Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Јуве стигна до тоа ниво што ако врзат пет-шест подавања на прва викам "браво". Каков тим за стварање главоболка во убаво саботно попладне. Наместо да си делкам пивце негде и да си слушам музика јас ко мазохист некој сум се нацртал пред телевизор и се самоповредувам гледајќи ги скапанициве.
Мората кога и да добие топка му се одбива два метри од нога. Ова е работа што се учи на првите два-три тренинга у живот а на магарево што уште малку у пензија ќе иде му се случува сега на стари години. Било кој што рекреативно играл фудбал да го ставиш у игра нема да има толку лош прв контакт со топка.
Де Лихт е изгубен во просторот, ни знае да се постави, ни да подаде прецизно, дебакл од играч. Слушам ќе го селел Раиола у друг тим. Нека идат двајцата у трипичкематерине, многу ќе се усреќи тимот што ќе го купи. Јуве барем ако може да ги извади парите што ги рокна на него.
Една смрдлива Аталанта со полуиграчи кои да отидат у било кој друг тим ќе се изгубат ко кур на ТВ1000 ти игра пресинг и ти немаш спремено акција да им направиш контра и да ги откажеш од пресингот. Кур да пушат и играчи и Алегри и Ањели и Недвед.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Ubava igra za gledanje….. Taktika ala Alegri velikiot :tapp:
Автоматски споено мислење:

I megjudrugoto na kraj na sloboden na Dibala mi tekna, lani kolku povishe slobodni dobivavme vo zona na shutiranje, uste eden fakt kolku sme zagreota godinava
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Следна текма ни е со Аталанта, така да тие нерви што си ги сочувал ќе отидат за брзо време :icon_lol:

П.С. треба да частиш педерче :pipi:
Ги сочував и денес :)

Влезени сме во banter ера :toe:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Претежно ако не иде формација се мења, а досега, 4-4-2 ликот се уби од праење или некој хибрид што он си има замисла кај што не знае кој јаде кој пие.

Порано барем ќе измешаше 4-2-3-1, 3-5-2, ама изглеа со овој состав жална е свака формација
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Inache breaking news: Drugava godina ko kje go izbrkame globilot Zakeroni ili Del neri gi vrakjame, zal mi e da kazam ama i tie se podobri od globilon. I btw zbor dva za vechnion talent go gusheshe Cr7, go gushea trenjeri, saka povisoka plata ma da go fati patot da si ebe mater, od nego ochekuvav povishe, drugite znaev deka se drva osven Kieza koj e zrtva na globilskana taktika
Автоматски споено мислење:

Blagodarenie na glupite dalaveri so transferi ima spekulacija da ne isfrlat pak ne daj boze. Sega gi nemame Alex, Gigi, Trezege, Camo i Nedved….
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.561
Што биднало на крај нешто не гледав, се степале? :unsure:
Автоматски споено мислење:

Иначе Пирло > Алегри :kafence:

IMG_20211127_220241.jpg
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Нема надеж.

А тоа дека Пирло е подобар треба да го прашаме Роналдо, пошо човекот имаше 30 гола дадено.
Овие Кин, Мората, Киеса нема заедно да дадат толку.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Ги гледам сеа All or Nothing:Juventus, и можем да кажем дека Пирло не е уопште лош лик. Богами ни Алегри не е. Да видите само со каков фанатизам у соблекуална влагаше Роналдо тоа е нехумано. Бог, иако не здупи ептен :D.

Киеза дечкото е роден за големи утакмице, ама не и за тренери со дефанзивни, типично жабарски сфаќања од минатиот век - Алегри.

Не е можно колку го уназадуа Киеза тоа е страшно нешто. Овој Рабио и Бентанкур не сакам да ги коментирам, мислим дека све што и да кажем не ги опишуа колку са лимитирани играчи и глупи.

Него, муабетот ми е. Се надевам дека тимот Киеза ќе може да издржи под Алегри,ради тоа што не знам дали сте приметиле, ама секоја година од ка го имамо Алегри, голем играч не напушта - Роналдо,летово ваљда Де Лигхт, а и после тоа се надевам дека на списокот нема да биде Киеза.

Прајте акаунти, фрее трајл и изглејте дур можете,баш у детали опишуа што се сучуа у Јуве.

Недвед... зборови немам за човеков, застанал ликов со Паратичи и вика - лее не можем да ги гледам. Како може вика толку големи играчи да са а да не знаа да набаца од корнер? :cuc: :icon_lol:

Прав Јувентино е братот, да имаа средњациве наши 1% жар колку него, сеа ќе бевмо 2ри :D

Киелини.. чуеков е кинг конг со срце на јагне, тоа е невероватно каков лик е. Киело брат наш носоња!

P.S Интересна дискусија имаше меѓу Буфон и Пирло.

Пирло имаја ручек со Буфон и баш збореа што ги нервира највише - глумење фаца на ФБ/ИГ место да играа. И баш Пирло вика, она што ме вади од такт е тоа што играчиве седат на телефон пред утакмица. Затоа, од наредна година, свите телефоните ќе ги ставаа у шкаф. Ликот на прв поглед изгледа мн смирено ама јебе кеву се дере и пцуе ко коњушар. Се глеа дека сакаше да напраи нешто реално од играчиве.

Затоа, кој и да дојде тренер со овие играчи толку е максумумот.
 
Последно уредено:

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.491
Поени од реакции
4.334
Ги гледам сеа All or Nothing:Juventus, и можем да кажем дека Пирло не е уопште лош лик. Богами ни Алегри не е. Да видите само со каков фанатизам у соблекуална влагаше Роналдо тоа е нехумано. Бог, иако не здупи ептен :D.

Киеза дечкото е роден за големи утакмице, ама не и за тренери со дефанзивни, типично жабарски сфаќања од минатиот век - Алегри.

Не е можно колку го уназадуа Киеза тоа е страшно нешто. Овој Рабио и Бентанкур не сакам да ги коментирам, мислим дека све што и да кажем не ги опишуа колку са лимитирани играчи и глупи.

Него, муабетот ми е. Се надевам дека тимот Киеза ќе може да издржи под Алегри,ради тоа што не знам дали сте приметиле, ама секоја година од ка го имамо Алегри, голем играч не напушта - Роналдо,летово ваљда Де Лигхт, а и после тоа се надевам дека на списокот нема да биде Киеза.

Прајте акаунти, фрее трајл и изглејте дур можете,баш у детали опишуа што се сучуа у Јуве.

Недвед... зборови немам за човеков, застанал ликов со Паратичи и вика - лее не можем да ги гледам. Како може вика толку големи играчи да са а да не знаа да набаца од корнер?

Прав Јувентино е братот, да имаа средњациве наши 1% жар колку него, сеа ќе бевмо 2ри :D

Киелини.. чуеков е кинг конг со срце на јагне, тоа е невероватно каков лик е. Киело брат наш носоња!
И покрај лошата сезона на крај ми падна лошо за Пирло коа збореа со Буфон и му вика идната година ќе праиме вака и вака.
 
Последно уредено:

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
И покрај лошата сезона на крај ми падна лошо за Пирло коа збореа со Бонучи и му вика идната година ќе праиме вака и вака.
Да. Еве баш едитирав и на крај кога збори со Буфон за наредна сезона. Жално е како го ебаја Јуве у 3 години. Ти продавај бе играчи и све ама донеси бе квалитетни замени не ова ретардовци, да ги собереш пола тим и да ги склопиш пола играч не можеш да извадиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom