Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Deadwood. Ама буквално Рабио дамар не му удира толку е незаинтересиран што може да гори све окоолу него а он чаша вода да пуни и да пие.

Проклет да е денот ка го донесовмо. Ликот е толку ретардиран што уште некој мисли дека му е фаза, ама дека има потенцијал.

Не, нема потенцијал! Му ебем тоа мајката шо личи ко Аца Лукас и тоа сперматозоидот што ја оплодил и шо родила ваква џукела глупа шо трча ко мисир
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
Важно ако не е повреден Алегри обавезно го стартува...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Добро кој кур Сандро чува при двава гола??? Па како може основно нешто е ова, сам застанува на 5 метри од противничкиот играч...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Рабио многу ме потсеќа на Кристијан Полсен кога играше кај нас пред 11-12 години, и знам сега ќе речите "Шики, па тие се сосема различен тип на играчи", и точно е, сосема се различни, ама имаат една иста карактеристика со која можам да ги споредам...

КУРОБОЛИЕТО!!!
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Рабио многу ме потсеќа на Кристијан Полсен кога играше кај нас пред 11-12 години, и знам сега ќе речите "Шики, па тие се сосема различен тип на играчи", и точно е, сосема се различни, ама имаат една иста карактеристика со која можам да ги споредам...

КУРОБОЛИЕТО!!!
Mislam deka Poulsen bese edna klasa bolje od ovoj Rabio gomnovo..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Од пред 10 минути исклучив и чекам да заврши тоа примаат гол од Вернер за 4-0.:facepalm:

Аматерски припремена утакмица, не гледам поента човек да коментира на интернет во врска со одлуки на тренерот, пошо никој ни чита ни гледа што ние мислиме, ама валда подобро вака него сам да си зборува човек од нервоза.

Значит не научи толку години да се адаптира, како инат да тера со некој замислен лик, стварно не ми е јасно, абе на ФИФА да играш, немојш со Мекејни и Рабио да играш на крила, значи не, како после јас да пишам Рабио бил умрен а тој игра крило, ајде да го ставиме Де Лигт десен бек и да му пцуеме се живо пошо неможел да стигне до средина со топката внозе.

Незнам, ставрно без зборови ме остават чоеков, дај подобро да излезеше со 3-5-2 со Кулушевски, Киеса на страна и Кин или Дибала со Мората и готово, немаше да гледаме очобол и немаше да слушам англиски коментатори како објасниваат колку Англиското е над Италијанското.

Ова беше аматеризам левел Пирло против Барселона, тоа мртвило што го изиграа лани го изиграа и годинава, нека завршат втори во група, нека им падне Баерн и нека се самораспуштат на полувреме кога ќе губат 0-5.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Алегри си го покажува вистинскиот лик. Крајно неспособен тренер кога нема квалитет во тимот, безидеен лик заталкан во неговиот свет на ригиден фудбал.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Ne treba da sme iznenadeni, neshto najnormalno so ovoj sostav i trenjer. Samo se molam da ne se padnime so Baern po shto najgolemi kopilinja se ko kje pomirisaat krv do 10 teraat…
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Не бев во можност да ги гледам и како што гледам и читам сум спасил еден куп нерви.

Реалноста е дека имаме тим составен од полу-професионалани просечни играчи ( 70%) + немање креативец во средината од теренот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.170
Не бев во можност да ги гледам и како што гледам и читам сум спасил еден куп нерви
Следна текма ни е со Аталанта, така да тие нерви што си ги сочувал ќе отидат за брзо време :icon_lol:

П.С. треба да частиш педерче :pipi:
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Не бев во можност да ги гледам и како што гледам и читам сум спасил еден куп нерви.

Реалноста е дека имаме тим составен од полу-професионалани просечни играчи ( 70%) + немање креативец во средината од теренот.
+ имаме ужасен тренер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom