Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Voved vo komp.nauki -Mitreski Kosta
Profesionalni vestini-Basnarkov Lasko
Biznis i menadzment-Tenev Alelsandar
Strukturno programiranje-Corbev Ivan
Kalkulus-Mihova Matrija
Mislenje i sovet za ovie profesori i predmeti
Мислење за предметите од прва година и прв семестар имаш на постов, супер е опишано цело искуство од прва година и има совети како да се снаоѓате на почетокот. :)
 

Pie

Член од
9 септември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Voved vo komp.nauki -Mitreski Kosta
Profesionalni vestini-Basnarkov Lasko
Biznis i menadzment-Tenev Alelsandar
Strukturno programiranje-Corbev Ivan
Kalkulus-Mihova Marija
Mislenje i sovet za ovie profesori i predmeti
Калкулус оди кај некој друг, Марија Михова не објаснува баш најдобро. Другите ти се ок.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Збор два за напреден веб дизајн?
Прв колоквиум JavaScript и Canvas, втор колоквиум Bootstrap, SCSS и Vue.js.
Се полага и теорија на е-тест.

Има лабораториски, се изработуваат од дома. Проект може да се прави место втор колоквиум, но треба да извадиш одредена бројка на поени на прв (мислам варира во зависност од резултатите).

Професори се Чорбев и Арменски, а асистент е Бобан.

Предзнаење, можда добро е да знаеш основсни работи и во JS зашто брзо се поминува материјалот. Еден час се само аудиториските вежби.
 
Член од
1 јуни 2020
Мислења
22
Поени од реакции
3
На iknow имам само 4 предемти. Не можев да го внесам Вовед во науката за податоците од 5ти семестар бидејќи предуслов е Бизнис статистика и ВиС, е сега БС е од летен семестар има уште сесии, дали со предавање на документите ќе го поправат тоа во студенска служба и ќе го внесат предметот ?
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Дали ако поднесам молба за 6ти и ми прифатат ама во меѓувреме стигнат резултати дека предметот е положен и не сакам да земам 6ти можам само да го тргнам на студентски и да ми останат 5 или морам на негово место да запишам некој друг?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Колку време чекавте да ви пишат маил од студентска за кои пријави ви фалат пред одбрана на дипломска? Чекам 1 недела, да им пишувам маил или рано е ?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Тикетот за запишан семестар сеуште не ми е затворен, а предметите нa iknow ми се запишаа и молбата исто за 6ти предмет ми ја одобрија. Што треба да превземам околу тикетот?
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Дали ако поднесам молба за 6ти и ми прифатат ама во меѓувреме стигнат резултати дека предметот е положен и не сакам да земам 6ти можам само да го тргнам на студентски и да ми останат 5 или морам на негово место да запишам некој друг?
Може.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Тикетот за запишан семестар сеуште не ми е затворен, а предметите нa iknow ми се запишаа и молбата исто за 6ти предмет ми ја одобрија. Што треба да превземам околу тикетот?
Виде ли у спам да не ти има стигнато?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom