Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Колеги, ај еден совет од тие што го имате поминато овој предмет Бизнис Статистика. Очигледно е без врска, тешко ли е на испит, како сте поминале од искуства? Што поточно се паѓа како задачи и дали имате некои дополнителни материјали освен ауд и предавања?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Има ли некој што знае на кој начин ќе се полага Учење на далечина, има Гоце кажано нешто? На маил не враќа.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Колеги,доколку не фатам услов за предмет што ке ми е 3ет семестар, што ке се случи,што треба да правам?:свиркам:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Колеги,доколку не фатам услов за предмет што ке ми е 3ет семестар, што ке се случи,што треба да правам?:свиркам:
1. Да пуштиш молба до предметниот професор и ако ти ја прифати да го запишеш предметот како 6ти (плус молба за 6ти предмет ќе ти треба)
2. Ако ти ја одбие молбата ќе го презапишеш предметот услов, а другиот предмет ќе го запишеш кога ќе го положиш првиот (најрано во 5ти семестар)
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Има некој материјали испит КНИО и Маркетинг како изгледаат ?
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Дали е доволно онвд теорија да се учи од базите што се споделени по групите?
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Nekoj da kaze kako se polaga celiot proces so kameri i sto treba da se simni od applikacii podetalno?
Автоматски споено мислење:

Дали е доволно онвд теорија да се учи од базите што се споделени по групите?
Mislam da, ama procitaj i predavanja
 
Член од
19 март 2018
Мислења
20
Поени од реакции
5
Zdravo decki. Dali mi treba sertifikat za poznavanje angliski ako se zapisuvam na softversko inzenerstvo na angliski? I ako da kade mozam da polagam za sertifikat? Fala vi.
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Zdravo decki. Dali mi treba sertifikat za poznavanje angliski ako se zapisuvam na softversko inzenerstvo na angliski? I ako da kade mozam da polagam za sertifikat? Fala vi.
Ништо не ти треба. А и да се запишеш на македонската програма 90% од предавања ќе ти бидат на англиски, а ќе полагаш на македонски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom