Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Дали тие што ќе испуштат една лабораториска вежба имаат право да го полагаат е-тестот по „Оперативни системи“ ?
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Дали за да запишеш втор циклус студии (магистер) треба да имаш некој одреден просек во додипломски студии?
 
Член од
28 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Nekoj kaj Oliver ili Codex sto bil na casovi po OOP da mi kaze mislenje?
 

k15

Член од
28 ноември 2021
Мислења
8
Поени од реакции
6
Дали за упис мора да се полага математика за матура?
 
Член од
23 октомври 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки, ќе ве замолам некој што има претходно искуство со молба за издавање на нов индекс поради тоа што повеќе нема место за запишување семестри во стариот да ми прати во приватна порака како треба да изгледа истата и каде треба да се достави. Исто така ако има некој темплејт за дневник за пракса ако може да ми испрати во порака, би ви бил многу благодарен.
 
Член од
17 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, незвисни теоретски и практичен дел дали значи дека ако теорија положам на колоквиуми, а практичен не, на испит ќе може само задачи да полагам или ќе треба на испит пак двата делови да ги полагам? Во случајов за АОК прашувам.
 
Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Здраво, незвисни теоретски и практичен дел дали значи дека ако теорија положам на колоквиуми, а практичен не, на испит ќе може само задачи да полагам или ќе треба на испит пак двата делови да ги полагам? Во случајов за АОК прашувам.
Da ako polozis teorija na kolokvium vo 3te naredni sesii nema potreba da ja polagas. Ke treba da go polagas samo delot od zadaci.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Zdravo, dali moze nekoj da mi kaze vo koj period se isprasuvanjata ako go polozam predmetot na kolokvium. Konkretno predmetot Biznis statistika. Dali se ceka da zavrsi ispitnata sesija ili odma posle kolokviumot se odgovara?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom