Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.382
Поени од реакции
10.081
Taa e taa razlika megju Pirlo i Alegri.. Sea do kraj nè ocekuva golema borba za sekoj bod, mozda nema da osvoime ama definitivno top4 ke bideme.. Koga vikam mozda nema da osvoime, ne mislam deka pak inter ke osvoi, tuku Napoli.. Ja mislam sezonava nivna ke e..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.593
Поени од реакции
16.099
@Mondonico ај погоди што се деси денес... :icon_lol:
Ај кажи дека не беше неопходно.

Не гледав многу внимателно, задоволен сум од победата.

Пак ќе повторам, многу подобро ќе беше наредни два меча да ни беа Венеција и Салернитана, но ајде. Да ги видиме на наредните 2 дерби меча што планираат да направат.
Автоматски споено мислење:

@Mondonico ај погоди што се деси денес... :icon_lol:
Ај кажи дека не беше неопходно.

Не гледав многу внимателно, задоволен сум од победата.

Пак ќе повторам, многу подобро ќе беше наредни два меча да ни беа Венеција и Салернитана, но ајде. Да ги видиме на наредните 2 дерби меча што планираат да направат.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.866
Поени од реакции
6.397
Ај кажи дека не беше неопходно.

Не гледав многу внимателно, задоволен сум од победата.

Пак ќе повторам, многу подобро ќе беше наредни два меча да ни беа Венеција и Салернитана, но ајде. Да ги видиме на наредните 2 дерби меча што планираат да направат.
И Челси ни се падна у незгоден момент па го ебаа ежот.

Многу понезгодни ни се малите тимови, бидејќи не оставаат простор за гол... премногу бункер играт и тешко се пробива.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
548
Поени од реакции
558
Нема гајле,веридба ти е како free trail.Го користиш 3 месеца и после решаваш дали ќе го земаш дефинитивно продуктот или не. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.579
Поени од реакции
8.914
Иначе, 6 утакмици по ред сме без пораз.

Малме 4-0
Милан 1-1
Специа 3-2
Сампдорија 3-2
Челзи 1-0
Торино 1-0

Си доаѓаат работите на свое место полека но сигурно. :) И јас мислам дека дербињава што следат доаѓаат у прав момент. Пиша некој и погоре, у моментов со помали екипи мислам дека повеќе би се мачеле. Ќе видиме, не очекува интересен период.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.382
Поени од реакции
10.081
Nema što da vidime be, šampionski tim ne iskaca so spušteni gakji, iskačaš muski so muda nakloneti do pod i e*eš
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.593
Поени од реакции
16.099
Иначе, 6 утакмици по ред сме без пораз.

Малме 4-0
Милан 1-1
Специа 3-2
Сампдорија 3-2
Челзи 1-0
Торино 1-0

Си доаѓаат работите на свое место полека но сигурно. :) И јас мислам дека дербињава што следат доаѓаат у прав момент. Пиша некој и погоре, у моментов со помали екипи мислам дека повеќе би се мачеле. Ќе видиме, не очекува интересен период.
Не би требало вака да ги гледаме нештата.

Овие 6 меча без пораз, после стартот кој за нас беше 1 освоен бод од Удинезе и Емполи, не се ништо особено.

Земајќи во предвид дека категоријата „утакмици без пораз“ е можеби релевантна за борба во ЛШ, а никако за нешто повеќе, овие 6 утакмици се просечен резултат, проследен со многу големи дупки во играта. Четири голови примивме од Специја и Сампдорија бре, нема што да се разговара повеќе.

Работите ќе си дојдат на свое место, тогаш кога ќе сврземе 6-7 победи по ред со квалитетна игра. Се' додека тоа не се случи, далеку сме од реалноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom