Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Роналдо да ти ебам лигавото створење кој кур ти е ова туркање во голманот.

Да сум на Алегри на местото ќе го заковам на клупа нареден меч за ваков потег. Играчина е али каков сељак мајко мила.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Rezultatski zadovolen, igrata mizerna.. totalno razocaran od Ronaldo.. Mozebi e najdobar (eden od dvajcata najdobri) ama jebem ti ponasanjeto u usta jebem ti.. Na alegri kerkata pod difolt, pa smeni nesto bre napravi izmena, baska promeni go pocetniot sostav daj staj gi malce costa i bernadeski.. Treba da prestane da jademe brbuški za De Siljo posto deckoto iskina u odbrana.. zatoa e i bek, zadacite mu se odbrambeni nema so da barame da nafrla ili da kreira sansi.. si ima drugi igraci so tie zadaci..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Можеби е играчиште Роналдо, али тоа дека е сељак со селска тапија, богами е...
Мислев дека сељачкото го остави во Реал, али вакви испади само му штетат на клубот... коњ, а знае да зема 30 милиони годишно плата.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
Битни 3 бода, мизерен перформанс.

Нека доаѓа побргу распустот, ова веќе не се трпи
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Jas keivicata ja gledam vo Alegri.. Zosto? Od pocetok na sezona do sega formata ni odi nadole i nadole i nadole
.. Na pocetokto trgnavme prejako i sè do utakmixata u gosti so man ju kaj sto mislam bese zenitot na nasata igra i forma.. posle toa formata se spustase sè do poslednive tekmi kaj sto mizerno igrame i pobeduvame na srekja i normalno zasluzen poraz od jang bojs...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Уште мислите дека играат со пола сили и дека калкулираат? Абе крвта у пичка да им ја ебам на сите од Алегри до последен играч, ова им е вистинското лице од почеток на сезона до сега. Све да им изнаебам јас на нив ако после секој меч треба да ме боли глава од сивилото што сум го изгледал!!!
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Прегледај го приврзокот 201367
Reakcija Dybale kad Ronaldo uzme loptu da izvede slobodnjak.
Сликата кажува се за ситуацијава во клубот... ако проблемот не се расчисти после Нова Година нема долго да се натпреваруваме во ЛШ марк мај вордс.... после ТОЛКУ години фан на Јуве гледајќи ги скоро сите натпревари со големо внимание... вчера седам пред тв 80% од натпреварот го следев гледајќи поинтересни ствари на инстаграм или твитер КАТАСТРОФА
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Pa i nie sme goveda, sakame preku leb pogaca.. Ja ne znam sto tolku s ebunime, 1vo mesto u grupata, 15 od 16 pobedi vo ligata.. ne smeeme da bideme nezadovolni.. do sega od 2011 navaka ovoj skor ni e najdobar a seuste kukame kako sme bile slabi...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Кои два мртви натпревари ќе бидат... кој даде прв гол, тој иде даље :confused:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Ужасен противник, ако не ја качиме играта за 50% до февруари ќе се пакуваме уште во 1/8мина финале. Нека му ја мислат со таа ригидност и неспособност да создадеме шанса против селски екипи од Италија како ќе се реплицира против тим како Атлетико.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Во последно овај човек ми е позитива, сите кукаме како го избркале Дел Пиеро ама е факт дека ниту еднаш не се изјаснал вака во јавност.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom