Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
i Azamoa i Marota i Konte se uno di noi... Ke gi otpadnat u seria B.. pokrenata e misija „infiltrator“.. Zasega na Azamoa ubavo mu ide :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.835
Паѓа во очите на многу Јувенташи Марота со потегов али ако. Ќе помине ко пуленов негов Азамоа хаххахха :D. Од толку клубови ширум светов, баш во интер отиде. Очигледно многу биле нарушени односите со Ањели. Ништо чудно сега и Конте да им се добуца таму па да прават Јувенташка колонија во интер :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Голема работа ако дојде во Интер,небаре којзнае какви конкуренти ви сме што завршаме 30 бода зад вас секоја година па сега големото предавство што го направи Марота....како сте залауфани секоја година не сте испод 95 поени..Манчестер Сити да дојди нема да ве турни од првото место
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Голема работа ако дојде во Интер,небаре којзнае какви конкуренти ви сме што завршаме 30 бода зад вас секоја година па сега големото предавство што го направи Марота....како сте залауфани секоја година не сте испод 95 поени..Манчестер Сити да дојди нема да ве турни од првото место
Па ќе почнат колку толку да ги средуваат работите во тимот, каде каде посилен ќе е интер со овие двајца. Освен ако не е мисија инфилтратор како што спомена Сладоледот па да ве доуништат ххахаах :D. Инаку за моменталнава состојба во калчото е криво доброто работење на управата на Јувентус и спротивно од сево ова работење на интер и милам, наполи и рома секако не ги рачунам за конкуренти.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Kanselo dva meseca aut, operacija na koleno.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.607
Поени од реакции
81.273
Еве здрава шанса за Де Шиљо да покаже и докаже дека е воонбрачен син на Малдини...

Али реалноста сите ја знаеме, миленикот на @Mondonico Квадрадо ќе го гледаме 2 месеца на позиција десен бек :icon_lol:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иначе сабајлечки вака сум револтиран што читам дека Милан не планираат да го откупат Игуаин.

Ако не можеа зошто го бараа, дајте ни прејак напаѓач на позајмица ќе го откупиме, сеа испадна да го дајме и тие да го вратат, лошо и за него и за нас затоа што не станува помлад и губи на вредност по срање сезона во просек тим, да им ебам селскиот клуб што се направиле, немаат 35м за одличен напаѓач.

Исти како Интер, го земаат Кансело па на крај им текна дека немаат пари да го купат, среќа Јуве се најде иначе и него можеа да му ја заебат кариерата.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Еве здрава шанса за Де Шиљо да покаже и докаже дека е воонбрачен син на Малдини...

Али реалноста сите ја знаеме, миленикот на @Mondonico Квадрадо ќе го гледаме 2 месеца на позиција десен бек :icon_lol:
И Квадрадо пишува дека е повреден... да бог да не се ни врати до крај сезона...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Еве здрава шанса за Де Шиљо да покаже и докаже дека е воонбрачен син на Малдини...

Али реалноста сите ја знаеме, миленикот на @Mondonico Квадрадо ќе го гледаме 2 месеца на позиција десен бек :icon_lol:
Искрено не знам од Де Шиљо и Квадрадо што е полошо. Особено за позиција десен бек.

Едниот не знае како станал фудбалер, другиот еднонасочна улица со една селска финта цела кариера.

Нека ми се изгубат од клубот. Не знам наредни два месеца без Кансело ќе биде мачење, добро е што ЛШ е дури средина на февруари белки ќе се врати барем за реваншот во март. Можеби и намерно сега го пуштиле на операција.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
:гомце:

Средниот ред досега не постои, мислам дека дури сега гледаме колку фали Кедира во средниот ред. Јас би ги ставил во игра Коста и Бернрдески.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Абе барем еднаш да префрлеше Роналдо од слободен. Па од 20, 19 во живиот ѕид му се....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.607
Поени од реакции
81.273
Што му даваат на Педериштево да шутира слободни, кога неможе еден жив ѕид да префрли? Да му ја префрлам ја Георгина неколку пати во кревет, ти ебам тоа препотентниот Љигуш.

Жално за Дибала и Пјаниќ, стварно жално... :(
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Пјанич е мртов уморен. Средината не постои, фали онаа смиреност и позиционирање кое го има Кедира плус германецов одлично ги поврзваше нападот и средниот ред и знаеше каде да се позиционира иако е бавен ко трактор. Де Шиљо е добар назад, напред има една иста финта. Де Шиљо е во одбрана се она што е Кансело во напад. Мислам дека треба да го ставиме Бернардески со Дибала и Роналдо, има играно треквартиста и одлично ќе ги поврзува линиите ма да во ЛШ беше мн лош и оправдано после 2-3 месеци надвор од терените. Сандро да прекини да изиграва пјанич 3 пати му ја даде топката за контра на Торино.[DOUBLEPOST=1544905613][/DOUBLEPOST]
Што му даваат на Педериштево да шутира слободни, кога неможе еден жив ѕид да префрли? Да му ја префрлам ја Георгина неколку пати во кревет, ти ебам тоа препотентниот Љигуш.

Жално за Дибала и Пјаниќ, стварно жално... :(
И тој не е крив шо Дибала и Пјанич немаат мадиња да му речат застани јас ќе шуткам не те бива.[DOUBLEPOST=1544906226][/DOUBLEPOST]
i Azamoa i Marota i Konte se uno di noi... Ke gi otpadnat u seria B.. pokrenata e misija „infiltrator“.. Zasega na Azamoa ubavo mu ide :D
Nedved: 'Marotta never a Juventino'

:icon_lol:
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Нека продолжи Алегри да оди со главата во ѕид нема проблем. Кога ќе го јадеме ради тоа напролет од Барса/Реал пак ќе се чешаме, велејќи наредната е наша.

Слепец ќе увидеше дека нападот Роналдо-Дибала-Манџукич е несоодветен и ќе најдеше решение досега. Мамето негово.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.607
Поени од реакции
81.273
И тој не е крив шо Дибала и Пјанич немаат мадиња да му речат застани јас ќе шуткам не те бива.
Дибала и Пјаниќ треба да му речат, или Алегри? Тренерот одредува кој шутира пенали, тој одредува замени, тој одредува кој ќе шутира слободни...

Али гледајќи го Макс, сеуште е навлажет од тоа што го тренира Роналдо, па нема муда нешто да му прирече.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Дибала и Пјаниќ треба да му речат, или Алегри? Тренерот одредува кој шутира пенали, тој одредува замени, тој одредува кој ќе шутира слободни...

Али гледајќи го Макс, сеуште е навлажет од тоа што го тренира Роналдо, па нема муда нешто да му прирече.
Зборам за ситуациите како денес 2 слободни демек неможеа да му речат? Алегри ќе му влезеше ќе ги истепаше? Се гледа дека е по договор за секој слободен се договараат. Бернардески is a must во второто и Коста.[DOUBLEPOST=1544907511][/DOUBLEPOST]Сандро 60 минути е НАЈСЛАБ играч на теренот. Буквално НАЈСЛАБ.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom