Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Многу психички лабилен тим, се како резултат на недостигот на квалитет на тренерот.

На крајот се помочаа пак, срамота.

Пирло мора да си оди, дали сега, дали на крајот од сезоната. Бентанкур исто мора да лета по секоја цена, апсолутно бескорисен фудбалер, заедно со Мората и Ремзи. Сувишно е да се зборува за овие повеќе.

Одма се претпоставува, пак ќе гледаме мачење наредниот меч против Џенова.
Аталанта ќе не тресни од земја ако е Пирло уште тренер.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Bernardeski e kako covid-19 site se nadevaat i se pravat deka ne e tuka.. ama Tuka ee
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Paratici: "Pirlo-Allegri? Now let's just think about working and doing the best we can"
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
One player from Juventus is very "wanted" by European top clubs and that player is "Kulusesvki". Juventus have no intention to even sit at the table and discuss his departure.

[Romeo Agresti]
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
таљијаните велат chi cazzo e ? или кој кур е овој ?
Добар е бе Драгушин има потенцијал,зашо "кој кур е овој".Ја мислим ќе го биде.Постабилен ми изгледа од Фработа.Нормално треба да работи за да се развие правилно пошто може да остане само потенцијал.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
@Mondonico ја виде асистенцијата на еднонасочната слепа улица? :kafence:

Кулу (y)
Не ме замарај кога сме трето место и кога никој на теренот веќе не ни осеќа притисок.

Добро, освен Мората, он е со хроничен притисок, во 38мо коло 80та минута, пак ќе се сопка од топката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom