Фамилијата Марковски

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Микиќ се направил вреќа. Ко он да ги роди близнаците.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Серијава каква и да е, добро проаѓа. Само првата епизода на Јутуб е изгледана 32.000 пати и тоа за два дена:)

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Покрај серијава имаат и нешто додатно како интервјуа на кој разговараат за темите кој се обработуваат во серијата.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Вчера изгледав две епизоди во еден здив и сум задоволен. Особено од кастингот, глумата и кинематографијата.
Владимир (Мали) Петровиќ (y)
Сашко Коцев (y)
Девојка му (и го заборавив името) (y)

Единствено ми гази по нерви оној типот што повремено пее глупи песни и што водеше емисија на МС на времето. Будалиот комшија. :гомце:

Со Преспав мрднавме од место, ама ова ми е повеќе нивоа над Преспав.

Приказната ми е предвидлива (како што пиша некој погоре), ама да видиме како точно ќе се одвиваат работите. Колку епизоди има сезонава?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Прееска ги изгледав првите две епизоди и сасвим океј е серијата. Го отсликува животот и дешавките кај нас, лесна за гледање и тепање време... Единствено малку ме нервираат дешавките малиот кога снима на час, али за се друго (y)

Новата ја испуштив, ама претпоставувам за брзо ќе ја има во видеотеката на Макс Тв? Има некој инфо дали одма ја ажурираат содржината таму?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прееска ги изгледав првите две епизоди и сасвим океј е серијата. Го отсликува животот и дешавките кај нас, лесна за гледање и тепање време... Единствено малку ме нервираат дешавките малиот кога снима на час, али за се друго (y)

Новата ја испуштив, ама претпоставувам за брзо ќе ја има во видеотеката на Макс Тв? Има некој инфо дали одма ја ажурираат содржината таму?
Не знам за Макс, али на Јутјуб докај 00.00 би требало да ја имаш новата епизода.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Малку им е глупо што имаат не толку реални компјутерски ефекти. Кога правеше лајв на фејсбук детево летаа еден куп како река срција, смајлиња, лајкови, тоа не е до толку баш исто на фејсбук како што е направено на серијава. Друго кога даваа вестите на телевизорот не беше реално исто како на нашиве телевизии и најбитното ниедна телевизија нема да ја пушти таа цела снимка како му се дере професор на ученик освен ако не е тоа емисија на Јанко Јади Бурек.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Еве само што ја изгледав и 4тата епизода и доста солидно делува. Нека заврши цела сезона па ќе се пише нешто повеќе. @Acid искрено не знам како се вика тој (од Пеперминт и на времето што водеше емисии на МС), ама знам дека боледува од мултиплекс склероза (колку што иам разбрано).
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Малку им е глупо што имаат не толку реални компјутерски ефекти. Кога правеше лајв на фејсбук детево летаа еден куп како река срција, смајлиња, лајкови, тоа не е до толку баш исто на фејсбук како што е направено на серијава. Друго кога даваа вестите на телевизорот не беше реално исто како на нашиве телевизии и најбитното ниедна телевизија нема да ја пушти таа цела снимка како му се дере професор на ученик освен ако не е тоа емисија на Јанко Јади Бурек.
Се согласувам посебно за вестите можеа со Канал 5 да се договорат поинтересно и повистинито ќе беше
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Ja гледаше некој епизодата од вчера.
Испадна дека на Бојан брат му е геј.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А ти си се изгубил со спојлерите во темава, припазувај малку, не сите ја гледале. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom