Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Зебина има потполна подршка, уште да му скрши нос на Ибраимовиќ
Ако е и киелини бесен како шо се покажа против каљари:ija:.
Јаки ќе бидат за тепачки (+ одстрана Ночерино и Молинаро исти ми се) треба да се прекрстат во бокс клуб јуве :vozbud:

p.s. konkurencijata pocnuva so magii
http://www.taratur.com/node/1304 :pos2:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512

citam neso spekulacii za balak poso ne go prijavile celzi za liga sampioni moze juve da go zemat na loan ili da go soberat skroz ke vidime
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Na pozajmica moze..A za kupuvanje sto znam..Ke treba mnogu pari a nnie nemame mnogu za frlanje..A i ne ni treba na taa pozicija..Za pozajmica moze. :)
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Na pozajmica moze..A za kupuvanje sto znam..Ke treba mnogu pari a nnie nemame mnogu za frlanje..A i ne ni treba na taa pozicija..Za pozajmica moze. :)
Балак е потрошен фудбалер, плус тоа зема многу пари во Челзи нема шанси да биди толку платен во Јувентус

Ако е и киелини бесен како шо се покажа против каљари:ija:.
Јаки ќе бидат за тепачки (+ одстрана Ночерино и Молинаро исти ми се) треба да се прекрстат во бокс клуб јуве :vozbud:

p.s. konkurencijata pocnuva so magii
http://www.taratur.com/node/1304
:pos2:
Ми текнува пред 2 години кога Киелини му го скрши носот на Матераци
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ќе биде добро ако се изборат за ЛШ за наредната сезона,ептен дрва се засега,акција не направија една,головите едвај ги дадоа.Ќе треба уште многу уигрување за 15 души да функционираат како што треба!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ќе биде добро ако се изборат за ЛШ за наредната сезона,ептен дрва се засега,акција не направија една,головите едвај ги дадоа.Ќе треба уште многу уигрување за 15 души да функционираат како што треба!
Dosta bas ko sakaja praeja akcija i davaja gol.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мислам дека Балак да го донесете ќе е прав потег,он е голем лидер,а токов му треба на Јуве,и плус цената му е ниска сеа,и плус во Челзи нема место за него.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Ќе биде добро ако се изборат за ЛШ за наредната сезона,ептен дрва се засега,акција не направија една,головите едвај ги дадоа.Ќе треба уште многу уигрување за 15 души да функционираат како што треба!
E sto se drva?2 od 2..Akcii imaat..Dobar fudbal imaat..
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
E sto se drva?2 od 2..Akcii imaat..Dobar fudbal imaat..
Ајде кажи ми каква акција направија против Каљари,и од какви ситуации ги дадоа головите?Алмирон треба да ја држи средината,да ги проигрува напаѓачите-ЕДНА ТОПКА НЕ ПОДАДЕ КАКО ШТО ТРЕБА!!!Недвед трча по страна,се бори таму и пак ништо не праи,одбраната не заслужува коментар.2 од 2 имаат со слаби екипи,што сепак пружија голем отпор.Среќа што имаат напаѓачи како Трезеге,па и Дел Пиеро што знаат никаква ситуација да ја претворат во гол,жими тие двајца и Буфон вредат во екипата!
Биди искрен-што прикажаа против Милан во купот? НИШТО!!!!

Добар фудбал имаат,сакаш да ги споредиш со Арсенал,Барселона...?
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
Ајде кажи ми каква акција направија против Каљари,и од какви ситуации ги дадоа головите?Алмирон треба да ја држи средината,да ги проигрува напаѓачите-ЕДНА ТОПКА НЕ ПОДАДЕ КАКО ШТО ТРЕБА!!!Недвед трча по страна,се бори таму и пак ништо не праи,одбраната не заслужува коментар.2 од 2 имаат со слаби екипи,што сепак пружија голем отпор.Среќа што имаат напаѓачи како Трезеге,па и Дел Пиеро што знаат никаква ситуација да ја претворат во гол,жими тие двајца и Буфон вредат во екипата!
Биди искрен-што прикажаа против Милан во купот? НИШТО!!!!

Добар фудбал имаат,сакаш да ги споредиш со Арсенал,Барселона...?
Koj crn kup be? za prijatelska edna ste zapnale :pos2: a izvini Barcelona? timot sho nemoze Racing Santander da go pobedi...Baska ne e bitno shto pokazaa vo kupot, se pokazuvaat vo prvenstvoto. Btw taktikata im e povke preku krila, barem se obiduvaa preku krila so Cagliari taka da Almiron i nemorase da ja podava kon Del Piero direktno, ne eigra poluspic covekot.

Ustvari sho se zamaram 3 od 3 oficijalni, a i da bea 0 od 3 pak ke navivav za Juve posto ja si go sakam timot.

P.s. A na milan taktikata? daj mi ja pirlo na ti ja ambrosini...enough said


Dopuna: Izvini Arsenal osvoija nesto poslednive nekolku godini? ne e do toa kolku ubavo izgleda, iako juve igra dosta doabr fudbal i za oko sea, bitni se rezultatite. Mourinho toa im go dokaza na Arsenal.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ајде кажи ми каква акција направија против Каљари,и од какви ситуации ги дадоа головите?Алмирон треба да ја држи средината,да ги проигрува напаѓачите-ЕДНА ТОПКА НЕ ПОДАДЕ КАКО ШТО ТРЕБА!!!Недвед трча по страна,се бори таму и пак ништо не праи,одбраната не заслужува коментар.2 од 2 имаат со слаби екипи,што сепак пружија голем отпор.Среќа што имаат напаѓачи како Трезеге,па и Дел Пиеро што знаат никаква ситуација да ја претворат во гол,жими тие двајца и Буфон вредат во екипата!
Биди искрен-што прикажаа против Милан во купот? НИШТО!!!!

Добар фудбал имаат,сакаш да ги споредиш со Арсенал,Барселона...?
Ливорно богами голем отпор пружи toeto
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27



Последен поздрав до големиот навивач на Јувентус
лесна му земја
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Koj crn kup be? za prijatelska edna ste zapnale :pos2: a izvini Barcelona? timot sho nemoze Racing Santander da go pobedi...Baska ne e bitno shto pokazaa vo kupot, se pokazuvaat vo prvenstvoto. Btw taktikata im e povke preku krila, barem se obiduvaa preku krila so Cagliari taka da Almiron i nemorase da ja podava kon Del Piero direktno, ne eigra poluspic covekot.

Ustvari sho se zamaram 3 od 3 oficijalni, a i da bea 0 od 3 pak ke navivav za Juve posto ja si go sakam timot.

P.s. A na milan taktikata? daj mi ja pirlo na ti ja ambrosini...enough said


Dopuna: Izvini Arsenal osvoija nesto poslednive nekolku godini? ne e do toa kolku ubavo izgleda, iako juve igra dosta doabr fudbal i za oko sea, bitni se rezultatite. Mourinho toa im go dokaza na Arsenal.
Пријателска-да,ривалство е во прашање.Колку сака нека е пријателска,Барса нема туку така да се заебава против Реал.Сантандер играа со 9 души во одбрана цел натпревар,пак Барса имаа шанси и немаа среќа за давање гол.
Муабетот беше за атрактивна игра,игра за очи,а не за резултати,не дека имаа слаби резултати и Арсенал и Барселона нешто посебно.
Си слушнал ти дека Абрамович барал од Мурињо да играат малце и за очи,дека играат Челзи тапа фудбал,дека тепаат едвај во 90-та минута со ретардиран гол на Дрогба?
Иначе и јас навивам за Јувентус од кога знам за Калчо лига,само гледам реално на настаните.Останав навивач на Јувентус и кога се вратија во Б лига и ќе останам и да се во Ц2Ц лига.
Друго-не видов баш дека играат по крилата,кога во 80% од „акциите“,топката беше кај Алмирон или Занети(централни играчи).Голот на Дел Пиеро беше апла пацерски,на Трезеге-нешто слично.Тој на Киелини беше добар,ама од слободен удар беше,не го земаме тука во предвид.
Пак реално гледано-Сидорф и Пирло ја држат средината на Милан,сите акции одат преку нив-ама тие играчи ВРЕДАТ,тие се за 2 класи најмалце погоре од Алмирон и Занети.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Od krilo Chiellini nafrla topkata se spushta do Trezegol on se otkri i dade gol..
Trezege pusti dolga topka do Kamoranezi se obide da sutne za malku ne pogodi najbrz bese Del piero i ja zabi topkata..
Od sloboden nafrlena topka Chiellini dava gol so glava.. Sto ne izgledase ubavo vo ovie akcii ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom