Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
4 февруари 2022
Мислења
9
Поени од реакции
2
Кога од прилика се земаат индексите после уписи?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.633
Поени од реакции
3.648
Кога од прилика се земаат индексите после уписи?
Кога ќе објават
Автоматски споено мислење:

Zdravo, jas sum IMB vtor semestar i sakam da se prefrlam na SIIS posle vtor semestar,
bi sakal da prasam dali predmetot na IMB kompjuterski arhitekturi (KA) i predmetot na SIIS Arhitektura i organizacija na kompjuteri (AOK) se prifakjaat kako isti predmeti, odnosno dali ako go polozam sega Kompjuterski arhitekturi koga kje se prefrlam na SIIS nema da ima potreba da go zapisuvam AOK tuku kje mi bide prifaten kako vekje polozen?
Да, ќе ти биде
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Некој дали знае што и како треба да се прави домашното по Дизајн на интеракција човек-ком? Фала :)
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Zdravo kolegi da prasam,
APS nemam potpis t.e. ne dobivam, vo iKnow taka mi e pisano.
1.Redoven sum na predavanja i vezbi. Laboratoriskite mi se praveni ama vo nim imam i po nekoja netocna zadaca.
2. Vezbite gi imam slusano so druga grupa poradi poklopuvanje kaj istiot demonstrator. Dali ova mozhe da e pricina za nedobivanje potpis?
3. Ako nemam potpis po predmetot dali toa znaci deka nema da mi bide dozvoleno da polagam vo ispitnite sesii?
 
Член од
14 април 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Некој знае од кај да се учат/вежбаат задачи/праша по предметот машинско учење. Ако има некој испит од претходните години како пример уште подобро
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Bezicni i mobilni sistemi moze li nekoj da mi pise, mi treba pomos za labs
 
Член од
14 март 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво јас сум на КН а сакам да се префрлам на ПИТ во 3 семестар и сакав да прашам дали ке мора да ги имам положено сите предмети од прва година за да можам да се префрлам на другиот смер и дали ке мора да ги слушам предметите како: Бизнис и менаџмент и ДМ - од прв семестар и Бизнис и статистика - од втор семестар и кога би ги слушал и полагал. Што е потребно да знам пред да се префрлам и кој се шансите да ме изберат за да се префрлам (моментално сум на државна квота КН) ако некој има искуство би ве замолил да го споделите.

Ви благодарам :)
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Здраво јас сум на КН а сакам да се префрлам на ПИТ во 3 семестар и сакав да прашам дали ке мора да ги имам положено сите предмети од прва година за да можам да се префрлам на другиот смер и дали ке мора да ги слушам предметите како: Бизнис и менаџмент и ДМ - од прв семестар и Бизнис и статистика - од втор семестар и кога би ги слушал и полагал. Што е потребно да знам пред да се префрлам и кој се шансите да ме изберат за да се префрлам (моментално сум на државна квота КН) ако некој има искуство би ве замолил да го споделите.

Ви благодарам :)
Ќе мора да ги слушаш задолжителните предмети што се на ПИТ, а за префрлување секако ќе можеш да се префрлиш само што директно ќе те префрлат во квота со кофинансирање.
 
Член од
14 март 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ќе мора да ги слушаш задолжителните предмети што се на ПИТ, а за префрлување секако ќе можеш да се префрлиш само што директно ќе те префрлат во квота со кофинансирање.
ти благодарам многу а дали ке ми прават проблем ако имам некој не положен предмет од прва година за да можам да се префрлам на друг смер поради помалиот број на кредитите или ?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
АОК кај Дејан Спасов какви прашања дава и како се полага? Ви благодарам :)
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Здраво , сакав да прашам дали некој има квалификациски по Бизнис и статистика и колоквиумски да ми прати ?
 
Член од
4 февруари 2022
Мислења
9
Поени од реакции
2
АОК кај различен професор се паѓаат различни прашања?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom