Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Само место Зденек да стартува еден од Џони или Касерес и мислам дека ова би бил најдобриот состав што Јуве може да го извади.Штета што Касерес е повреден кој според мене има капацитет за да биде во првиот тим на Јуве.

Со среќа вечер и мислам дека победуваме(доста и беше на Самдорија)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.283
CARVALHO OLIVEIRA AMAURI!!!

Јуве 1-0 Сампдорија...Браво одлична игра на Бјанконерите...
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Одлично стоиме сега засега како резултатски така и на теренот..и ај нека му кажи некој на идиотон од Телма дака против Макаби голот го даде Киелини а не Амаури оти не можам да го слушам веќе...:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.283
Juve-Sampdoria 2-0...Џорџо Киелини стрелец на 2риот гол...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.283
Супер прво полувреме на Јуве. Сите играчи потполно си ја вршат својата работа. Средината функционира беспрекорно. Водство од 2-0, и очекувам иста борбеност на играчите на Јуве во второто полувреме.


FORZA JUVENTUS!!!!!:forza::forza:
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
E oвој Јувентус сакам да го гледам.Одлична игра на сите супер си ја вршат задачатa само така да продолжиме и во второто полувреме и да ја испратиме Сампдорија со 4 парчиња

Forzaaa Juventus
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Браво дечки!!!! Прекрасно прво полувреме сите ама баш сите се на висина на својата задача. FORZA JUVE
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Uf mnogu prijatno me iznenadija momcive zna4i :) najprvo : Odbranata nemashe deneska bash rabota bekovite igraat ofanzivno mnogu dobro posebno Grosso pa i Zdenkata deneska me iznenadue , sredinata ni igra bezprekorno Sissoko i Melo sa pravi stolbovi , Giovinco se bori Diego e barem skala podobar od toa do sea sho prikazhueshe a Camoranesi e odli4en , Amauri se vrakja u forma a toa mi se svigja ... sve na sve odli4no prvo poluvreme za Juve i o4ekuem so 4,5 komada da gi pratimo " pretendentive " za titulata sampdoria :smir:

Forza Juve !
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ова е вистинскиот Јуве што сите сакаме да го гледаме! Одлично полувреме на целиот тим, нема некој што изигра лошо, сите беа перфектни. Амаури очигледно е најдобро решение за сам напаѓач во оваа формација, далеку по подвижен е од Трезеге.

Ајде во второ полувреме да се затвори мечот со стил уште на почетокот, па мирно да си играме после до крајот.

:пивце:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Браво за ЦЕЛ тим. Добро е шо успеваме да надиграме тим на врвен стратег.
Мала забелешка околу завршниците, треба малку поконцентрирани да бидиме во напад и се ќе биди најдобро.Инаку го забележавте Мело пак продаде топка ама цела среќа шо беше длабоко на туѓа половина па имаше време Мухамед да ги претрча сите и да го скини нападот.

За играва секоја чест. Диего чиста 10ка
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.283
3-0 Camoranesi.. Фелипе Мело криви со левата нога. Gio прокоцка шанса за 4-0.

AMAURI SHOOW!!! 4-0...Се чека петтиот гол...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Е ова е вистинскиот Јуве. Газење без милост кон противникот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom