Фан Клуб: Јувентус

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Има многу работа после европсково, еден куп играчи треба да си заминат. Јас би ги оставил Демирал, Лигт, Дибала, Данило, Квадрадо, Киеза, Кулушевски, Мекени,Артур, се останато доколку има добра понуда може да се продава. Да се циља барем на двајца од Погба, Локатели, Ауар, да се донесе солиден шпиц и еден backup, бекови, има многу многу работа, баш да видиме што ќе направат. Прво мора да се исчисти тимот од гитаристот и компанијата па после да се види што и како ќе се прави.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Јас чак што више би го оставил Рабио ради физичкиве предизпоции, и шутот, а на крај краевс, подобар е за на клупа во споредба со лорд Ремзи
 
Член од
6 март 2019
Мислења
389
Поени од реакции
589
Јас чак што више би го оставил Рабио ради физичкиве предизпоции, и шутот, а на крај краевс, подобар е за на клупа во споредба со лорд Ремзи
Со Погба и Локатели во игра Рабио нема да има проблем, ќе се снајде. Може да се ротира со Мекени на таа 3та позиција у средина
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Со Погба и Локатели во игра Рабио нема да има проблем, ќе се снајде. Може да се ротира со Мекени на таа 3та позиција у средина
И башка што клупа е мн важно за ротации, а не поткрпи залепи со неиграчи досега немаш кого да замениш труп до труп
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Него,видов денеска дека Данило и Квадрадо зеле нови броеви.Квадрадо 11ка а Данило 6ка.Што според мене значи дека Погба нема да се врати.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.612
Поени од реакции
5.278
Го дадовме дечково за Пелегрини кој грее клупа у Џенова на позајмица.
Честитајте му на тој шалабајзерот Сари за тоа, не бил квалитетен. Алегри го сакаше Спинацола, овај го избрка.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Супер Џиџи не застанува, 2 годишен договор со Парма.. одбивајќи ги Барса и Бешикташ . Са сречом , кај почнал таму да заврши , легенда.
1623677247163.png
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
161
Поени од реакции
273
Без 2 топ засилувања на средина, шпиц и лев бек ништо не правиме пак. Локатели некни со Турција го гледав првпат, ништо посебно не изигра. Можеби така се погоди но ете...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.552
Супер Џиџи не застанува, 2 годишен договор со Парма.. одбивајќи ги Барса и Бешикташ . Са сречом , кај почнал таму да заврши , легенда
Ама, ама...според некои тука на форумов сеуште бранел ради ЛШ :/
 
Член од
14 јуни 2021
Мислења
161
Поени од реакции
273
Шчесни со уште една лоша реакција. Ах Макс, Макс...златен Донарума го имавме, 15 години обезбеден на гол, ем поквалитетен, ем Италијанец.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.612
Поени од реакции
5.278
Шчесни со уште една лоша реакција. Ах Макс, Макс...златен Донарума го имавме, 15 години обезбеден на гол, ем поквалитетен, ем Италијанец.
Ако некој го знае Донарума, тогаш тоа е Алегри. Тој е негово откритие.

Тоа што Милан толку лесно се откажаа од него, и не се ни обидоа да преговараат со него за продолжување на договорот, доволно говори дека сепак не е се како што ни изгледа. Живи били па видели.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Ако некој го знае Донарума, тогаш тоа е Алегри. Тој е негово откритие.

Тоа што Милан толку лесно се откажаа од него, и не се ни обидоа да преговараат со него за продолжување на договорот, доволно говори дека сепак не е се како што ни изгледа. Живи били па видели.
Не беше на Михајлович?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom