Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Ќе го убиеше Бентанкур Оти ко баба 60 годишна влегваше и не знаеше кај да се позиционира. Дефинитивно ќе го продат.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Со асистентот на Сари се спукаја. Сари делеше.

Солидни денес, добри бевме :)
Какви солидни.... мислам дека се дур немаме добар напаѓач, играч место Рабио и уште еден место Кулушевски, ефикасност би имале ваков каков што е - чекај да даде гол Киеза или пенал да се падне.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Какви солидни.... мислам дека се дур немаме добар напаѓач, играч место Рабио и уште еден место Кулушевски, ефикасност би имале ваков каков што е - чекај да даде гол Киеза или пенал да се падне.
Треба со Каио да се форсира, Кин ми е поќе за супер замена.

според мене беа солидни, Рабионе знам што да кажам знам дека е тука за трансформација 433 и 352/442 да покрива назад ама и за то не го бива…
Автоматски споено мислење:

We had a good game, but we did waste too many scoring opportunities, because this is a team with great potential and the ability to reach the opposition goal, then we are too hasty.”

Allegri was particularly irritated with Dejan Kulusevski for a late opportunity.

“You go to the corner flag with that ball, you don’t try to dribble everyone. These are the things we need to learn, we always try to do too much, go for a back-heel or a solo run, they are unnecessary and wasteful.


“It wasn’t easy for him, he needs to be more decisive in the box, as he had a few chances and needed to take a moment to think and make the right choice.”

This match was painted as a clash between the defensive Allegri and possession-based Maurizio Sarri.

“It was Juve against Lazio, not Allegri against Sarri, but football is also strategy. There are moments you need to keep the ball, moments when you have to counter, moments when you must defend.

“I thought Lazio would keep the ball for 70-80 per cent, but we did well to keep 46 per cent, so that was an improvement. As time goes on, we’ll do better. It’s the kind of thing you can only learn with time and a run of victories.”

Among the moves to neutralise Lazio was putting Adrien Rabiot on Sergej Milinkovic-Savic.

“Rabiot, Locatelli and McKennie worked really hard in midfield. Rabiot has a great engine, he could’ve played another 90 minutes, and he did really well to limit Milinkovic-Savic,” confirmed Allegri.

“I admired the spirit we showed, the only chances we allowed for Lazio were on the counter because we had so many players going forward trying to score. This is why I say that the chances need to be finished, because otherwise you are open to conceding.


“We lost Danilo early, I introduced Kulusevski and there was the risk of being unbalanced, but the lads did really well.

“I have never seen a great team win with complacency. You must always respect your opponents and put in the effort, and we dropped points this season because we didn’t have the same attitude against them that we did in the bigger games.”
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ровела мора да го вратиме уште у Јануари. Константно си гази у Џенова, еве и вечерва против Рома засега одличен.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Подобро да ги чува Дибала и Киеза против Челзи и онака не ни е битен резултатот. Не би сакал да ризикуваме повреди за ЛШ, каде што знаеме кој е максимумот.

Дури мислам дека ни одговара и пораз со 1 гол. Имаме подобра гол разлика, а дополнително во последно коло играме со Малме дома, а тие гостуваат во Русија на -15. Не дека прво место ни носи некоја предност, видовме што се случи со Лион и Порто.

Наредното коло во Серија А го играме најважниот меч во сезоната. Се освен победа ќе значи крај на секоја надеж за пристојна сезона.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.182
IMG_20211123_195041.jpg

Алекс ќе биде вечерва на Стемфорд Бриџ, али пред тоа го посети Перикле.

Поставите
IMG_20211123_195228.jpg
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.991
Рабио човече!!! Абе немам видено овалкава подвижна катаклизма. Дебилот е поплава, пожар и земјотрес у едно, мамата у пичка да му ја ебам!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom