Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.553
Поени од реакции
2.300
Dechki, kazete nekoja aplikacija be kaj sho kozam da gledam arena sport? Mi imaa ednash kazano, ama ko go menvev telefonov mi se izgubi i zaborajv kako se vikashe...
Автоматски споено мислење:

Dajte be nekoj stream, zivi sve!!
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2018
Мислења
1.545
Поени од реакции
2.814
Што е бе ова? Ко Житоше и Градско да ги гледам. Леле деснава страна, Де Шиљо, МкКени, Берна, кој од кој полош...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.785
Поени од реакции
13.805
Таман си се, сам онака не примат гол и да се чуват од повреди очигледно и пазат на фитнес.

Де Шиљо не игра пак лошо чудна работа.

Би го ставил Артур и Каио да размрдаат напред малце :) вака ко со мозочен удар се. Киеза денес е Красич други дио.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.828
Поени од реакции
65.043
И да загубат нема да ми е криво, имаат 6 бода од првите 2 натпревари, така да полабаво нека го одиграат овој натпревар.

Битното е у Недела
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.785
Поени од реакции
13.805
И да загубат нема да ми е криво, имаат 6 бода од првите 2 натпревари, така да полабаво нека го одиграат овој натпревар.

Битното е у Недела
Таму и се со умот бар оние стандардните првотимци.

Сакам само Артур да го видам, МекКени иако најпоќе истрча не е за кај нас… Исто така и Каио идеална утљкмица за да го видиме на терен.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.675
Поени од реакции
10.469
Zasto be kieza levo e da mu ebam sve
Автоматски споено мислење:

Таман си се, сам онака не примат гол и да се чуват од повреди очигледно и пазат на фитнес.

Де Шиљо не игра пак лошо чудна работа.

Би го ставил Артур и Каио да размрдаат напред малце :) вака ко со мозочен удар се. Киеза денес е Красич други дио.
Pa kako da ne e krasic koga go stavil levo i se gushi tamu
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.785
Поени од реакции
13.805
Zasto be kieza levo e da mu ebam sve
Автоматски споено мислење:


Pa kako da ne e krasic koga go stavil levo i se gushi tamu
Да бе, до то е дека игра лево. Киеза игра лево за да можи да шутира како лажна деветка. Иначе заслужва на клупа да седни малце да олади глата мн комплицира кога не треба.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.785
Поени од реакции
13.805
Neka go prefrli desno pa ke praime muabet..
Разбери дека моментално игра исто што игра и Дибала и дека полесно е да игра на лева страна за шут него на десна страна. Не е многу тешко да сфатиш. :icon_lol:
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.545
Поени од реакции
2.814
Да бе, до то е дека игра лево. Киеза игра лево за да можи да шутира како лажна деветка. Иначе заслужва на клупа да седни малце да олади глата мн комплицира кога не треба.
А важи, нека ти игра тогаш Берна и Кулу крила па ќе тепа некогаш Јуве. Како бе за Италија е друг Киеза, а овдека игра вака. Лево го игра, за да можи примадоната Берна да игра десно оти не му одговарало лево...а десно е 100 пати подобар.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.785
Поени од реакции
13.805
А важи, нека ти игра тогаш Берна и Кулу крила па ќе тепа некогаш Јуве. Како бе за Италија е друг Киеза, а овдека игра вака. Лево го игра, за да можи примадоната Берна да игра десно оти не му одговарало лево...а десно е 100 пати подобар.
Не, лево го игра оти го нема Дибала, друго Бернардески дефанзивно поќе покрива и затоа игра на десна страна. Едноставно ама во ред е ајде намерно го игра лево оти Алегри е неписмен и сака да го уништи :toe:
Автоматски споено мислење:

Кулу исусе христе... Дочекав и ова
Кулу не е технички лош играч едностсвно му треба континуитет и време плус е млад ама не е за напаѓач.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.675
Поени од реакции
10.469
Разбери дека моментално игра исто што игра и Дибала и дека полесно е да игра на лева страна за шут него на десна страна. Не е многу тешко да сфатиш. :icon_lol:
Znaci ja razbiram megjutoa razberi i ti deka desno e najproduktiven..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom