Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Шо треба за да се подигне диплома? После 5 години од дипломирање и јас сум чоек да си ја иам дипломата дома :D
Мислам дека ништо не треба, само одиш на студентски и ја бараш. Барем мене не ми побараа ништо пред една недела кога ја земав, ама затоа чекав година и пол да ми ја направат.

Најдобро пиши мејл на студентски, обично враќаат брзо.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Мислам дека ништо не треба, само одиш на студентски и ја бараш. Барем мене не ми побараа ништо пред една недела кога ја земав, ама затоа чекав година и пол да ми ја направат.

Најдобро пиши мејл на студентски, обично враќаат брзо.
Реков ќе проверам на страната на финки, ама не им работи.... имаш мејл од студентски?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Nadvor od temata, pravat li problem na granica za nosenje na laptop :confused:
 
Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Proektot po Integrirani sistemi dali ima poveke termini za odbrana ili samo eden?
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Kade mozam da vidam kakvi vidovi na stipendii ima i koi se uslovite? Gi imam polozeno site ispiti od prva i imam prosek 7.9, dali ima nekakva stipendija za pod 8 prosek?
 
Член од
26 август 2021
Мислења
28
Поени од реакции
10
Колеги според вас за 3 семестар кои предмети се добри да се земат за изборни? (СИИС)
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Kade mozam da vidam kakvi vidovi na stipendii ima i koi se uslovite? Gi imam polozeno site ispiti od prva i imam prosek 7.9, dali ima nekakva stipendija za pod 8 prosek?
Tesko so toj prosek, ima takvi no za drugi fakulteti so finki moze da vlezes so nad 9.00 prosek ili vo grupata za tehnicki fakultti so nad 8,5
Автоматски споено мислење:

Колеги според вас за 3 семестар кои предмети се добри да се земат за изборни? (СИИС)
Napredno programiranje
 
Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Tesko so toj prosek, ima takvi no za drugi fakulteti so finki moze da vlezes so nad 9.00 prosek ili vo grupata za tehnicki fakultti so nad 8,5
Автоматски споено мислење:


Napredno programiranje
Ako sakas polesno da pomines ne bi ti preporacal napretno programiranje bidejki vo 3ti imas verojatnosti i statistika, algoritmi i podatocni strukturi koi moze da se kaze deka se edni od najteskite na fakultetot a napredno programiranje e dosta obemen predmet i treba dosta vreme za negovo spremane koe sekako ke go nemas od prethodinite dva premeti.(jas bi ti preporacal internet programiranje na klientska strana i sabloni za dizajn na korisnicki interfejsi )
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Ako sakas polesno da pomines ne bi ti preporacal napretno programiranje bidejki vo 3ti imas verojatnosti i statistika, algoritmi i podatocni strukturi koi moze da se kaze deka se edni od najteskite na fakultetot a napredno programiranje e dosta obemen predmet i treba dosta vreme za negovo spremane koe sekako ke go nemas od prethodinite dva premeti.(jas bi ti preporacal internet programiranje na klientska strana i sabloni za dizajn na korisnicki interfejsi )
Ama so slusanje na np polesno se sfakja operativni sistemi i aips spored mene
Автоматски споено мислење:

Nekoj sto aplicirase za laborant? Dobivte nekakov povraten odgovor
 
Член од
7 јули 2018
Мислења
11
Поени од реакции
0
Мислње за смерот ИМБ, имав желба да се запишам на пит ама и ова некако добро ме влече
 

Kajgana Shop

На врв Bottom