Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.593
Поени од реакции
16.099
zatoa konte ne mozese da pobedi tretorazredni ekipi vo grupa LE koga igravme, i grupa ne mozese da pomine LS.. 0 pobedi imase vo LE grupa koga igravme be eeeeej...
Дел Нери ни беше тренер 2010та кога имавме 6 нерешени во група.

Оди гледај си децата, не се замарај со фудбал.
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.206
Поени од реакции
3.764
Da be Konte 4-0 aggregate so Bayern, paga u grupi so Galatasaraj, ne moze da gi tepa Nordsjelland.. toj konte li sto so sampionskiot Inter ne pomina grupi 2 pati.. toj konte li? Ne mozes da jades u restoran od 100€ so 10 €? Toj konte li? Trener sto nema plan B i sto vo evropa se ponasa kako najgolema picka..
A mu zgusti odma se gubi.. fala bogu sto otide u Inter i prikaskite za negovo vrakjanje vo Juve se minato.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.382
Поени од реакции
10.081
Дел Нери ни беше тренер 2010та кога имавме 6 нерешени во група.

Оди гледај си децата, не се замарај со фудбал.
nebitno, Max ni ima poise tituli od nego doneseno + podaleku ne' dogura vo LS plus protiv jakite ekipi se drzi odlicno.. Dodeka bese konte, koga ke ni dojdese Baern odma pisuvav poraz, so niedna sansa napraveno kon protivnickiot gol..
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
30
Поени од реакции
66
Konte e mnogu dobar za gradenje tim, no sekogas zaostanuva nekako edna klasa od vistinskite treneri kako Klop, Gvardiola, Zidane... Dodeka pak Alegri mi e nekako na slicen level so Konte, takticki pojjak no poslab vo disciplina i motivacija.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.584
Da be Konte 4-0 aggregate so Bayern, paga u grupi so Galatasaraj, ne moze da gi tepa Nordsjelland.. toj konte li sto so sampionskiot Inter ne pomina grupi 2 pati.. toj konte li? Ne mozes da jades u restoran od 100€ so 10 €? Toj konte li? Trener sto nema plan B i sto vo evropa se ponasa kako najgolema picka..
A mu zgusti odma se gubi.. fala bogu sto otide u Inter i prikaskite za negovo vrakjanje vo Juve se minato.
А што дека Алегри имаше 0-2 ротив Баерн после првото полувреме на Алијанц во реваншот кога се испичка и ги врати сите назад и испаднавме после 4-2. Наместо да нападни на трет гол тогаш кога Баерн беше уништен, тој му подари триумф. Истото против Реал пред 3 4 години, на 0-3 во Мадрид не нападна на четврт гол туку се повлече и знаеме сите што се случи.
Како што пиша 433 можеби е тактички подобар Алегри, но многу му фали храброст во играта.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.644
Поени од реакции
64.189
Конте, Алегри, Конте, Алегри...за мочковци како вас само Чиро Ферара, и неговите Роки 4 пресконференции.
:kajgana:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.801
Поени од реакции
6.995
Тоа што Конте за четири сезони во ЛШ со Jувентус и Интер има точно една победа повеќе од Пирло како тренер, треба да стави крај на дискусијата ама некако уште се влечи
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.516
Поени од реакции
13.516
Последната сезона и оваа сега ги игра неверојатно. Секоја чест
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.206
Поени од реакции
3.764
А што дека Алегри имаше 0-2 ротив Баерн после првото полувреме на Алијанц во реваншот кога се испичка и ги врати сите назад и испаднавме после 4-2. Наместо да нападни на трет гол тогаш кога Баерн беше уништен, тој му подари триумф. Истото против Реал пред 3 4 години, на 0-3 во Мадрид не нападна на четврт гол туку се повлече и знаеме сите што се случи.
Како што пиша 433 можеби е тактички подобар Алегри, но многу му фали храброст во играта.
Seriozen si so muabetot deka imal 0-2.. pa toa bese utakmica zavrsena u posledni minuti so kiksot na Evra. Juve go igrase revansot bez Dibala, Markizio i Kielini. Conte ne uspea gol da im dade a vo
Timot gi imase Pirlo, Tevez, Vidal, Pogba.. Vleze so spusteni gaki vo dvomecot i si go dobi nemien.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.803
Поени од реакции
936
Последната сезона и оваа сега ги игра неверојатно. Секоја чест
Шала на страна многу стабилен играч, во сето сивило лани и годинава игра одлично. Мислам дури и добивме со трампата, милион пати е покорисен од Кансело.
Автоматски споено мислење:

Луѓе дај порадувајте се мајку му :D (и така е реткост овие 2 години) , го доби Челзи кој имаше нула сериозни шанси, да тиња сме во првенството али за мечот капа долу за Алегри.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.593
Поени од реакции
16.099
Конте со овој состав на Јувентус првите 6 кола ќе имаше пет победи и два примени голови. Автогол на Бонучи и кикс на Шчежни.

@Scirea давај таа сликата со оној што седи на клупата и чека да биде разубеден :kafence:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.382
Поени од реакции
10.081
Seriozen si so muabetot deka imal 0-2.. pa toa bese utakmica zavrsena u posledni minuti so kiksot na Evra. Juve go igrase revansot bez Dibala, Markizio i Kielini. Conte ne uspea gol da im dade a vo
Timot gi imase Pirlo, Tevez, Vidal, Pogba.. Vleze so spusteni gaki vo dvomecot i si go dobi nemien.
Mislam deka Vidal ja usra, odnosno driblase tamu po strana na 30m od golot u zadnji 10 sekundi namesto da ja izbaci, mu ja zemaa i od strana nafrlija i primivme gol.. ebano isfrlanje trebase a ne da dribla
 

Kajgana Shop

На врв Bottom