul Pogba for January? No. For June, we mustn't take it for granted that Juve can't get certain players. Juve has the money and they spend it on worthy investments.

“Gravenberch? I don't think so in January. Udogie, I've said it several times, is a name Juventus are following.” ⚫⚪ #Juventus
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291

Овај дел - For June, we mustn't take it for granted that Juve can't get certain players. Juve has the money and they spend it on worthy investments.

Елкан го има одврзани ќесето
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.300
Погба на лето е слободен играч ако не се лажам, така да...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Погба на лето е слободен играч ако не се лажам, така да...
Зборам за делот Juve has money. Имаше гласини дека Елкан интервенирал за Влахович. Сакал Јуве побрзо да се врати на шампионски патеки а на лето покрај можно доаѓа на Погба ќе има др Де Јонг/Жоржињо/ СМС профил :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Директорот на Сасуоло кога ќе види дека Черубини репна 75м на Влахо без око да му трепне:

А Скамака ? :icon_lol: :pos:
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
Се убаво но кога го гледам мртовецот Квадрадо ми се плаче. Очајно му фали десно крило на овој тим. Ме чуди како никој не загризал за Берарди? Ја доминира Серие А дечкото.

И мислам дека ви е време за реконструкција во одбрана. Им поминува времето на старците.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Се убаво но кога го гледам мртовецот Квадрадо ми се плаче. Очајно му фали десно крило на овој тим. Ме чуди како никој не загризал за Берарди? Ја доминира Серие А дечкото.

И мислам дека ви е време за реконструкција во одбрана. Им поминува времето на старците.
Берарди беше играч на Јувентус, уште од 19 години отиде у Јуве... и веднаш беше пратен на позајмица во Сасуоло. Па по неколку години Јуве сакаше да го врати назад... но педерчето одби да дојде у Јувентус.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.300
Се убаво но кога го гледам мртовецот Квадрадо ми се плаче. Очајно му фали десно крило на овој тим. Ме чуди како никој не загризал за Берарди? Ја доминира Серие А дечкото.

И мислам дека ви е време за реконструкција во одбрана. Им поминува времето на старците.
Реално ако правиме муабет, не е мртов играч Квадрадо...последниве две сезони и да не му памтам некоја мизерна утакмица. Човекот ја држи цела десна страна во тимот, може да игра како RW, RM, RWB и RB, и на 33 години сеуште е еден од најпргавите играчи на терен, остај го Мондо ако пројаде брбушки за него. Прошлата сезона имаше негде 15 или 16 асистенции во сите натпреварувања, а 90% од натпреварите ги играше како десен бек.
Автоматски споено мислење:

Влаховиќ е веќе во Торино :drk:


Да не го заборавиме и старово, денес полни 44 години :cuc:

 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2006
Мислења
160
Поени од реакции
109
Се убаво но кога го гледам мртовецот Квадрадо ми се плаче. Очајно му фали десно крило на овој тим. Ме чуди како никој не загризал за Берарди? Ја доминира Серие А дечкото.

И мислам дека ви е време за реконструкција во одбрана. Им поминува времето на старците.
Кај од сите баш за Квадрадо се фати, веројатно најконстантниот играч на Јуве последните 3-4 години :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom