Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.442
Поени од реакции
13.430
Дај боже да им ја дигне самодовербата овај пресврт.

Мора играч од средина да земат во Јануари.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
130
Поени од реакции
176
Ај што е транзиција, транзиција е. Треба промени и играчи. Ама овие што ги имаме не се од Фк Миравци донесени ебаго. Знаат да играат фудбал, играле по добри клубови. Ама толку се раштимани, неуиграни, ментално пропаднати тоа не е могуче. Треба со бели маици да ги пуштат фудбал да играат додека не си дојдат при себе и заличат на тим, после дресот да им го дадат да го носат...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.816
Поени од реакции
6.821
Греотинка од тренер Алегри. Ни сам не знае како ја свртеа и реши да се брани. Јас убеден сум дека да продолжеа да напаѓаат при 2-3, овие со посебни потреби немаше до центар да ја изнесат топката ама не, мастермајндот на клупа решава да ја искушува одбраната која ни е швајцарско сирење. Стварно не знам од каде потреба кај било кој тренер да се повлече, особено против екипа која е најмалце три-четири пати послаба од твојата. Значи ако не им дозволиш да напаѓаат нема шанси тие неспособни играчи да креираат шанса во борба гради в гради. Па уште на крај им ја задржуваа топката на корнер знаменце :facepalm:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.521
Поени од реакции
63.209
IMG_20210922_203723.jpg
Автоматски споено мислење:

Каков осмех на крај Алегри мислиш Челзи сме го тепале :D
"Ќе го јадеме од Сампдорија" осмех...
 
Член од
6 март 2019
Мислења
130
Поени од реакции
176
Mora da brani Perin pred Poljakot sigurno polos ne moze da bide
Па кога примаме по гол-два секоја утакмица сигурно дека неможе полошо да биде. Можеме да се помириме со фактот дека немаме голман и да почнеме со Перин или со некој младинец да експериментираме. Шчезни таман ќе се растерети и ќе има повеќе слободно време за нов клуб да си најде...win win
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
4
Поени од реакции
3
Федерико златно дете, негова желба не извади на крај. Де лихт добар, Дибала се труди ама не е за лидер да не се лажиме. Сега трењер прича за себе прво лева страна саката скрос, упорно се форсира Бентанкур што стварно не знам зш игра и единствен правилен потег му беше кога ги извади со Де шилјо. Шчесни исто го удрија на крај иначе одеше нерешено. Денеска по ништо не покажаа дека се подобри од Специа, дури имавме среќа на 2—1 ко губевме. На крај победа најважно и ќе кажам спас да си навивач на овој Јуве е да си на кокаин и хероин заедно :angel:
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2021
Мислења
313
Поени од реакции
168
Chekam Mondo da pishe deka pak primivme dva gola duri, po ne znam koj pat podred a da kazam mislev deka kje si tepame rutinski. Na kraj ili Specia e tolku jaka ili nie sme tolku slabi. Ama kje da e vtorovo povishe ….
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.442
Поени од реакции
13.430
Allegri, who criticised his players after the 1-1 draw with Milan, was happy to see a determined Bianconeri on Wednesday night.

“Luckily we won a match suffering,” the coach told DAZN after the game. “Otherwise we might have thought we did well and there was nothing more to do.
“There are many things to improve. We have players who must do better in their decisions of the last pass, when to shoot on the target.”

Allegri was asked if Chiesa gave him the right answers after a difficult period for the Italy international.

“I didn’t have to wait for answers from him or from anyone,” Allegri answered. “He returned from an injury, tonight he asked me to change because his flexor was tight again.


“The difference tonight is that those who took over did well.”

Allegri, who stormed off the pitch in anger after the draw against Milan, was then asked if he was less angry after the first win in Serie A 2021-22.

“I can’t beat them every day. Today we won an important match,” Allegri added. “We have to get out of the comfort zone, football is made up of suffering and fatigue.

“We don’t have to look at the table. We try to put our first win next to the first at home against Sampdoria. There are players who have important qualities and who need to improve.

“[Weston] McKennie for example, should have scored at least four goals and those chances make the difference.”
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.173
Поени од реакции
3.702
Ako niso drugo znam deka dusata ke im ja vadi na treninzi na nekoi poedinci.. a na Poljakot sve najmilo da mu iznaebam.. uste se nerviram koa ke mi tekne na nego.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom