Фамилијата Марковски

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ова ми личи доста професионално направено. Мислам дека ќе биде и доста гледано. И друга работа што многу ми се свиѓа е тоа што во последниов период излегуваат многу Македонски телевизиски производи. Конечно!:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
И друга работа што многу ми се свиѓа е тоа што во последниов период излегуваат многу Македонски телевизиски производи. Конечно!:)
Епа доста беше од серии како што се Македонски народни приказни со ѓаоли, господ, цареви, арамии, со ергени кој си бараат моми и слично. 21-ви век треба серии со тематика од денешно време.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
уште политика фалеше у серија генијално , за просечен посетувач на протест би требало да е интересна гг
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Епа доста беше од серии како што се Македонски народни приказни со ѓаоли, господ, цареви, арамии, со ергени кој си бараат моми и слично. 21-ви век треба серии со тематика од денешно време.
Маќедонските приказни да се со ваква продукција има да бидат бреј, ова Марковски незнам баш.
Ќе видиме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Eкшли ова изгледа сасвим ок. Барем добар е трејлеров ако ништо друго доволно да те заинтригира и да покаже интересни работи.
АМА
Најголеми проблеми од трејлеров ми е што некако премногу евтино изгледа серијава. Камера, кинематографија и општо стил некако не изгледа на ниво како од рани 2000ти да е...
И ептен македонско изгледа...сфаќам дека треба повеќе луѓе да го гледаат али ептен приказни што сто пати сме ги виделе "од партија ме тераат, ќе ме отпуштат и бла бла бла", веќе ги имаме видено тие приказни.

Али да, вреди бар шанса да и се даде иако со благ песимизам влегувам.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Eкшли ова изгледа сасвим ок. Барем добар е трејлеров ако ништо друго доволно да те заинтригира и да покаже интересни работи.
АМА
Најголеми проблеми од трејлеров ми е што некако премногу евтино изгледа серијава. Камера, кинематографија и општо стил некако не изгледа на ниво како од рани 2000ти да е...
И ептен македонско изгледа...сфаќам дека треба повеќе луѓе да го гледаат али ептен приказни што сто пати сме ги виделе "од партија ме тераат, ќе ме отпуштат и бла бла бла", веќе ги имаме видено тие приказни.

Али да, вреди бар шанса да и се даде иако со благ песимизам влегувам.
Кај ги имаш видено? Која македонска серија и филм, пошто мене не ми текнува?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Епа доста беше од серии како што се Македонски народни приказни со ѓаоли, господ, цареви, арамии, со ергени кој си бараат моми и слично. 21-ви век треба серии со тематика од денешно време.
Според мене Македонските народни приказни се печат за нашата телевизија и истите треба да се негуваат и да се снимаат, а и реално ми се интересни. Во суштина се многу поинтересни, па било направени и од полоша продукција, во однос на турските серии и политичкото срање кое се емитува на телевизија.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923
Аеее антена треба да купувам сега.....
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Супер изгледа трејлерот! Дефинитивно ќе ја гледам. Инаку објавија - почнува вечерва во 19.30 на Канал 5, а ќе одела секоја сабота и недела. Јухуууууу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom