Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.671
Поени од реакции
16.361
+ имаме ужасен тренер
Не бе, добар е.

9 години поминаа откако со Конте изгубивме убедливо од Баерн во двомеч 2013 година и овде уште има луѓе кои ќе ти кажат дека им излегол со смакнати гаќи, дека вака, така, онака, можело подобро. Баерн кој тогаш беше најквалитетниот тим во Европа.

Овој сега излезе за да изгуби, постави 4 копачи во средината, ама играчите се криви, не ги бива.
Дека Матри и Кваљарела ги биваше.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
403
Поени од реакции
768
Не бе, добар е.

9 години поминаа откако со Конте изгубивме убедливо од Баерн во двомеч 2013 година и овде уште има луѓе кои ќе ти кажат дека им излегол со смакнати гаќи, дека вака, така, онака, можело подобро. Баерн кој тогаш беше најквалитетниот тим во Европа.

Овој сега излезе за да изгуби, постави 4 копачи во средината, ама играчите се криви, не ги бива.
Дека Матри и Кваљарела ги биваше.
Да, ама од друга страна Конте што направи во Европа?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.754
Поени од реакции
13.765
Според мене после фијаското со Супер Лигата, непродолжување договор на Марота заради несогласувањата со Недвед и давањето поголема слобода на истиот + повеќе сензонското распаѓање на тимот како да е старо железо - редно е Ањели да биди маж и да си дај оставка, ова се се е негова кривица според мене.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
506
Поени од реакции
288
Megjudrugoto kje izleguva dokumentarec za Juve na amazon, uste odsega ima nekoj interesni sceni kako CR7 plache posle eliminacija od Porto kako im vika na drugite deka se sranje, razgovori megju Nedved i Paratichi … :)
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
403
Поени од реакции
768
Megjudrugoto kje izleguva dokumentarec za Juve na amazon, uste odsega ima nekoj interesni sceni kako CR7 plache posle eliminacija od Porto kako im vika na drugite deka se sranje, razgovori megju Nedved i Paratichi … :)
Излезе веќе.

Кај нас чекаме, пошо сме пиратерија жива.
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.242
Поени од реакции
3.844
Зошто да се поминува низ истата траума од лани, гледајки документарец, коа истата траума се дешава и оваа сезона, а можно и бетер
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.754
Поени од реакции
13.765
Да, ама од друга страна Конте што направи во Европа?
D06AEA09-0CE5-4CA6-B8E6-5C0599BD7855.jpeg
Автоматски споено мислење:

Следна текма ни е со Аталанта, така да тие нерви што си ги сочувал ќе отидат за брзо време :icon_lol:

П.С. треба да частиш педерче :pipi:
Кога сакаш муце мое :love:

:ајнапиво:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.570
Излезе снимка од соблекувалната на Јуве како Роналдо грми на соиграчите: Играме како гоВна!


Деновиве излезе документарецот на „Амазон“, „Сè или ништо“ кој овојпат е за минатата сезона на Јувентус, па се појави една снимка со Роналдо на која Португалецот е бесен на себе и на своите соиграчи.

Снимката е од полувремето на мечот против Порто во Лигата на шампионите. По првите 45 минути Јуве губеше со 0-1, а мораше да го добие мечот.

Роналдо влегувајќи во соблекувалната врескаше по сите велејќи дека играат како гомна и тој и останатите и дека мора да заиграат многу подобро.

Единствен кој му се спротивстави беше Квадрадо, а потоа Пирло им подвикна да прекинат и да го слушаат што ќе им каже.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.335
Поени од реакции
2.759
Макс ако форсира 4-4-2 подобро да искочи со Деки или Берна на лево крило. Мекдоналдс и Локатели у средина и Киеза десно крило. Али Рабио на лево нема никаква логика. Уствари има во главата на Макс јер он упорно потенцира на секоја прес конференција баланс, баланс, баланс. Цела игра му се темели на балансот
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
506
Поени од реакции
288
Макс ако форсира 4-4-2 подобро да искочи со Деки или Берна на лево крило. Мекдоналдс и Локатели у средина и Киеза десно крило. Али Рабио на лево нема никаква логика. Уствари има во главата на Макс јер он упорно потенцира на секоја прес конференција баланс, баланс, баланс. Цела игра му се темели на балансот
Sakash da kazesh antibalans :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom