Фамилијата Марковски (македонска серија)

Дискусија во форумот 'Серии' започната од MARCELLO, 9 септември 2017.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.173
  Допаѓања:
  3.419

  Почетокот е некаде крај на септемви на Канал 5. Детали чекаме да излезат на некој од порталите па ќе ги пишам тука.
   
  staycalm, dragonsky, Morgan Freeman и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  6.329
  :cautious: (n)
   
  На MyloXyloto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.917
  Допаѓања:
  2.910
  ШпОрце .... Аааааааххххх ....Не не не :cautious::cautious::cautious::cautious::cautious:


  [​IMG]
   
  На kelaj му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.652
  Допаѓања:
  36.295
  Ова ми личи доста професионално направено. Мислам дека ќе биде и доста гледано. И друга работа што многу ми се свиѓа е тоа што во последниов период излегуваат многу Македонски телевизиски производи. Конечно!:)
   
 5. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.123
  Допаѓања:
  7.273
  Judge it when it airs :)
   
  На krkac, NewForce и Shawn Spencer им се допаѓа ова.
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.173
  Допаѓања:
  3.419
  Епа доста беше од серии како што се Македонски народни приказни со ѓаоли, господ, цареви, арамии, со ергени кој си бараат моми и слично. 21-ви век треба серии со тематика од денешно време.
   
 7. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.387
  Допаѓања:
  1.530
  уште политика фалеше у серија генијално , за просечен посетувач на протест би требало да е интересна гг
   
  На kelaj му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 'DIABLO'

  'DIABLO'

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  48
  Не е којзнае шо
   
 9. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  9.305
  Допаѓања:
  4.066
  Маќедонските приказни да се со ваква продукција има да бидат бреј, ова Марковски незнам баш.
  Ќе видиме.
   
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  32.982
  Допаѓања:
  65.056
  Eкшли ова изгледа сасвим ок. Барем добар е трејлеров ако ништо друго доволно да те заинтригира и да покаже интересни работи.
  АМА
  Најголеми проблеми од трејлеров ми е што некако премногу евтино изгледа серијава. Камера, кинематографија и општо стил некако не изгледа на ниво како од рани 2000ти да е...
  И ептен македонско изгледа...сфаќам дека треба повеќе луѓе да го гледаат али ептен приказни што сто пати сме ги виделе "од партија ме тераат, ќе ме отпуштат и бла бла бла", веќе ги имаме видено тие приказни.

  Али да, вреди бар шанса да и се даде иако со благ песимизам влегувам.
   
  На NewForce му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.757
  Допаѓања:
  2.745
  Кај ги имаш видено? Која македонска серија и филм, пошто мене не ми текнува?
   
  На Fantantonio му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.652
  Допаѓања:
  36.295
  Според мене Македонските народни приказни се печат за нашата телевизија и истите треба да се негуваат и да се снимаат, а и реално ми се интересни. Во суштина се многу поинтересни, па било направени и од полоша продукција, во однос на турските серии и политичкото срање кое се емитува на телевизија.
   
 13. Jedah

  Jedah

  Член од:
  4 јануари 2008
  Мислења:
  1.230
  Допаѓања:
  1.346
  Аеее антена треба да купувам сега.....
   
 14. Anushka Ane

  Anushka Ane

  Член од:
  23 септември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Супер изгледа трејлерот! Дефинитивно ќе ја гледам. Инаку објавија - почнува вечерва во 19.30 на Канал 5, а ќе одела секоја сабота и недела. Јухуууууу
   
 15. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.214
  Допаѓања:
  4.452
  Да не има некој линк од денешната епизода?
   

Сподели преку: