Фантазирате ли ?

Дали си фантазирате ?

  • Да

    Гласови: 46 82,1%
  • Не

    Гласови: 3 5,4%
  • Понекогаш

    Гласови: 7 12,5%
  • Многу ретко

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    56
Член од
18 декември 2014
Мислења
6
Поени од реакции
9
Имам премногу бујна фантазија што и навидум ми смета и ме одалечува од реалниот свет, но се разбира можам да прекинам во секој момент. Сум имал секаков тип на фантазија од груба, убава, мистерична. Од типот на убава ми е пример кога ги ставам слушалките и ја зимам гитарата( не е уклучена на ништо). Тоа обично се случува после полноќ и си замислувам како стојам пред милион луѓе кои што ја слушаат "мојата" музика што почесто е некоја моја омилена песна. Додека го правам ова имам толку голем адреналин и желба што не се опишува ;) Мистерични од типот на дека се наоѓам на некое сасвим рандом место како на пример напуштен замок кој е во небесата и поради незнам која причина сум доведен до ситуација да преживувам...Имам премногу овакви "искуства" кои можат да отсликаат доста чудни портрети и слики од мојот боом во мозокот ;)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Секој божји ден.Дури и кога сум во ЈСП посебно вторнички и петочки така успевам да избегам од тоа нервозата што ја гледам и да си пофантазирам :angel:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
24
Имам тродимензионалната фантазиjа. Мечтаjам секоj дан неколкупати. Сметам дека сите нашите мисли се материjални. Ако мислиме на нешто, потполно вероjатно е дека тоа ќе се порано или подоцна оствари...

Замислувам си jа своjата нова куќа (коjа ќе биде изградена своерачно со мене). Широката куќа на два ката од дрва со две печките, згодните соби, уредната градина.
Или замислувам си ги патовањата низ Европа. Како се возам со мотоциклот од Москва до, на пример, Софиjа или Афина или Скопjе и во секоjа земjа зборувам jазикот на таа земjа.
Продолжението на претходната мечта е како работам како преведувач или учител по туѓи jазици, имам jа добрата печалба и честите патовања низ различни земjи.

Сепак сите ови мечти се изводливи. Чекор по чекор се движам кон отелотворувањето на нив.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
Само за мастурбирање:D:D:P:P
ретко за друго нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom