Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
19 септември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво
Дали напредно програмирање би било паметно да се земе во трет семестар, со оглед на тоа што ги имам и веројатност, алгоритми, мрежи?
 
Член од
26 август 2021
Мислења
28
Поени од реакции
10
Ако може збор-два за професорите:
Весна Димитрова - Калкулус
Иван Чорбев - Структурно програмирање
Александар Тенев - Бизнис и менаџмент
Ласко Баснарков - Професионални вештини
Коста Митрески - Вовед во компјутерските науки
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво
Ако може некој да објасни како се пишува молба за 6ти предмет, минатиот пат ми беше одбиена
 
Член од
21 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Искуство усно испрашување АОК кај Марјан Гушев?
Минатата сесија не ме пројде, а мислам дека на еден или двајца само им потврди оцена... не се сеќавам многу што прашуваше затоа што поставува само по 1 прашање. Имаше за Амдалов и Густафсон, повеќејадрени и многујадрени процесори што се, за паралелизам.. ако некој може да ме дополни? Утре има испрашување. Многу ке ми значи. Фала
 
Член од
20 септември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
2
Здраво колеги :D
Би ве замолила да ми кажете мислење за предметите:
- Мобилни платформи и програмирање
- Веб програмирање
- Компјутерска етика
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Moze zbor dva za
Algoritmi i podatocni strukturi
Kompjuterski mrezi
Osnovi na teorija na informacii
Napredno programiranje
Sto se uci, kako se polagaat i koja tezina se
isto taka dali znaete na koj nacin online moze da dobijam potvrda za redovno zapisan zimski semestar, uverenie za polozeni ispiti i zaveren uppi obrazec. Slusnav trebalo nesto da se uplati 100den pa ako moze nekoj da mi prati uplatnica kako da se popolni
Fala vi :)
Автоматски споено мислење:

Ако може збор-два за професорите:
Весна Димитрова - Калкулус
Иван Чорбев - Структурно програмирање
Александар Тенев - Бизнис и менаџмент
Ласко Баснарков - Професионални вештини
Коста Митрески - Вовед во компјутерските науки
Corbev predava super, samo ima maana mnogu docni na casovi haha
Kosta isto taka e okej profesor, dobro go predava navedeniot predmet
A tenev nekako mi e neodgovoren lik, a vo sustina okej go ispolnuva svojot del so vezbite sto gi drzi
 
Член од
12 март 2018
Мислења
29
Поени од реакции
5
https://www.finki.ukim.mk/mk/content/подигање-на-индекси-1 за подигањето на индексите, освен саатот има некаков рок до кога најдоцна може да се подигнат?

Друго прашање,за тие што сè уште немаме професори за предметите на iKnow, на кој меил / контакт може да се обратиме?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
https://www.finki.ukim.mk/mk/content/подигање-на-индекси-1 за подигањето на индексите, освен саатот има некаков рок до кога најдоцна може да се подигнат?

Друго прашање,за тие што сè уште немаме професори за предметите на iKnow, на кој меил / контакт може да се обратиме?
Не би требало. Ваљда така ви рекле зш така и вака наставата ќе е најверојатно онлајн.
Инч си можел само на сајтот нивни да отидеш ко човек наместо овде да прашуваш. Еве го: contact@finki.ukim.mk .
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки.
Направив една грешка пополнувајќи го образецот за зеверка на семестар.
1632744301992.png
Последниот предмет „Основи на веб дизајн“ требаше да го пишам во таб. за изборни предмети. Ме интересира дали од ФИНКИ би правеле проблем ако се прешкрта(или корегира на некој начин) 5-от ред ? Или ако има некој нека прати .pdf верзија(или нешо слично) од празен образец за зеверка на сем.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Здраво дечки.
Направив една грешка пополнувајќи го образецот за зеверка на семестар.
Прегледај го приврзокот 308290
Последниот предмет „Основи на веб дизајн“ требаше да го пишам во таб. за изборни предмети. Ме интересира дали од ФИНКИ би правеле проблем ако се прешкрта(или корегира на некој начин) 5-от ред ? Или ако има некој нека прати .pdf верзија(или нешо слично) од празен образец за зеверка на сем.
Нема да ти прават проблем.

Иначе кој рок ти стигна за носење документи?
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Изборен предмет*-може да биде и од универзитетска листа
Дали може да си одберам и од понудените изборни што ги има под секој семестар за секој смер или мора да е од таа универзитетска листа?
Јас сум ИМБ трет семестар и си одбрав напредно и управување со техничка поддршка
Дали тоа би било проблем? Сега читав тоа за нивоа и од која листа по колку предмети има :(
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Изборен предмет*-може да биде и од универзитетска листа
Дали може да си одберам и од понудените изборни што ги има под секој семестар за секој смер или мора да е од таа универзитетска листа?
Јас сум ИМБ трет семестар и си одбрав напредно и управување со техничка поддршка
Дали тоа би било проблем? Сега читав тоа за нивоа и од која листа по колку предмети има :(
Ne znam tocno sto mislis, no ne e zadolzitelno da zapises predmet od univerzitetska lista, samo ti e dadeno kako predlog toa deka imas moznost ako sakas od drug faks da zapises nekoj predmet. Sekako mozes da izbiras predmeti od drugi smerovi na finki na toa mesto i nemas problem so toa sto go imas zapisano. :D
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Ne znam tocno sto mislis, no ne e zadolzitelno da zapises predmet od univerzitetska lista, samo ti e dadeno kako predlog toa deka imas moznost ako sakas od drug faks da zapises nekoj predmet. Sekako mozes da izbiras predmeti od drugi smerovi na finki na toa mesto i nemas problem so toa sto go imas zapisano. :D
Da no vo toj opis za fakultetot, predmetite pisuva deka treba da se ima 4 predmeti od univerzitetska lista, 12 izborni od fakultet i tamo tolku i tolku zadolzitelni
Zatoa mislev da ne e problem nekoj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom