Фан Клуб: Јувентус

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.812
Поени од реакции
64.977
Лошата политика со играчите што беа земени на free пост Марота ерата и што им се давани големи плати некако го ебаа клубот + Роналдо со неговото его... Пирло го фрлија во оган прошлата сезона, колку и да му се лутевме за резултатите, мислам дека извади некаков максимум од говедава, зема два трофеја. Еве ги гледаме денес на дело колку вредат умрениве играчи...а и Ањели има голема кривица за ситуацијава, место да земе да прави ремонт на средината и нападот, он земал со Перез и оној на Барса си играа курот цело лето со Суперлигата.

Пирло, Џиџи, Недвед никогаш не би можел да ги хејтам, можам да ги опцујам у момент, али сега нон стоп да мрчам тоа не, преголем белег имаат оставено во клубот (истово важи и за Конте, али тоа е друг муабет и несакам да отворам нова глупа дискусија полна со навреди). Од друга страна, Алегри за овие резултати ќе го пцујам до 101 и назад, ко да не беше доволно што и го избриша инстаграмот на ќерка му, па сега ќе ме нервира и со мртвилава што ги прави на терен.

Оваа година максимум 6 или 5 место, значи МАКСИМУМ, иако е долга сезоната не гледам како би се вклучиле во игра за топ 4... Ѓубриња!!!
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.411
Поени од реакции
1.937
А ова Мората говново изгледа пак ќе падне психички уште појќе зошо добил свирежи од цел стадион.

Ја таков импотентен напаѓач одамна немам видено. Штета шо Кен и Киао не се толку форсирани ко ова говедово 20 милионско за 2 сезони.

Будали би биле ако го откупат.

Ако веќ цеља кон 5то место, маму му ебем нека им дадат шанса на младинцине, полошо нема да изиграат у тоа сум сигурен.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.671
Поени од реакции
16.361
Таман почнува лесен распоред, Киеза ни отиде у курац.

Се што можеше наопаку отиде.
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
22
Поени од реакции
14
Тимот не чини факт, ама исто и факт дека Алегри можеше повише и резултативе првиов дел се на негова глава. Тотално промашена тактика со Рабиот лево крило и тоа упорно, не користење на Киеза како што треба, Мората дупка невидена ама мислам дека непостоеќи среден ред е една од причините, Дибала оваа година нема некој што ја ”гуши”неговата игра и тој врска нема како и што очекував. Засега Закерони и Делнери умрените ми се појаки од Алегри не пак Пирло. Суперкупот ако го земиме догодина единствена шанса за титула сезонава макар да се смета за ланска.:)
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.544
Поени од реакции
2.812
Morata played one of the best games since the beginning of the season on Saturday. objectivity. So either I don’t understand or there are some prejudices.

И тоа е се што треба да знаете за стручњакот на клупа.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
506
Поени од реакции
288
Today at Massimiliano Allegri conference:
"There are no transition years in Juventus. We are Juventus and it takes ambition to get the most out of everything. In the 1/8 finals of the Champions League, the Italian Cup is still to be played and we still have a lot to play in Serie A". ⚽❤

Toa mi se svigja, do posledna kapka krv, globilov ko Zaev stana sekoja nedela neshto razlichno kazuva, znachi ne sme u tranzicija, sega se e polesno
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.671
Поени од реакции
16.361
Има некои информации за истрагата, што, како, дека?

Секако од релеватни извори, не од гол мк.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
403
Поени од реакции
768
Има некои информации за истрагата, што, како, дека?

Секако од релеватни извори, не од гол мк.
Сеуште не, ги испрашуваа на дел од вработените во Јувентус.
За некоја недела ќе се знае повеќе.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.812
Поени од реакции
64.977
Има некои информации за истрагата, што, како, дека?

Секако од релеватни извори, не од гол мк.
Прочитав само дека се ќе биде готово за месец дена, така да после Нова Година очекуваме првични резултати
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.671
Поени од реакции
16.361
Кин мајко мила, Мората vol.2

Што напаѓачи имаме у пичку матер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom