Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Кандрева е најавен како задни везни за утре ... :tv:

од старт промашена формација ...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе ајде и вие има уште пола сезона што му се секирате толку за пласман во ЛШ сигурен сум дека ќе стигнеме до таму :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
2 Caceres
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Cannavaro
10 Del Piero
11 Amauri
12 Chimenti
13 Manninger
15 Zebina
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
26 Candreva
27 Paolucci
28 Diego
29 De Ceglie
32 Yago
33 Legrottaglie
39 Marrone
36 Giandonato

Повиканите за утрешниот натпревар.

Касерес и Џовинко се повикани.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Сакам да ги видам Giovinco - Diego - Candreva во линија.

Amauri (Del Boy)
Giovinco - Diego - Candreva
Melo -- Sissoko
Grygera - Chiellini - Cannavaro - Caceres
Hitler :)


За Trezeguet кога е датумот за враќање?
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Сакам да ги видам Giovinco - Diego - Candreva во линија.

Amauri (Del Boy)
Giovinco - Diego - Candreva
Melo -- Sissoko
Grygera - Chiellini - Cannavaro - Caceres
Hitler :)
Хаха = Хитлер на гол
Иначе Џио+Диего+Кандрева = неизбежен успех
Уште Јакинта да се врати ...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Се надевам дека ќе го користи Џио повеќе у формација и дека нема да биде чист промашај со заменете како Роки :tapp: а за другото му посакувам среќа и што побргу да му се вратат повредените првотимци во тим па на крај краева нека го игра Григера и напаѓач само нека има резултати ... редно е !
 

Jasminka-INTER

ГО САКАМ ИНТЕР
Член од
27 април 2009
Мислења
72
Поени од реакции
10
Честитки за новиот тренер Закерони, успехот вие неизбежен човекот има многу искуство во Серија а , меѓу другото го водеше успешно Удинезе, стана шампион со Милан и обезбеди пласман со Интер во лигата на шампиони, се на се искусно тренериште добивте, без проблем би го освоил третото место во лигата , а највероватно ќе ја освои и европа лигата.
Браво за Закерони , тооо ЦЕЦО.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
Честитки за новиот тренер Закерони, успехот вие неизбежен човекот има многу искуство во Серија а , меѓу другото го водеше успешно Удинезе, стана шампион со Милан и обезбеди пласман со Интер во лигата на шампиони, се на се искусно тренериште добивте, без проблем би го освоил третото место во лигата , а највероватно ќе ја освои и европа лигата.
Браво за Закерони , тооо ЦЕЦО.
благодариме за комплиментите,посебно од некој што толку искусно делува и ИЗГЛЕДА :smir: многу ги цениме ваквите искрени фанови:back:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Убак резултати денес. Ако тепаме го скокаме палермо иидиме на 2 бода до нсполи
 
Член од
10 август 2008
Мислења
68
Поени од реакции
4
Честитки за новиот тренер Закерони, успехот вие неизбежен човекот има многу искуство во Серија а , меѓу другото го водеше успешно Удинезе, стана шампион со Милан и обезбеди пласман со Интер во лигата на шампиони, се на се искусно тренериште добивте, без проблем би го освоил третото место во лигата , а највероватно ќе ја освои и европа лигата.
Браво за Закерони , тооо ЦЕЦО.

Фала за Комплиментите, ама тебе Фуере да не те пушти како набљудувач?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Честитки за новиот тренер Закерони, успехот вие неизбежен човекот има многу искуство во Серија а , меѓу другото го водеше успешно Удинезе, стана шампион со Милан и обезбеди пласман со Интер во лигата на шампиони, се на се искусно тренериште добивте, без проблем би го освоил третото место во лигата , а највероватно ќе ја освои и европа лигата.
Браво за Закерони , тооо ЦЕЦО.
3 to mesto samo ako vie ste zad nas :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
здраво момци како е ?? еве мене после неколку дневно отсуство повторно не ми чинеше нешо пц то зато иначе со срека нека ни е закерони и се надевам ке избориме пласман во лш а за утрешниот меч очекувам победа како и сите фанови на својте клубови денес палермо и наполи киксираа еве мала можност да се вратиме погоре на табелата поз
 
С

сашенко

Гостин
Денес тепаме 100%.Го имам филингот уште од сабајле еве.Денес типувам 3-1 за нас(ама само на форумов не уплаќам спортска).
Сигурен сум дека имаат мотивација и огромна желба да го надминат овој кризен период и ке дадат 100 посто на денешниот натпревар зашто ова е шанса се да појде кон подобро и да се подобрат работите.Со среќа нека им е денес и да ми се исполни желбата 3-1 за нас.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom