Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Келини се пензионира, Бонучи е со излив на мозок, Бернардески е труп, одмај земај го Ромањоли...пуна капа
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Келини се пензионира, Бонучи е со излив на мозок, Бернардески е труп, одмај земај го Ромањоли...пуна капа
Се шпекулира и дека Чаланоглу или како и да се пиши доколку не го продолжи договорот ќе направи трансфер кај нас.... ова беше последно од Скај
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ко за инает ќе победат :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Како и да заврши натпреваров, Киеза е Man Of The Match :cuc: Искина маме му ебам, играчиште.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Спремате се за в година истото срање да хо гледаме.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Ете што е импакт, излага Мората влага Дибала и одма гол.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
не можам да речам колку јуве ја одигра лошо сеонава или колку фалеше дибала во тимот со бар 20 гола и исто дузина асистенции........ваљда немаше толку псуење да има по рабио, што не важи за бента
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
160
Поени од реакции
109
Ама мора па еднаш и тоа да го кажеме, Бента денес одигра одлично
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
Daj be Chielini neka se penzionira, smesno e ova sto go pravi na teren
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ама мора па еднаш и тоа да го кажеме, Бента денес одигра одлично
Убо кажа и Алегри, Бентанкур не е играч кој го клаваш пред одбрана. Ќе греши ненормално многу а има квалитет само не на таа позиција.
Автоматски споено мислење:

 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
И како да не ти е криво што Дибала цела сезона ја пропушти поради повреди па моравме да ги глеаме Мората и Кулушевски секои 3 дена
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Za Bentanazad nishto nema da mi smeni mislenje ( ne znam koja pozicija treba da se najde za nego ne znae da povlechi napred tehnika 0, samo nazad vrakja ODVRAT). Mislam ne se zabelezuvashe kakov crep e godinive po sto Pjanic go pokrivashe a i Matuidi tehnichki beshe beter od nego.Bufon me raduva stabilno si izigra i mislam do kraj sezona treba toj da brani i Dibala uste povishe ako se vrati ko shto treba kje zavrshime kakva takva skapana sezona so plasman vo Liga na shampioni i pobeda vo kupot
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Многу психички лабилен тим, се како резултат на недостигот на квалитет на тренерот.

На крајот се помочаа пак, срамота.

Пирло мора да си оди, дали сега, дали на крајот од сезоната. Бентанкур исто мора да лета по секоја цена, апсолутно бескорисен фудбалер, заедно со Мората и Ремзи. Сувишно е да се зборува за овие повеќе.

Одма се претпоставува, пак ќе гледаме мачење наредниот меч против Џенова.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
160
Поени од реакции
109
Многу психички лабилен тим, се како резултат на недостигот на квалитет на тренерот.

На крајот се помочаа пак, срамота.

Пирло мора да си оди, дали сега, дали на крајот од сезоната. Бентанкур исто мора да лета по секоја цена, апсолутно бескорисен фудбалер, заедно со Мората и Ремзи. Сувишно е да се зборува за овие повеќе.

Одма се претпоставува, пак ќе гледаме мачење наредниот меч против Џенова.
Бернардески го заборави или :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom