Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Od krilo Chiellini nafrla topkata se spushta do Trezegol on se otkri i dade gol..
Trezege pusti dolga topka do Kamoranezi se obide da sutne za malku ne pogodi najbrz bese Del piero i ja zabi topkata..
Od sloboden nafrlena topka Chiellini dava gol so glava.. Sto ne izgledase ubavo vo ovie akcii ?
ај па сега и ти, не се разбира секој од фудбал
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Od krilo Chiellini nafrla topkata se spushta do Trezegol on se otkri i dade gol..
Trezege pusti dolga topka do Kamoranezi se obide da sutne za malku ne pogodi najbrz bese Del piero i ja zabi topkata..
Od sloboden nafrlena topka Chiellini dava gol so glava.. Sto ne izgledase ubavo vo ovie akcii ?
1.Киелини нафрла од крило,топката се одбива од 3-ца,паѓа пред Трезеге и овој дава гол.
2.АЛМИРОН во желба да уфрли од средина накај ТРЕЗЕГЕ,ја рога топката накај корнер,Каморанези најприсебен истрча,ја рогна во шеснаесетник и се најде таму Дел Пиеро да ја бутне во гол(ете колку си прател ти)
3.Не беше акција,не го коментирам

Разбирам да се навива за некоја екипа,ама до толку да не се гледа реално на работите не разбирам.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
1.Киелини нафрла од крило,топката се одбива од 3-ца,паѓа пред Трезеге и овој дава гол.
2.АЛМИРОН во желба да уфрли од средина накај ТРЕЗЕГЕ,ја рога топката накај корнер,Каморанези најприсебен истрча,ја рогна во шеснаесетник и се најде таму Дел Пиеро да ја бутне во гол(ете колку си прател ти)
3.Не беше акција,не го коментирам

Разбирам да се навива за некоја екипа,ама до толку да не се гледа реално на работите не разбирам.
Бодовите се бројат играта се заборава...Милан од кога знам за себе добиваа лесна група во ЛГШ ама тоа е пак стануваат вака-така шампиони...гол во 90,Пипо сосе топка во гол,на шашма...:toe:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Бодовите се бројат играта се заборава...Милан од кога знам за себе добиваа лесна група во ЛГШ ама тоа е пак стануваат вака-така шампиони...гол во 90,Пипо сосе топка во гол,на шашма...:toe:
Читај малце поназад,муабетот е БАШ за играта на Јувентус......ама изгледа сите сфатија дека се тапа,па вртат на резултатот дека е битен.
Ќе видиме како ќе се покажат против Интер,Милан и Лацио(пошто Јуве редовно губат од Лацио во лига)......

razgledaj sega ubavo..
Da ne se odbi topkata mozda ke bese i gol :)
Гол ќе беше тоа?Удар со теме,со грб...неможам да дефинирам....ако ја виде топката тој дека му иде на него јас глава сечам,сепак Трезеге е ѕвер напаѓач,знае да биде на право место во право време-среќа за Јуве.
Прво полувреме 5 шанси на Каљари,1 на Јувентус-Дел Пиеро промашува за 1 километар на празен гол......
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Читај малце поназад,муабетот е БАШ за играта на Јувентус......ама изгледа сите сфатија дека се тапа,па вртат на резултатот дека е битен.
Ќе видиме како ќе се покажат против Интер,Милан и Лацио(пошто Јуве редовно губат од Лацио во лига)......
Не се лути бе па ти одма :smir: ...знам за што се прави муабет ама незнам што очекуваш игра кога 6-7 души се нови...само второ коло е...дајте им шанса нека се воиграат дечките,а за Лацио знам друже ама :toe:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Не се лути бе па ти одма :smir: ...знам за што се прави муабет ама незнам што очекуваш игра кога 6-7 души се нови...само второ коло е...дајте им шанса нека се воиграат дечките,а за Лацио знам друже ама :toe:
Да си го цитирам првиот пост?Пошто јас истото го кажав па сите ми рипнаа,дека јас не сум во право и дека не се разбирам од фудбал.......:smir:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
EDNA utakmica ne izigrana naj naj i so pobeda odma Juve ne e u forma ne znaat da igraat nemaat ubav fudbal.. A protiv Livorno sto ke kazes?
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Прво полувреме катастрофа,Ливорно пружаа отпор.Второ полувреме Трезеге даде гол,па пеналот бидна и паднаа Ливорно психички,после лесно беше да се даваат голови,па и третиот на ништо не личеше,сепак играа многу подобро него со Каљари.Ама ако гледаш ти како играле со Ливорно,па и ја бараш истата игра против појаките екипи-не бива.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
moram da priznam iako sum fan na Bayern Munchen morem da priznam dek juve imaat stvaarno jak tim i se nade vam deka ke ja osvojat titulata i ke se plasiraat vo L.S. kako i Bayern. POZRAV
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
BusHav takva e italijanskata igra...takov e italijanskiot fudbal..Site timovi igraat isto..A Juve igra najdobar fudbal u Italija
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
Ok posto site napnavte za igrata na Juventus eden recap. Kolku e atraktivna igrata ne e effin' bitno. Fudbalot se poveke stanuva nauka, vo sekoja proizvodstvena kompanija(zborime za najsovremenite) veke se studiraat dvizenjata na vrabotenite za da se pronajdat najefektivnite i najefikasnite dvizenja, t.e. da ja zavrsi rabotata so shto pomalku dvizenja, shto pomalku zamorni, za da moze da raboti pobrzo i poveke, i ova se praktikuva uste od pocetokot na 20tiot vek. Istoto se slucuva i vo fudbalot, so najmalku napor i zamor da se bide shto poefikasen.

Primer za toa e igrata na Chelsea, ili pak Milan i Juventus koi tradicija im e da ja razglobuvaat strategijata do stepen kade shto veke e nauka. Tamu nema da vidite egzibicii kako na primer vo Barcelona, nema brazilski pedalinhas, nema c. Ronaldo ili quaresma potezi da go pomines protivnikot i da go socekas da go dribnes pak. Lugjeto se prosto profesionalci, ako mozat da go pominat vo 1-2 potega go pravat toa, si gi cuvaat silite za dolgata sezona pred niv. Za niv odlicen fudbalski poteg koj trae 10 sekundi ne vredi kolku uspesna sezona i trofej. Istoto e vo sekoj sport, neodamna imase na eurosport ili negde diskusija zashto Federrer e bolji od Nadal, prosta pricina, Nadal prai premnogu finti, premnogu potezi, vrtenja so zglobovite i pobrzo ke gi istrosi i ke ostari i pocesto kes e povreduva, a na Federrer mu se odmereni i hirurski precizni, ne poveke od potrebnoto i bez golem napor.

Dominacijata na Chelsea poslednive nekolku godini vo Premier ligata, koja ke prodolzese da ne bea povredite, se dolzi na toa. Premier ligata se stremi kon atraktiven fudbal, no protiv preciznosta na Mourinho ne mozea ni Invincibles na Wenger, koi sto kako pominuva vremeto se se pomalku invicible.

Site zapnavte za Cagliari, edna utakmica kade shto, priznavam deka odbranata bese nevidena tapa, no ednostavno ne se zamorija, gi vpivaa i odbivaa site napadi na protivnikot i relativno lesno gi postignuvaa golovite koga trgnuvaa napred. Ako se sekjavam dobro vtoriot na Del Piero bese 3-4 podavanja? Od odbranata do Almiron, Almiron do Camoranessi i ovoj do del Piero...

Ima uste dodeka stigneme do kompjuterski tocnata igra od vremeto na Lippi i Cappelo kade shto navistina timot rabotese kako edna perfektna fudbalska masina, no na dobar pat e timot da go postigne toa ramniste povtorno.

Trpenie...samo malku trpenie...

Juve per sempre :salut:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Od krilo Chiellini nafrla topkata se spushta do Trezegol on se otkri i dade gol..
Trezege pusti dolga topka do Kamoranezi se obide da sutne za malku ne pogodi najbrz bese Del piero i ja zabi topkata..
Od sloboden nafrlena topka Chiellini dava gol so glava.. Sto ne izgledase ubavo vo ovie akcii ?
Дека не беа акции-не беа. Дека знаат да ја фатат шансата-знаат. Дека со ку*ташак игра тепаа-со ку*ташак игра тепаа. Сепак, мислам дека беа какви што беа затоа што немаа баш некој јак противник ... пак се сетив на моментот Буфон кога спиеше на статива ... како не ќе спие ... :pos2: :pos2: :pos2:
Како и да е, важно победија, најдобри се и сите ги сакам, па ќе ги гледаме со поголеми акции со појаките тимови! :bilder:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Шо се страмите сите вие кои не го познавате Јувентус. Е вака, првата утакмица на Јувентус ја гледав далечната 1985 на црно-бел телевизор (Juventus-Liverpool 1:0) кога голем дел од вас не бевте ни родени. Јувентус никогаш не играл атрактивно за око, барем јас не памтам. Редовно го следам од 1991 па навака. Секогаш имал резултати ќе има и во иднина. Поздрав до сите Bianconeri
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom