Фамилијата Марковски

S

staycalm

Гостин
Втора сезона Мали од Наше Маало го донел дечкото у станот а ќерката(добра пичка инаку) си фатила дечко шпанец од Сарај а у меѓувреме им се бутнал во станот.Таткото и мајката се пресреќни и сите заедно живеат.Станот е мал ама има место за сите.Исто како и државата наша.[DOUBLEPOST=1533496242][/DOUBLEPOST]
Како и да е серијата е срање и чиста пропаганда.
Boo fucking hoo. Пази да не се попедерчиш од серијава.
Од малкуте македонски серии оваа е најдобра, а иако има неколку дупки во приказната сигурно не е полоша од евтините турски серии со кои се преплавени анал5 и шител. :icon_lol:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.548
Boo fucking hoo. Пази да не се попедерчиш од серијава.
Од малкуте македонски серии оваа е најдобра, а иако има неколку дупки во приказната сигурно не е полоша од евтините турски серии со кои се преплавени анал5 и шител. :icon_lol:
Лоша е брат и толку.Ја изгледав цела и нема врска серијата.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Зa дoбрa, дoбрa беше серијaтa. Амa делa немaше прпoпaгaндa... мaлo мoрген тoa.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Серијата беше добра се до моментите кога почна да се тера тешки пропаганди,на крајно очаен и ефтин начин.А тоа беше уште во првите епизоди.Не правам овде муабет како тоа се сиромашни и немаат работа и системот ги ебе,туку понатмау кога буквално како бомбите да ги слушам.Се чуствувам глупаво додека гледав,знаејќи со каква цел е направена.Значи те сметаат дека си толку глуп што мислат дека со онаква серија на плиток начин ќе те натераат да ја сакаш и туркаш приказната на сорос и другарите.А по можност и да ја живееш.

@staycalm
Немам ништо против педерите.Нека си се рокаат колку сакаат,како што ние заостанативе си се рокаме со женските.Проблемот е што се потенцира и се става и онаму каде што не му е местото,а причината ја наведив погоре.
Убаво пиша некој погоре.Сеа доколку има наредна сезона со сигурност дечкото на Јана ќе биде од Чаир и ќе биде мајчина душица карактер,педерите ќе живеат среќно а системот ќе функционира.И што мислиш,зошто би била добра серијава ако е крајно предвидлива и со задни намери?
И не ми викај вмровец.Не значи дека ако не се сложувам со некои работи и по автоматизам сум од спротивната страна.Ги хејтав и нив за тупењето на народот со турските серии и грандови и слични срања.
 
S

staycalm

Гостин
Серијата беше добра се до моментите кога почна да се тера тешки пропаганди,на крајно очаен и ефтин начин.А тоа беше уште во првите епизоди.Не правам овде муабет како тоа се сиромашни и немаат работа и системот ги ебе,туку понатмау кога буквално како бомбите да ги слушам.Се чуствувам глупаво додека гледав,знаејќи со каква цел е направена.Значи те сметаат дека си толку глуп што мислат дека со онаква серија на плиток начин ќе те натераат да ја сакаш и туркаш приказната на сорос и другарите.А по можност и да ја живееш.

@staycalm
Немам ништо против педерите.Нека си се рокаат колку сакаат,како што ние заостанативе си се рокаме со женските.Проблемот е што се потенцира и се става и онаму каде што не му е местото,а причината ја наведив погоре.
Убаво пиша некој погоре.Сеа доколку има наредна сезона со сигурност дечкото на Јана ќе биде од Чаир и ќе биде мајчина душица карактер,педерите ќе живеат среќно а системот ќе функционира.И што мислиш,зошто би била добра серијава ако е крајно предвидлива и со задни намери?
И не ми викај вмровец.Не значи дека ако не се сложувам со некои работи и по автоматизам сум од спротивната страна.Ги хејтав и нив за тупењето на народот со турските серии и грандови и слични срања.
cringe
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Не разбирам што значи ова,појасни ми со некоја реченица:icon_lol:
Мислам дека она што ти го пишав погоре е точно и поради тоа што не знаеш што да вратиш пишуваш пост од 6 букви.Кул.
:jajce:
 
S

staycalm

Гостин
Не разбирам што значи ова,појасни ми со некоја реченица:icon_lol:
Мислам дека она што ти го пишав погоре е точно и поради тоа што не знаеш што да вратиш пишуваш пост од 6 букви.Кул.
:jajce:
Постот горе покрај тоа што е ужасно прост, многу е кринџи. Посебно делот за педерите и за чаир. :s
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Постот горе покрај тоа што е ужасно прост, многу е кринџи. Посебно делот за педерите и за чаир. :s
Окс ај,сеа ако си педер и прости сме другите.Што сум јас должен да гледам форсирање н педери и лапанки по серии само поради тоа што 5% од популацијата ужива во нештото?
Можеби јас подржувам нацисти,и сеа ај ако не цела држава нека гледаат такви пропагандни филмови и сл,само за мене да ми се угоди.
Не,не подржувам нацисти,само како пример го зедов тоа.
 
S

staycalm

Гостин
Окс ај,сеа ако си педер и прости сме другите.Што сум јас должен да гледам форсирање н педери и лапанки по серии само поради тоа што 5% од популацијата ужива во нештото?
Можеби јас подржувам нацисти,и сеа ај ако не цела држава нека гледаат такви пропагандни филмови и сл,само за мене да ми се угоди.
Не,не подржувам нацисти,само како пример го зедов тоа.
A шо сум ја должен да гледам како се ебат стрејт луѓе у серии и филмови и како се лапаат????? ЗОШТО МИ ФОРСИРААТ СТРЕЈТ ПРОПАГАНДА И САКААТ ДА МЕ ПРЕОБРАТАТ У СТРЕЈТ?!?!?! Не ви е срам такви работи да форсирате?? Стварно кај оди светов веќе аман со пропагандите!!!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Па види вака.95% од луѓето се стрејт,и затоа тоа е нормално.Друго нешто,педери имало од секогаш.Зошто баш изминативе неколку години се форсира до толку многу?
Ако не ти се допаѓаат тие 1-2 мин секс помеѓу маж и жена во филмовите,можеш да си гледаш педери по сајтовите.
 
S

staycalm

Гостин
Па види вака.95% од луѓето се стрејт,и затоа тоа е нормално.Друго нешто,педери имало од секогаш.Зошто баш изминативе неколку години се форсира до толку многу?
Ако не ти се допаѓаат тие 1-2 мин секс помеѓу маж и жена во филмовите,можеш да си гледаш педери по сајтовите.
Постот горе ми е за да сфатиш колку глупо звучи твоево кукање за педери у серии/филмови, ама очигледно не можеш да сфатиш.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Окс ај,сеа ако си педер и прости сме другите.Што сум јас должен да гледам форсирање н педери и лапанки по серии само поради тоа што 5% од популацијата ужива во нештото?
Можеби јас подржувам нацисти,и сеа ај ако не цела држава нека гледаат такви пропагандни филмови и сл,само за мене да ми се угоди.
Не,не подржувам нацисти,само како пример го зедов тоа.
Тој што го праи филмот/серијата, може да стаи што сака и колку сака, било тоа нормално или не, исто ко што ти имаш право да го гледаш или не. Глеј пробај да сфатиш дека нормално/ненормално, не е иста категорија со морално/неморално. На пример 95% од популацијата тука, нормално е да те сјебе на секој план кога ќе се отвори таква можност. У Саудиска Арабија, нормално е да каменуваш жени пошто го варале мажот.
Лош ти е примерот со наци пропагандата. Не можеш да споредуеш пропаганден филм со нацизам и филм со педери, па да ги изедначуваш бидејќи:
Промовирање на геј култура, не повлекува говор на омраза кон никој. Наци пропаганда, со себе носи говор на омраза кон определени групи.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
НАЈНОВА ВЕСТ
Се подготвува за снимање 2 сезона од Фамилија Марковски. Ова го најави Силвија Стојановска на 1 тв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom