Фамилијата Марковски

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Што се деси со 1 на 1? Некоја глупост се случила чув, нешто го цензурирале фраерот?
Логикава ми оди на тоа што серијата се емитува на Канал 5, а емисијата му врши промоција на истата на Телма што е контра интересот на телевизијата.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Логикава ми оди на тоа што серијата се емитува на Канал 5, а емисијата му врши промоција на истата на Телма што е контра интересот на телевизијата.
Колку работи му се промовирани во емисијата што биле на други телевизии или продукциски куќи и сл. .... Дури размислувал да се сели во друга ТВ ..Ќе да е нешто друго.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Колку работи му се промовирани во емисијата што биле на други телевизии или продукциски куќи и сл. .... Дури размислувал да се сели во друга ТВ ..Ќе да е нешто друго.
Една од работите затоа што не се емитувала емисијата може да е и таа. А би можело и други причини покрај неа да има плус.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Не верувам дека се работи за цензура. Нешто друго ќе да е.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Што се деси со 1 на 1? Некоја глупост се случила чув, нешто го цензурирале фраерот?
Преминаа во Канал 5. Како што разбрав најверојатно на директорот на Телма Атанас Кировски не му било по ќејф гостите што ги има Жаре и дошол денот му пукнало филмот го шутнал од програмата.
 
S

staycalm

Гостин
Дефинитивно најдобра македонска серија според мене.
Не постои човек што не може да се сочувствува, да се пронајде во барем 2-3 случки од серијата. За било кој општествен проблем во државава. Ова со хомосексуалноста ми дојде ептен како изненадување, да видам претставен геј лик во македонска серија и сето тоа да е направено на океј и фин начин. У глобала 90% од критикувачи на серијава ти се политички газолизачи од страна на партијата шо беше на власт и шо го праеше баш она што беше отсликано во серијата - реалноста. 9 проценти се хомофоби шо им смета една епизода пошто во нивниот хетеронормативен свет не постојат педери нели.

Само не знам дали јас испуштив како се врати мајкава на работа а претходно даде отказ или нивна утка е тоа :D
Се надевам ќе има втора сезона пошто 8 епизоди се премалце за ваква серија.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Реприза на анал5
Сеа наредно за која фамилија ќе снимаме серија?Ама некоја што ќе го отсликува вашиот живот последнава година,после промените.
Македонска верзија на волкот од волстрит?
 
S

staycalm

Гостин
Знае некој шо се деси со втора сезона на серијава? Мислам имаше шпекулации дека ќе има втора сезона ама се уште нема никакви официјални информации
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.362
Доста беше 1 сезона за на народот да му се испери ''умот''
Нема потреба од правење на втора сезона.
и треба и втора, пример, на Марковски им легнал некако животот во зградата и сеа нешто се нечкаат за референдумот, ама ипак ќе гласаат ЗА пошто сааат да одат напред.
 
S

staycalm

Гостин
Доста беше 1 сезона за на народот да му се испери ''умот''
Нема потреба од правење на втора сезона.
Добро вие вмровците уште замарате шо ве „напаѓале“ у серијата? Дај помирете се со фактот дека тоа е реалноста и идете у курац више, има луѓе шо сакаат втора сезона а верувај многу поголем број се од вас што серете нонстоп. Отвори фејсбук страната на серијата и ќе видиш, таму сте непостоечки, само вака анонимно се просеравате ко и увек и ко и за секоја општествена тема.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Искрено и јас сакам 2ра сезона.Да видам уште колку можат да го доисперат народов наш.
И не,не сум вмровец.Не се ни пронајдов во серијата.Ист ваков хејт имам Латас и за лајнениците од сител,анал5,алфа.Ги хејтам сите што продаваат магла,за разлика од вас.Вие ги хејтате едните,а ги фалите другите за истите лајненици.
Па уште и педери се појавија.Сеа во втората сезона ќе има и свингерај и сигурно некој ќе се затруја од руска водка.:sick:
 
S

staycalm

Гостин
Искрено и јас сакам 2ра сезона.Да видам уште колку можат да го доисперат народов наш.
И не,не сум вмровец.Не се ни пронајдов во серијата.Ист ваков хејт имам Латас и за лајнениците од сител,анал5,алфа.Ги хејтам сите што продаваат магла,за разлика од вас.Вие ги хејтате едните,а ги фалите другите за истите лајненици.
Па уште и педери се појавија.Сеа во втората сезона ќе има и свингерај и сигурно некој ќе се затруја од руска водка.:sick:
Аа па шо кажеш дека и педерите ти сметале, ја мислев само тоа шо напаѓаат вмровци. Остај шо у живо сигурно знаеш некој педер, можда и другар имаш педер ама не знаеш за него, битно тоа шо двајца мажи се бациле у серија ужасно ти ги повреди семејните и хетеронормативни вредности.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.795
Поени од реакции
17.163
Втора сезона Мали од Наше Маало го донел дечкото у станот а ќерката(добра пичка инаку) си фатила дечко шпанец од Сарај а у меѓувреме им се бутнал во станот.Таткото и мајката се пресреќни и сите заедно живеат.Станот е мал ама има место за сите.Исто како и државата наша.[DOUBLEPOST=1533496242][/DOUBLEPOST]
Аа па шо кажеш дека и педерите ти сметале, ја мислев само тоа шо напаѓаат вмровци. Остај шо у живо сигурно знаеш некој педер, можда и другар имаш педер ама не знаеш за него, битно тоа шо двајца мажи се бациле у серија ужасно ти ги повреди семејните и хетеронормативни вредности.
Како и да е серијата е срање и чиста пропаганда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom