Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
1601401467939.png
Nekoj dane znae sho e warningov ?

EDIT:
Mislam deka problemot e sho jas bev na KN, prefrliv na PIT... ama imav polozeno Kalkulus 1, ustvari vkupno poloziv 6/10 od koi 5 zadolzitelni (sho gi ima istite i na PIT ) i 1 izboren Veb Dizajn.
Pri prefrluvanjeto Kalkulus mi go racunaja kako izboren bidejki go nema na PIT kako zadolzitelen..
I sega neznam dali ke moze da go vazat i Kalkulus i Veb Dizajn ? bidejki dvata se izborni od prva godina...
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Прегледај го приврзокот 268597
Nekoj dane znae sho e warningov ?

EDIT:
Mislam deka problemot e sho jas bev na KN, prefrliv na PIT... ama imav polozeno Kalkulus 1, ustvari vkupno poloziv 6/10 od koi 5 zadolzitelni (sho gi ima istite i na PIT ) i 1 izboren Veb Dizajn.
Pri prefrluvanjeto Kalkulus mi go racunaja kako izboren bidejki go nema na PIT kako zadolzitelen..
I sega neznam dali ke moze da go vazat i Kalkulus i Veb Dizajn ? bidejki dvata se izborni od prva godina...
Според новата програма можеш да избереш само еден предмет од категорија Л1 (вкупно 6 кредити), Веб дизајн и Калкулус 1 спаѓаат во категорија Л1 и на еден нема да ти важат кредитите мислам, ама не ја знам процедурата како се средува тоа прашај на студентски
 

Pie

Член од
9 септември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Зошто тогаш стариот МТ не е најтежок смер, а ги има и двата?
Новиот Теорија на информации е мешавина од двата, а кога веќе зборуваме за најтежок смер ИМБ или стариот МТ не се ни проближно тешки како КН и стариот КНИ. :)
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Новиот Теорија на информации е мешавина од двата, а кога веќе зборуваме за најтежок смер ИМБ или стариот МТ не се ни проближно тешки како КН и стариот КНИ. :)
Пааа дискутабилно, зошто го сметаш КНИ како најтежок смер?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Pie

Pie

Член од
9 септември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Пааа дискутабилно, зошто го сметаш КНИ како најтежок смер?
Па дека има најмногу математика на тој смер. Се извинувам, на претходната споредба ги споредував ИМБ и КН, додека МТ и КНИ се исти со математиките :)
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Dali na nekoj od vas mu se ima sluceno da vi izgubat prijavi vo studentski i da se sluci da morate da prepolagate predmeti?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Dali na nekoj od vas mu se ima sluceno da vi izgubat prijavi vo studentski i da se sluci da morate da prepolagate predmeti?
Мене пред дипломирање само една пријава ми фалеше.
Ама нема зашто да преполагаш, отиди кај професорот ќе те најде во списокот положеби и ќе ти пополни нова пријава.
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Колеги, има ли некое официјално соопштение за носење на пријави за положени предмети за изминатиов летен семестар, треба ли да носиме сега или допонително ќе кажат за ова?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Dali mozham da go otkazham 6ti predmeti bidejki im pisav mail no nemam odgovor ?
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Мене пред дипломирање само една пријава ми фалеше.
Ама нема зашто да преполагаш, отиди кај професорот ќе те најде во списокот положеби и ќе ти пополни нова пријава.
znaci najvazno e da gi imame site oceni na iknow?

i drugo , dali se slucuva ako sum od stara programa da me teraat da zapisuvam dopolnitelni predmeti ili se e vo red vo vrska so toa?
Jas imam samo diplomska amami e strav numu da ispadne da baraat nekoi dopolnitelni predmeti zatoa sto sum odamna na fakultetov :)
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
90
Поени од реакции
67
Има шанси да се упише шести предмет ако немав пратено молба во дадениот рок?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554

Kajgana Shop

На врв Bottom