Фамилијата Марковски

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.490
Најавава за 5 епизода ми делува како интересна.
ПС:Joвица Михајловски пак некој кримос. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Немам ништо против таа популација.Имам против да се форсираат и на евровизии и на оскари и на сите серии.Незнам што не е јасно во ситуацијава.
И јас гарантирам дека преку филмови и други влијанија, западот може да направи во 2030та да јадете лајна од што сте напредни, за разлика од ние заостанатите.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Абе никој нема ништо против нив,туку имаме против правењето цитрони и каде што треба и каде што не треба.Со сила се туркаат и оскари со педери и во сите серии и на тв само за педери се зборува.Нека си се кафтат таму и никому ништо.Епизодата буквално се гледаше дека е направена со цел да ти го смени мислењето за нив.
Ако си толку затуцан да една епизода ти смени мислење за нешто, онда океј. Јас немам ништо против, нека прават колку сакаат серии за педери, а јас нема да го сменам мислењето.

И немојте да бидете толку дволични, пошто сите гледавте Вил и Грејс (серија со главен лик педер и другарчено мислам му беше педер), им се смеевте на смешките, ама сега во македонска серија тоа е гнасно, одвратно, Америка сака да ви наметне нешто.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Абе читаш ти цел пост или за една реченица се фаќаш цело време?Се гледа која е целта со епизодата и приказнава што се тера.НЕ само на серијата туку и со оскарите, евровизии и 213092310 други свечености.Да не го пишувам истото по 102 пати, молимте читај ги целите постови.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.657
ова уствари му доаѓа како видео-мемоари на шарената револуција спакувани како озбилна серија, бонус педерски моменти за стандардното “разбивање табуа и подигање свесност’’ кај затуцаните.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Веќе кога им била целта профлот на ликот на таткото да биде просечен татко во државава, подобар избор за таа улога според мене е Јовица Михајловски, на него повеќе му лежи телевизијата за разлика од Микиќ, а и Јовица Михајловски е веќе докажан во глумење просечен татко. Плус, мислам дека неговата реакција за синов ќе беше врв, ќе ни ги вратеше сеќавањата за Кумплунг.:)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Следната епизода ќе биде Превртено feat. Марковски. :D
Јовица ко Мафиозо и Милан Тоциновски ко копиљот силеџија. :pos:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.718
Поени од реакции
1.470
Ако си толку затуцан да една епизода ти смени мислење за нешто, онда океј. Јас немам ништо против, нека прават колку сакаат серии за педери, а јас нема да го сменам мислењето.

И немојте да бидете толку дволични, пошто сите гледавте Вил и Грејс (серија со главен лик педер и другарчено мислам му беше педер), им се смеевте на смешките, ама сега во македонска серија тоа е гнасно, одвратно, Америка сака да ви наметне нешто.
Немој те молам која паралела ја направи ?! Имаше ли во Вил и Грејс така апла сцена на двајца мажи кај се бакнуваат? Ја колку што памтам немаше. Плус ова е наменета за да ја гледат деца ај објасни му ти на дете од 7-10 години таа сцена во колата? За крај незнам како оваа беше соодветна да ја гледат сите во терминот кој го изборија , а на Терапија е прогласена како штетна за децата или битно е дека се финансира од УСАИД ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.568
Поени од реакции
81.076
ова уствари му доаѓа како видео-мемоари на шарената револуција спакувани како озбилна серија
Десно постерот :icon_mrgr:

Screenshot_20171006-071544.png

Мислам ОК е, таман олабавивме од медиумиве под контрола на Грујо, сега Шарениве ќе ни делат ум. А навистина е штета, ќе повторам одлично е снимена серијава, со добра глума и добри актери, али нека оди у курац и тие и овие говнава од УСАИД.

Башка серијава е наменета и за деца, мрш бре... сеа ми е јасно зошто постариве генерации тагуваат по Булки крај шините, Втората Смена, Опстанок, Големи и Мали, Умни Глави итн. Серијава уште од најмала возраст ги напнува децава со љубовни проблеми, педерлуци, и депресивни моменти.

Али што да очекуваш од земјава кога една Долина на Волците идеше со зелено кругче, како серија наменета за целата публика :facepalm:
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.921
Поени од реакции
35.258
Абе никој нема ништо против нив,туку имаме против правењето цитрони и каде што треба и каде што не треба.Со сила се туркаат и оскари со педери и во сите серии и на тв само за педери се зборува.Нека си се кафтат таму и никому ништо.Епизодата буквално се гледаше дека е направена со цел да ти го смени мислењето за нив.

Реков јас, немам ништо против таквите лица, али постојаното форсирање и нивно наметнување во општеството овде придонесува да има контра ефект кај народот.

Истово и со серијава, добри актери, одлично е снимена, супер глума, али се забележува она што сакаат во позадина да ни го наметнат со сила... мрш у пичку матер, гомна едни.
Добро утро. Јас за ова пишав постови у ДК уште пред да стане актуелно срањето. Пред 3-4 години значи за педери знаев само дека постојат, и дека сакат да се ебат у гз. Воопшто немав никакво дефинирано мислење ниту пак ги етикирав/оправдував , буквално небитни ми беа. Сега со тоа бомбардирање од сите страни и лигавење по медиуми и плачење како пички ако некој му каже дека е фегет буквално ми се одвратни и ги мразам у коските.

А и овие шо пропагираат се гледа дека не си ја завршиле домашната како шо треба. Ова може да го протнат на нивните дегенски либерали у Флорида и Калифорнија , овде може само ултра контра ефект да постигнат. Колку повеќе го пропагират срањето, толку повеќе луѓето ќе ги мразат, ова е непобитен факт и никој неможе да го успори. На нација шо 100 и кусур години е ослободена од турско и сеуште неможе да се ослободи од некои нивни размислувања, они сакат по експресна постапка да им садат либерални педерски срања, џабе парите си фрлат. :pos::pos::pos:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Децата и пред 10 години, и ние пред 20 години сме труени уште од мали со политика. Зошто? Зошто само за тоа се тренирани и експерти 80% од луѓето во Мкд да зборат. Сега ситуацијата е бетер, буквално да се чудиш во доба на секакви инфо и интернет, да се родителите толку мрзи и глупи да дозволат дете да гледа наш канал на тв и да не му внесе во главата интерес кон нешто друго.
Ова е друга тема, али сепак, децата џабе нема да гледаат политики на тв, кога дома само тоа го трубат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Реков јас, немам ништо против таквите лица, али постојаното форсирање и нивно наметнување во општеството овде придонесува да има контра ефект кај народот.
.
За ова си во право.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
И јас истото ви го зборев, ама очигледно не се разбираме.

Колку сакаат нека ги форсираат тие теми, кај нас ќе имаат контраефект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom