Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
А ти што го правиш Амаури и што сакаш до него? Чак Норис ?

Точно дека во фудбалот не се игра само преку крила, али Јувентус тоа го сака, секогаш кога играл Јувентус и кога сум го гледал од 2002 па се навака секогаш сме играле со крилните позиции и секогаш сме имале вакви напаѓачи како Трезеге и сега Амаури што е.
Незнам што барате однего , никако неможете да ме сватите, само Амаури ви е крив, како маленките деца сте, чекате само гол да даде.

Глупости ..

Да, гол да даде. За тоа е (пре)платен.

Ајде, веке кога запна со тоа криљата твои, еве бројките пак не ти одат во корист.

Минатата сезона, 2008/09 кога игравме со крилата Недвед и Каморанези и со твојата омилена 4-4-2, Амаури настапил на 41 натпревар во сите конкуренции и има постигнато 13 гола. Повторувам, 13 гола!
Нели е бедно !? Едно кепче, Ди Натале до полусезона има 13 гола само во Серија А, со неговите "крила" Азамоа, Баста, Исла и тако даље.

Вкупно, во двете сезони Амаури има настапено на вкупно 66 натпревари како стартер и плус уште 9 од клупа, а има постигнато се на се 17 гола за Јувентус. За две сезони и 75 настапи ебани 17 гола.


Под Итно продажба!!!
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Да, гол да даде. За тоа е (пре)платен.

Ајде, веке кога запна со тоа криљата твои, еве бројките пак не ти одат во корист.

Минатата сезона, 2008/09 кога игравме со крилата Недвед и Каморанези и со твојата омилена 4-4-2, Амаури настапил на 41 натпревар во сите конкуренции и има постигнато 13 гола. Повторувам, 13 гола!
Нели е бедно !? Едно кепче, Ди Натале до полусезона има 13 гола само во Серија А, со неговите "крила" Азамоа, Баста, Исла и тако даље.

Вкупно, во двете сезони Амаури има настапено на вкупно 66 натпревари како стартер и плус уште 9 од клупа, а има постигнато се на се 17 гола за Јувентус. За две сезони и 75 настапи ебани 17 гола.


Под Итно продажба!!!
Тоа требаше да го направат минатото лето.Кога фигурирале овие бројки.Сега е излишно неговото продавање.Во оваа форма нема да се најде купувач што ќе му даде плата еднаква,или блиска,до онаа што ја прима во Јувентус.Според мене,ќе остане во Јувентус до крајот на својот договор.Сакале ние или не ...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Де бе, не гледате дека е заебанција, како може такви да бидат, photoshop... :wink:
Да, ова е фотошоп, али има некакви најави дека можеби ќе бидат нешто слично на ова. Бар тоа се збори по форумиве на Јуве. Ја начекав сликава на ВС и решив да ја пастирам ... можеби е само заебанција.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
околу шпекулациите за Игуаин,нема шанси а само какво засилување би бил,одличен сезонава,ги засени “големите ѕвезди“ за кои Реал даде рекордни милиончиња годинава
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.637
Поени од реакции
5.317
Незнам што барате однего.
Од Амаури се бара само едно (тоа што се бара од секој напаѓач) а тоа е да постигнува голови. Тоа дали убаво запирал топки на Диего и Дел Пиеро, дали добро помага во одбраната при корнери и накренати топки, тоа се само дополнителни работи кои напаѓачот ако се најде во ситуација може да ги направи, но неговата примарна цел е да постигнува голови.

А за кризата на Јувентус не може да се обвини само Амаури. За кризата на Јуве се виновни сите, од Бордот на Директори, играчи,тренер(и), Управа, медицинскиот тим, па се до тренинг центарот во Виново.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Де бе, не гледате дека е заебанција, како може такви да бидат, photoshop... :wink:
Па да де зато му реплицирав. Белки нема некој луд шо би ги направил онакви дресовите. Како почнаја сите да постираат како за навистина божем е.

бтв. како шо игра тимот и онакви дресови би им облекол да не го срамат дресот.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Треба тие дресови да ни бидат трета варијанта па ако играт така како сега,облечи им ги тие дресови право по казна да не го срамат клубот.
 
С

сашенко

Гостин
Треба тие дресови да ни бидат трета варијанта па ако играт така како сега,облечи им ги тие дресови право по казна да не го срамат клубот.

хахаха:pos2::pos2::pos2::pos2: па да добра идеја е тоа.Ама кој да им одржи лекција на играчите за значењето на боите на клубот и за тоа колку тој дрес им значи на милиони на навивачи низ светот?Секо и Блан кој поима немаат што значи јувентус?За нив тоа е само ПРОЕКТ!!!Само работно место како и секое друго.МОџи го обожаваше клубот и се правеше за него и он да се врати ке не опраи сигурен сум.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Уште кога ќе ги видам Секо и Блан се гледа дека немаат фаца за луѓе кои би го воделе најтрофејниот италијански клуб, а не пак да им го читаме СиВи-то тоа е друга приказна.На нив само дај им косачката за трева и нека го косат стадионот.Таков проект им треба на нив.:toe:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Од Амаури се бара само едно (тоа што се бара од секој напаѓач) а тоа е да постигнува голови. Тоа дали убаво запирал топки на Диего и Дел Пиеро, дали добро помага во одбраната при корнери и накренати топки, тоа се само дополнителни работи кои напаѓачот ако се најде во ситуација може да ги направи, но неговата примарна цел е да постигнува голови.

А за кризата на Јувентус не може да се обвини само Амаури. За кризата на Јуве се виновни сите, од Бордот на Директори, играчи,тренер(и), Управа, медицинскиот тим, па се до тренинг центарот во Виново.
Ова во одбраната на противничкиот тим така?:pos2:
Шала на страна далеку од тоа дека само Амаури е крив за кризава. Според мене една од најслабите точки во составот ни се бековите(читај Гросо) и во многу наврати сезонава примаме голови токму од контри по левата и десната страна каде што треба да затворат токму бековите можеби и затоа Зак ја воведе новава формација со тројца класични одбранбени играчи а по средниот ред со лев и десен бек. Колку ке му успее планот ке видиме против Џеноа.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ова во одбраната на противничкиот тим така?:pos2:
Шала на страна далеку од тоа дека само Амаури е крив за кризава. Според мене една од најслабите точки во составот ни се бековите(читај Гросо) и во многу наврати сезонава примаме голови токму од контри по левата и десната страна каде што треба да затворат токму бековите можеби и затоа Зак ја воведе новава формација со тројца класични одбранбени играчи а по средниот ред со лев и десен бек. Колку ке му успее планот ке видиме против Џеноа.
Aко не тепаме против Џенова пиши и крст на Лига Шампиони. Ова коло имавме одлична прилика да се доближиме до 4та позиција со оглед на тапа резултатите што ги постигнаа другите претенденти за тоа место, ама ете...1-1 :zid:

Пишав погоре, Џовинко МОРА да игра прв тим. Едноставно мора. Од импотентниов напад со Алекс и Амаури не очекувам гол.

Вака:

Giovinco - Del Piero
Diego
Candreva --- Sissoko
De Ceglie -------------------- Zebina
Cannavaro - Chiellini - Caceres
Superman

На Амаури време му е да седне на клупа и да размисли. Знам дека има желба да даде гол, ама ако загрее малку клупа ќе му се зголеми уште повеќе таа желба.
И преку цевкава од тие глупи долги топки напред што ги нафрлуваат 33 и Киелини.


*Измените од претходната.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
ajde v nedela ili ke se prostime od mesto za liga na sampioni ili konecno ke ja uklucime masinata :toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Aко не тепаме против Џенова пиши и крст на Лига Шампиони. Ова коло имавме одлична прилика да се доближиме до 4та позиција со оглед на тапа резултатите што ги постигнаа другите претенденти за тоа место, ама ете...1-1 :zid:

Пишав погоре, Џовинко МОРА да игра прв тим. Едноставно мора. Од импотентниов напад со Алекс и Амаури не очекувам гол.

Вака:

Giovinco - Del Piero
Diego
Candreva --- Sissoko
De Ceglie -------------------- Zebina
Cannavaro - Chiellini - Caceres
Superman

На Амаури време му е да седне на клупа и да размисли. Знам дека има желба да даде гол, ама ако загрее малку клупа ќе му се зголеми уште повеќе таа желба.
И преку цевкава од тие глупи долги топки напред што ги нафрлуваат 33 и Киелини.


*Измените од претходната.
Дали навистина би ги ставил Џио и Алекс заедно во оваа формација? Аман не ме разочарвај. Разбирам дека сите сме фрустрирани од онај импотентниот ама ова на шо личи? Мора да има гол машина Паолучи или Дауд мислам дека се таков тип на напаѓачи кои чекаат топки.

За назад се сложвам за ДеЧеље. А за Џони и Касерес не сум многу сигурен. Повеќе мислам дека Касерес е за напред.

Исто малку сум песимист за формацијата. Ненормално лошо одеше протокот на топките со Ливорно замисли шо ќе се случи со Џенова.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Дали навистина би ги ставил Џио и Алекс заедно во оваа формација? Аман не ме разочарвај. Разбирам дека сите сме фрустрирани од онај импотентниот ама ова на шо личи? Мора да има гол машина Паолучи или Дауд мислам дека се таков тип на напаѓачи кои чекаат топки.

За назад се сложвам за ДеЧеље. А за Џони и Касерес не сум многу сигурен. Повеќе мислам дека Касерес е за напред.

Исто малку сум песимист за формацијата. Ненормално лошо одеше протокот на топките со Ливорно замисли шо ќе се случи со Џенова.
Па пре би го играл Алекс со Џио. Не мора да се игра со високи топки и може да функционира нападот така со добри дриблери и техничари како нив двајца, а ако не оди така како што викаш замена еден од младиве место Алекс.

За Зебина, знае да направи добар продор напред има потег, цврст е во одбрана така да не гледам зошто да не би играл како winger.

Касерес игра некогаш како централен одбранбен за репрезентација, го имам гледано неколку пати и може слободно да игра на таа позиција без проблем.

И јас не сум некој оптимист за формацијава, ама кога веќе решил Жаки дека ќе игра вака, изборот (според мене) би бил тој.

Најдобра формација е 4-2-3-1 со Gio -Diego - Camoranesi (или Candreva во ситуацијава)ама за ова треба да има некој пред нив што знае да даде гол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom