Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Некој да има презентации за техничка поддршка?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Памти некој колку треба да се уплати за уверение за положени испити?
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Здраво дечки. Имам прашање во врска со тие 3 месеци пракса што треба да ги имаме. До кога треба да се завршени, кога се проверуваат? И што се случува ако имам 1 или 2 месеци, а веќе работам?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво дечки. Имам прашање во врска со тие 3 месеци пракса што треба да ги имаме. До кога треба да се завршени, кога се проверуваат? И што се случува ако имам 1 или 2 месеци, а веќе работам?
Треба да се завршат пред да дипломираш. Мислам дека се услов за упис на дипломска. Ако веќе работиш, фирмата нека ти даде документ дека си бил на пракса 3 месеци таму и напиши некој дневник.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Хартиени документи за запишување и заверка на семестар може од 13:00-15:00 да се однесат во студентска служба така?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Да не знаете некој што добро спрема по алгоритми? Ми се погоди асистент кој не знае да пренеси ништо. Сакам некој со кого би ги решавала задачите, не да ме спрема теорија
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Да не знаете некој што добро спрема по алгоритми? Ми се погоди асистент кој не знае да пренеси ништо. Сакам некој со кого би ги решавала задачите, не да ме спрема теорија
Пребарај претходните постови, објаснив како најлесно се учи предметот. И најдобриот асистент нема да ти помогне за да научиш.
 
Член од
5 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Да не знаете некој што добро спрема по алгоритми? Ми се погоди асистент кој не знае да пренеси ништо. Сакам некој со кого би ги решавала задачите, не да ме спрема теорија
Не мора да одиш кај тој што ти е по распоред. АПС најдобро се учи сам/а, пробај туторијали на yt, исто така имаш задачи и вежби на geeks for geeks.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Колеги, совет за Бази на податоци... Одам кај Георгина на предавања ама некако ... на што да посветам повеќе внимание: теорија или практичен дел, и од каде да учам. Фала однапред
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дали на некој од вас воопшто му одобрија молба за промена на професор? Дури и со преклопување со друг предмет се одбиваат молбите. Многу ригорозен новиот продекан...
Дали некој од вас успеал да се телепортира во две предавални истовремено? За другар прашувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom