Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
3 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
#include <iostream> using namespace std; int main() { int niza[30][30],n,m,i,j,b; cout<<"vnesi n"<<endl; cin>>n; cout<<"vnesi m"<<endl; cin>>m; for(i=0;i<n;i++) { for(j=0;j<m;j++) cin>>niza[j]; } cout<<endl; } for(i=0;i<n;i++){ b=niza; if(niza%2==0) cout<<b; } return 0;
Автоматски споено мислење:

#include <iostream> using namespace std; int main() { int niza[30][30],n,m,i,j,b; cout<<"vnesi n"<<endl; cin>>n; cout<<"vnesi m"<<endl; cin>>m; for(i=0;i<n;i++) { for(j=0;j<m;j++) cin>>niza[j]; } cout<<endl; } for(i=0;i<n;i++){ b=niza; if(niza%2==0) cout<<b; } return 0;
 
Член од
2 февруари 2021
Мислења
23
Поени од реакции
6
Случајно некој да не ги има задачите структурно од јануарска испитна сесија?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Kolegi dali za prolazna ocena OOP , pokraj toa sto se napisani site raboti treba da se kompajlira programata i da pominat site test primeri za samo edna prolazna 6?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Kolegi dali za prolazna ocena OOP , pokraj toa sto se napisani site raboti treba da se kompajlira programata i da pominat site test primeri za samo edna prolazna 6?
Има за секој конструктор, метод шо ќе га напишеш посебно поени, ќе ти пишува за кое колку има и ако ти се точно напишани добиваш ги поените за тај конструктор/метод. Немора да помине тест примери, бар на мене не ми помина и положи.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки, сега кај и да е ќе треба да имам доиспрашување по Бизнис статистика како последно пред положување на предметот. Дали некој од вас има искуство со доиспрашување кај проф. Методија ( а и кај било кој друг проф. по тој предмет ), да знам дали испрашува само за 2риот колоквиум или и за првиот ? ( претходно сме немале вакво доиспрашување )
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Здраво дечки, дали професорот Методија додава поени на увид?
Да сподели некој искуство од увид
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
12
Поени од реакции
0
Знае некој или има ли некаква база за какви прашања се паѓаат К1 теорија?
 
Член од
28 мај 2021
Мислења
2
Поени од реакции
2
Некој што има положено АПС и е спремен, замолувам ако можи да ми пиши?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Sto isprasuvaat statistika za potvrduvanje na ocena? :)
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
АПС треба Java на испит или може и во C?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom