Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.366
Поени од реакции
1.875
Осеќам нема ништо да испадне со Влаховиќ. Киеза им го зедовмо сега уште Влаховиќ..., успут со истата формула чисто сумњам. Финансиски смо 0 btw

Мората мислим дека ќе остане, али живи били па видели
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.579
Поени од реакции
8.914
Осеќам нема ништо да испадне со Влаховиќ. Киеза им го зедовмо сега уште Влаховиќ..., успут со истата формула чисто сумњам. Финансиски смо 0 btw

Мората мислим дека ќе остане, али живи били па видели
Ја па оптимист сум дека ќе се земе Влаховиќ, не знам зошо ама све натаму ми иде работава. Совршен трансфер би бил и мислим дека е изводлив. Ако ја изглода и оваја сезона ко лани, дефинитивно мора да се земе дечкото. Греота ќе биде и овој да се пропушти. А иначе финансиски мислим дека не е све таке црно. Роналдо отиде и се олесни малце буџетот, мислам дека на лето има простор за играч од калибар на Влаховиќ. Ваљда не смо до толку да му ебеш матер...

А околу Мората, ќе го откупа и него сигурно, само не веруам 35 милиони да им доплатимо. Ќе се исценка Черубини за помалце гарант, желбата на Мората да остане овде ќе биде пресудна.

Нејсе све ова погоре, Рамзи, МекБургер и Де Шиљо или Пелегрини да се продадат што побрзо и пресреќен ќе сум. Друго све е бонус.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.644
Поени од реакции
64.191
Ауууу, види го ти гремлинот Ремзи, станал јак на зборови :icon_lol: Место да земе и да ќути од срам, терен нема опипано во Торино од прошла сезона он се прави Конор Мегрегор за инвалиди. Не знаеше да се снајди под Сари, ни под Пирло, нит под Алегри, и сеа ќе продава муда за бубрези како клубот бил крив. Ајт чаооо од тимот, тотално небитен играч, фудбалер која следна дестинација ќе му е болницата на Вулверхемптон, Ватфорд или Барнли.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.366
Поени од реакции
1.875
После Ремзи, на Јуве ваљда конечно ќе им дојде до курца од земање стаклени играчи.

Братот единствено што постигна у животот е искористуање на хајпот зс вечен "талентирсн енглез" што ка би бил здрав би бил феномен.

А феномен е само у повреде.

Баш пред ден најдов статија кај шо и Венгер се чудел и му е мистерија како дечково се повредуа олку.

Најголеми стручњаци не знаеле да одговора.

Значи - како се повредуа Ремзи, бермудски триаголник, и босански пирамиде и дали Шиљо е вонбрачно дете на Алегри остануаа најголеми мистерие у 21 век
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.516
Поени од реакции
13.516
Од сегде гласини наеднаш за овај

 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.803
Поени од реакции
936
Од сегде гласини наеднаш за овај

Aко може да се земе не би размислувал воопшто, во Ајакс беше страшен играч, не дека е некој репер тоа ама сигурно неможе да биде полош од Рабио и Велшанецот. Ич да не размислуваат ако има опција за некоја позајмица во Јануари.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.516
Поени од реакции
13.516
Aко може да се земе не би размислувал воопшто, во Ајакс беше страшен играч, не дека е некој репер тоа ама сигурно неможе да биде полош од Рабио и Велшанецот. Ич да не размислуваат ако има опција за некоја позајмица во Јануари.
Да ама проблемот е мислам дека најдобро игра како 10ка а како CM и B2B е Рабио :icon_lol:
Автоматски споено мислење: 

Kajgana Shop

На врв Bottom