Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Знае ли некој кој демонстатор ги држи вежбите на Мобилни платформи и програмирање и како може да се контактира?
Јофче Наси ги држи. Види кога има консултации или пак иди на час кај него и прашај го што те интересира.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво
Јас сум на смер КИ сакам да се префлрам на смер СИИС. Па сакам да ве прашам дали треба да исполнам некој услов за да ме префлат и дали ги одобруваат сите молби што се поднесени? Може ли некој да ми ја објасни целата постапка?
Ви благодарам!
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Здраво
Јас сум на смер КИ сакам да се префлрам на смер СИИС. Па сакам да ве прашам дали треба да исполнам некој услов за да ме префлат и дали ги одобруваат сите молби што се поднесени? Може ли некој да ми ја објасни целата постапка?
Ви благодарам!
Промена на насока се прави само пред почеток на зимски семестар. Септември месец негде е тоа. Праќаш молба, ако прифатат плаќаш 1000че и те мењаат. Ама сега тешко да можеш да смениш насока, зошто е поминат рокот. Најверојатно ќе треба да чекаш до наредна година.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
19
Поени од реакции
1
Nekoja zbirka Strukturno programiranje C ili nekoj sovet kako da se nauci predmetot. Sakam da go naucam (razberam) pa posle i da go polozam. Ali pobitno mi e dobro da go razberam
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Nekoja zbirka Strukturno programiranje C ili nekoj sovet kako da se nauci predmetot. Sakam da go naucam (razberam) pa posle i da go polozam. Ali pobitno mi e dobro da go razberam
Јас ги решавав аудиториските дома , лабораториските сам и колоквиумските на code и положив.
Ако имаш мака со разбирање нешто барај на интернет имаш еден тон туторијали.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дечки едно прашање до сите вас. Се надевате на вработување веднаш по завршувањето на факултетов или нема надеж додека не потегнеш врски ( зар и овде :confused:) ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Дечки едно прашање до сите вас. Се надевате на вработување веднаш по завршувањето на факултетов или нема надеж додека не потегнеш врски ( зар и овде :confused:) ?
Врски и партии во ИТ не ти помагаат, барем во приватен сектор.

99% работа наоѓаат и пред да дипломираат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Дечки едно прашање до сите вас. Се надевате на вработување веднаш по завршувањето на факултетов или нема надеж додека не потегнеш врски ( зар и овде :confused:) ?
Ако знаеш да решаваш задачи од структурно и АПС (листа или хеш), ќе си спремен за секое интервју :)

Врските ги има само во државните ИТ институции.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
3 јуни 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Imam edno prasanje dali nekoj znae od prilika posle kolku nedeli e prv kolovium vo letnite semestri i koj period bi bilo toa... znam deka e rqno za takvi informacii ama navistina mi treba toa info
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
Sega tie sto go imaat kompjuterski mrezi , oti ne odev na predmetov ovaa god, gledam smenet e materijalot za zadaci posebno za prv?
Nekoj na kratki crti sto imat kazano asistentive sto ce ima kol, moze nekoj da mi objasni? I dali vtor bi imal poveke od minata godina ili da pocnam da odam na aud?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Sega tie sto go imaat kompjuterski mrezi , oti ne odev na predmetov ovaa god, gledam smenet e materijalot za zadaci posebno za prv?
Nekoj na kratki crti sto imat kazano asistentive sto ce ima kol, moze nekoj da mi objasni? I dali vtor bi imal poveke od minata godina ili da pocnam da odam na aud?
Предметот сега се предава од горе надолу, почнавме од апликациски слој, па транспортен, па мрежен итн. Сосема е обратно од лани како што се предавал. Најверојатно тоа што лани било за втор колоквиум, делумно, ќе биде оваа година во прв и обратно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom