Фан Клуб: Јувентус

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Никој не спомнува дека и официјално со Гонзало е раскинат договорот. Фала му на се, имаше многу клач голови ама вистинско време беше за разделба.


Особено головите против редовните пациенти интер на меаца вечно ќе му ги памтим. Глас имам изгубено у тие моменти, особено на тој за 2-3. :cuc:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Премногу, премногу, премногу лош потег. Јес да Игуаин не е на нивото кое што беше, дека треба засилување, ама да го замениш со Џеко, е рамно на самоубиство. Не знам кој е поглуп трансфер, овај или тој кога го бркаа Дел Пиеро за да ги донесат Анелка и Бентнер. Го бркаш Игуаин, ако му ја исплатија и платата тогаш е уште поглупо, за да го донесиш Џеко кој е 2 години постар и нема ништо подобри перформанси од првиов. Таа минутажа што ја има Џеко да ја има и Игуаин сигурен сум дека нашиов би постигнал и повеќе голови од новиов.
Ако му е за финансиите не е ништо поисплатлив овај трансфер кога треба да му дадеш и него иста плата како овај што го бркаш и плус оштета на Рома. Да земеа некој помлад, ке разберев ама ова е преглупо. Да се надеваме дека ќе му го увалат Де Шиљо сега, па тоа би било единствена добра работа од "зделкава".
Читам некој спомна Халанд. Баце, не се надевај на такво нешто во блиска иднина, тој се купваше пред да замини за дортмунд, за смешна сума, сега тие ќе му лупнат цена како на Санчо па кур нашиве што ќе дадат толку пари.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Џеко е каде каде поконстантен последните 2 години, за следнава сезона ќе заврши подобра работа од дебели лагано . Па догодина ќе се земе помлад.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Никој не спомнува дека и официјално со Гонзало е раскинат договорот. Фала му на се, имаше многу клач голови ама вистинско време беше за разделба.


Особено головите против редовните пациенти интер на меаца вечно ќе му ги памтим. Глас имам изгубено у тие моменти, особено на тој за 2-3. :cuc:
Многу го засакав како играч, без разлика што на моменти ме вадеше од такт. Сепак, генерално не може да му се забележи ништо, имаше глад во него, секогаш даваше 100%, страшен инаетчија.

Сега баш му ги изгледав головите, огромна штета е што многу брзо падна од форма. Видете му ги само головите во првата, 2016/2017 сезона :cuc::cuc:
Кое движење, осет, позиционирање и реализација. На прва, брзо, без многу мислење и филозофија. Таа сезона, заедно со Пјаниќ ни беа најдобри фудбалери, праваше разлика на теренот, особено против помалите екипи. Не се ни нервирав на утакмиците, со многу едноставен пристап ги решававме со головите на Игуаин.

После тоа никогаш не беше истиот, ама секако му остануваат двата гола на дерби мечевите против Интер, овој сезонава и особено оној во 2018 година :love::love:.
Гол за Скудето без дилема, Скудето кое бевме најблиску да го изгубиме, ама благодарение на него (и на Орсато секако :kuracc:) не ни ја прекинаа серијата.

За Џеко, освен првата сезона со Рома кога беше многу лош, наваму си гази. Имам високо мислење за него, очекувам солиден импакт.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Not only Edin #Dzeko (done deal!): #Juventus are working to sign a young striker. The first choice of Bianconeri is still Moise #Kean. Paratici is in talks with #Everton to finalize his return on loan with option to buy. #Toffees ask a permanent deal to sell Kean. #transfers #EFC
Автоматски споено мислење:

Not only Edin #Dzeko (done deal!): #Juventus are working to sign a young striker. The first choice of Bianconeri is still Moise #Kean. Paratici is in talks with #Everton to finalize his return on loan with option to buy. #Toffees ask a permanent deal to sell Kean. #transfers #EFC
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.269
Многу напаѓачи ќе имаме бре. Роналдо, Дибала, Кулушевски, Коста, Џеко, Барнардески, и Кеан ако дојде. 7 :nesumjas:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Многу напаѓачи ќе имаме бре. Роналдо, Дибала, Кулушевски, Коста, Џеко, Барнардески, и Кеан ако дојде. 7 :nesumjas:
Бернардески ќе играл вингбек како неговите најдобри денови во Фиорентина. Коста е на продажба можно е да ад продај а Кин ќе е бек ап.
343, 3412 таман се :) Остај мајтапите имаме поќе од солиден тим за наредна сезона пособено ако донесеме еден средњак. Секоја сезона (освен лани пошто и пилињата знаеја) не исмеваат на крај др испаѓа :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Бернардески ќе играл вингбек како неговите најдобри денови во Фиорентина. Коста е на продажба можно е да ад продај а Кин ќе е бек ап.
343, 3412 таман се :) Остај мајтапите имаме поќе од солиден тим за наредна сезона пособено ако донесеме еден средњак. Секоја сезона (освен лани пошто и пилињата знаеја) не исмеваат на крај др испаѓа :)
Сега ќе те тагнував како си од ко замина близнакот твој од Јуве? Да не ни падниш во депресија сега на крајот од трансфер периодот, шо ќе прајме тука без тебе :(

За везњак, како би ни легнал Маркизио ама нема друг ко него. :place:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Сега ќе те тагнував како си од ко замина близнакот твој од Јуве? Да не ни падниш во депресија сега на крајот од трансфер периодот, шо ќе прајме тука без тебе :(

За везњак, како би ни легнал Маркизио ама нема друг ко него. :place:
Јас заминав од МК и тој одма по мене од Јуве кидна.

Море мрш да не го навидам, кажав тогаш најглупо потрошени 90м, ич го неќам ич.

Локатели сакам да го земат :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.605
Поени од реакции
81.269
Последно уредено:
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Бернардески никогаш немал најдобри денови, имал, онака, просечни.
Имаше одличен ден против Атлетико М. За некои дури и подобро од Роналдо изигра таа утакмица :misticen:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Фала му на се на Игуаин,даде некои клучни голови првите две сезони некои и одлучија за скудетото како она од 2018. Али време беше да си иде има огромен пад во формата,особено сезонава каде очигледно падна и психички,после паузава не му се ни играше фудбал,дали поради приватните проблеми со мајка му или нешто друго,али ништо чудно и не видено кај јужно американциве.

Џеко по мене е добар потег особено што е на две години,има искуство во лигава,секогаш давал максимум и за тимовиве за кој играл,а и за репрезентација. Сите сакаме млад напаѓач,кој ќе е веќе докажан во некоја од топ лигиве ,кој ќе може одма да игра прва постава во Јуве,а притоа да не кошта повеќе од 30-40м со се плата,али таков нема моментално достапен на пазаров. Реално ограничен е клубов со буџет за трансфери (како и многу други тимови) и за тие пари најдобро проверено решение беше Џеко или Суарезаурус рекс.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Juventus full-back Alex Sandro suffered a thigh injury in training, only two days before the opening match against Sampdoria.

The Bianconeri start 2020-21 with a home game against the Blucerchiati on Sunday, but Brazilian defender Alex Sandro had to stop training today.

Tuttomercatoweb reveals he has suffered a muscle injury in the right thigh and will undergo tests tomorrow.


Tek smo poceli :popce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom