Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Кај Марјан Гушев како се поминува?
"zboruvam za predmetot kako bese vo 2020" imase dva testa na prv kolikvium za teorija, 1 test osnovni prasanja, 2 pokomplicirani prasanja nemase kamera preku seb se polagase. Prakticno isto preku seb i tamu nemase kameram. Mogu bese kratko vremeto za teorija okulu 15 min za dvata testa I tolku za prakticno. Od togas moze imat smeneto nesto nezna.
 
Член од
29 октомври 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo, sakam da prasam iskustvo i sovet za predmetot Kompjuterski Arhitekturi vo vtor semesrar.
Dali ima negde baza na prasanja, Od kade e najubavo da se uci materijalot, bidejki predavanjata se snimki i ne e bas se ubavo objasneto, dali e dovolno za teoretskiot del da ucam samo od prezentaciite?
vi blagodaram.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Zdravo, sakam da prasam iskustvo i sovet za predmetot Kompjuterski Arhitekturi vo vtor semesrar.
Dali ima negde baza na prasanja, Od kade e najubavo da se uci materijalot, bidejki predavanjata se snimki i ne e bas se ubavo objasneto, dali e dovolno za teoretskiot del da ucam samo od prezentaciite?
vi blagodaram.
Kaj Riste li si?
Pa kombinirano od prezentacii i kniga moze da se uci, nema baza, i na kolokvium gi skalira poenite taka da skoro site imaat dobri poeni
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Некој да ми каже како се полага кај Игор Мишкоски ? Дали два тешки прашања/задачи на теорија?
 
Член од
29 октомври 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
Kaj Riste li si?
Pa kombinirano od prezentacii i kniga moze da se uci, nema baza, i na kolokvium gi skalira poenite taka da skoro site imaat dobri poeni
Da kaj Riste sum, No ne znam od kade mozam da ucam i plus prakticniot del mi e poteshka strana ( Nishto ne razbiram) dali na kolokvium lesni zadaci se pagjaat i dali toa sto go kazuva na auditoriski toa se pagja na kolokvium i ako moze da prasam bidejki so materijali kje mozeme da polagame kako se odviva toj proces? fala mnogu :D
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Da kaj Riste sum, No ne znam od kade mozam da ucam i plus prakticniot del mi e poteshka strana ( Nishto ne razbiram) dali na kolokvium lesni zadaci se pagjaat i dali toa sto go kazuva na auditoriski toa se pagja na kolokvium i ako moze da prasam bidejki so materijali kje mozeme da polagame kako se odviva toj proces? fala mnogu :D
Zadaci se pagjaat identicni kako na lab samo so smeneti brojki. Mozes da pravis na lab kolku attempts sakas taka da pravi povekje vezbaj moze duri i ista zadaca da ti se padne. Pa polaganje spodeluvas ekran kamera se isto kako i na drugite predmeti ama mozes slobodno da si otvaras predavanja, labovi, mute si pa mozes duri i snimki da si gledas. Mene lani mi se padna zadaca sto ja imavme reseno i ja prepisav plus za esejski si pustas del kade raskazuva za toa i pisuvas i taka ne e tesko da se polozi iako izgleda taka. Ne se otkazuvaj za labs lesni se site se po nekoja sema samo vezbanje
 
Член од
29 октомври 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zadaci se pagjaat identicni kako na lab samo so smeneti brojki. Mozes da pravis na lab kolku attempts sakas taka da pravi povekje vezbaj moze duri i ista zadaca da ti se padne. Pa polaganje spodeluvas ekran kamera se isto kako i na drugite predmeti ama mozes slobodno da si otvaras predavanja, labovi, mute si pa mozes duri i snimki da si gledas. Mene lani mi se padna zadaca sto ja imavme reseno i ja prepisav plus za esejski si pustas del kade raskazuva za toa i pisuvas i taka ne e tesko da se polozi iako izgleda taka. Ne se otkazuvaj za labs lesni se site se po nekoja sema samo vezbanje
Blagodaram mnogu :D
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Zadaci se pagjaat identicni kako na lab samo so smeneti brojki. Mozes da pravis na lab kolku attempts sakas taka da pravi povekje vezbaj moze duri i ista zadaca da ti se padne. Pa polaganje spodeluvas ekran kamera se isto kako i na drugite predmeti ama mozes slobodno da si otvaras predavanja, labovi, mute si pa mozes duri i snimki da si gledas. Mene lani mi se padna zadaca sto ja imavme reseno i ja prepisav plus za esejski si pustas del kade raskazuva za toa i pisuvas i taka ne e tesko da se polozi iako izgleda taka. Ne se otkazuvaj za labs lesni se site se po nekoja sema samo vezbanje
A kaj Igor Miskovski kako e ?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
EMT kako se polaga kolokviumot i kakvi vidovi na prasanja davaat ? Fala :)
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Kolegi vo prodolzhenie nekoi materijali koi shto mozhe da vi zatrebaat za kol/ispiti => (predmeti od 1,2,3,4 semestar) [momentalno se auzurira i 4ti semestar]]
Nekoi predmeti shto se vo ovoj drive:
sp,kalk,aok,oop,ooaid,marketing,vvkn,aps,vis, ....


Ako imate Vie nekoi materijali koi shto sakate da gi spodelite so drugi, slobodno kontaktirajteme da gi stavam ovde.

Pozdrav.
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Како изгледа колоквиумот Скит и дали некој има некакви материјали, пример задачи, колоквиумски?
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Od kade moze da najdam materijali so zadaci za vezbanje za kolokvium i ispit po Biznis Statistika?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom