Фамилијата Марковски

G

Gaymer

Гостин
Батали денешнава епизода на многу тешка пропаганда ми удри...Лечам и од хомосексуалност
 
Ф

Флеш

Гостин
Овој шо се мува со машко,да ти бил Мали од Наше Мало :pos:Сеа видов:ROFLMAO: Зона самрака .... Колку е чудно :ROFLMAO: И тоа за лик кој од дете го памтиш

 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што точно очекувавте да биде сценариото и кај Преспав и кај оваа серија кога и двете се спонзорирани од УСАИД и остала багра? Да не ги криеја спонзорите? Вие не знаевте/не бевте свесни?

Мене насоката на сериите не ме изненадува. Ме изненадува тоа што ВИЕ сте изненадени, или глумите изненадени.

И како некој кој е поотворено геј, премногу се пенавите и глумите тепачи, а во живо ни со столче не се преместувате кога дознавате дека некој до вас е геј. Правите да изгледа дека државава е похомофобна од што реално е. Што иде во прилог на разниве NGOa и граѓански собири, само им додавате масло на оган за тоа што го тврдат цело време, дека уствари сте такви, и нетрпеливи, и нетолерантни, и дека мразите гееви итн. и итн.

Реакцијава ваша баш тоа е. Дајте си 10ка. Им го пројдовте тестот со нула грешки, се по шема.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
Ова не е пропаганда. Ова е платена политичка програма. Треба доле да стават уште нарачател СДС.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
Браво.
Фашисту еден.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Објективно неутрална ќе беше серијава ако се покажеше и негативната страна и од актуелнава ни власт да сме реални зошто не се воопшто цвеќиња за мирисање и во нивното делување како опозиција и како позиција сега, да се претставеше и влијанието и на спонзориве од серијава, невладините...како и сите други аспекти од нашево општество за да имаме една целина да ја претставиме Македонија низ серијава зошто очигледно темата е да се претстави реалноста во Македонија. Исто и баш со промовирањево на хомосексуалноста низ серијава, некои реакции не би биле во реалноста така прикажани.

Повеќе од видливо е кон кого се „пука“ во серијава и тоа баш пред избориве. Секој кој би гледал објективно ќе го констатира истото.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
ве потсејќаат карактерите на Јана и Виктор на Фиона и Иан од Шејмлес или само мене ова ? :D особено Јана иста Фиона
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Платена политичка програма.
Моментот со ендекот :S Туѓ срам ме јадеше.
Дали не мислат толку затуцани бе и едните и другите?
Со вакви работи само контраефект може да се постигне.На народов преку кур им дојде од Сител и нивните глупости,барем тоа можеле да го научат новиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom