Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 април 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки!! Имам прашање за полагање на колоквиуми / испити и дали ке може некој детално да ми објасни како оди сето тоа. На кој агол се мести камерата од телефонот, колку луѓе сме заедно одеднаш, дали се слушаме меѓу себе, како изгледа сето тоа, или ако има некој видео или нешто слично каде можам да разгледам зошо многу ми е страв да не се избрукам :(
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Совет: Кога ќе уплаќаш семестар, отвори си во iknow, ти пишува колку треба да платиш. Претпоставувам си во државна квота, семестарот чини 6150 денари (доколку запишуваш 5 предмети, инаку сумата варира во зависност од предметите и кредитите што ги запишуваш). Гледам имаш платено 50 денари фазла. Да знаеш за следен пат :)
Ми го зеде зборот од уста :LOL:. Кога се запишував на ФИНКИ баш памтам потенцираа 6150ден.(толку и си уплатив). Но кога пријавував 2ри семестар не ми ни текна на таа сума, отварав на Google да видам колку е точно 100€(пишуваше ~6200ден) демек за 50ден. да се цинцарам па да не ми напраат некој проблем. 15мин подоцна кога гледам, точно колку што кажуваш ти, али јбг за друг пат ќе си знам. Нареден семестар ќе си имам за еден бурек да се почестам.
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки!! Имам прашање за полагање на колоквиуми / испити и дали ке може некој детално да ми објасни како оди сето тоа. На кој агол се мести камерата од телефонот, колку луѓе сме заедно одеднаш, дали се слушаме меѓу себе, како изгледа сето тоа, или ако има некој видео или нешто слично каде можам да разгледам зошо многу ми е страв да не се избрукам :(
Нема од што да се плашиш друже.
Малце процедурата е чудна во споредба со другите факултети, но не е до толку страшно.
Варира начинот од предмет до предмет, но во глобала е слично. Камерата ќе ја ставиш повисоко да се гледа компјутерот и ти на бирото(купи си еден дрон :LOL:). Во собата пола саат ќе ве замараат за лични карти, али уживај нема да можете меѓусебно колеги да се гледате, само професорот ќе ве манијачи. Но затоа па ќе морате сите микрофоните да ги уклучите(тогаш моли шумот да не е прегласен).
Инч уживај и да се обрукаш нема да си ни прв ни последен.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Дали може некој што бил на увид на Александар Тенев може да сподели искуство?
Дали е строг, дали додава поени или е од оние што не додаваат ниту 0.5 поени ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Дали може некој што бил на увид на Александар Тенев може да сподели искуство?
Дали е строг, дали додава поени или е од оние што не додаваат ниту 0.5 поени ?
Не е строг.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Дали може некој што бил на увид на Александар Тенев може да сподели искуство?
Дали е строг, дали додава поени или е од оние што не додаваат ниту 0.5 поени ?
Он е од тие што даваат 0.5x100
Ептен беше лабав на увиди. Е сега може во меѓувреме се променил

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Дечки да не имате нешто Сензорски Системи од минати години материјали,прашања,лабораториски вежби , ако има некој нека пушти у порака :cool:
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Зборот ми беше дека нема причина доколку некој отиде утре да го подигне индексот, истиот да не му биде вратен. Не знам зошто отвараме дискусија за нешто што може да се отиде и да се провери на лице место. Во најмала рака да се јави на студентска служба и да се добие информација од прва рака.
Инаку мене ми е јасно.
Бев и не ми го дадоа, да знае некој ако планира да оди да не оди за џабе.
 
Член од
1 јуни 2020
Мислења
22
Поени од реакции
3
Zdravo kolegi, dali slucajno nekoj sto slusa Kriptografija ja ima domasnata 4? da razgledam samo
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Здраво колеги, некој да препорача проф. што оддржува индивидуални часови по Алгоритми и податочни структури ? Пишете повеќе препораки ако има и пишете ми за начинот на одвивање на часовите.
 
Член од
4 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми прати некој информација дека при пресметување на средниот успех(од сите 4 години од средно) се обврнува внимание на математика каде што ако си немал математика во 3та и 4та година во школото(како што е во некои стручни училишта) тогаш го вметнуваат предметот како 0 за тие години каде што немало математика и ти се намалуваат поените при упус поради тоа, има ли некоја вистиноста во врска со ова?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Дали може некој постар колега што преживеал испрашување кај Сашо Граматиков(по предмет АОК) во 2ри колоквиум, за што испрашува, какви примери и прашања дава ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom