Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
Член од
18 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Колку положени предмети се потребни за упис на втора година?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
И 9 на квадрат????
Подобро префрли се на приватен :D
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Во септември дали ќе може да се префрлиме на старите смерови, тие што си беа до сега? Бидејќи сега има нови програми, па да не прават проблем или нема врска?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Што мислите кои се најкорисни изборни предмети за 3 семестар?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Што мислите кои се најкорисни изборни предмети за 3 семестар?
Бегај од лошковска, се друго ќе ти биде корисно. Таа го држи Интернет програмирање, има интересна содржина предметот, но женава не ти ја препорачувам. Ако не ми веруваш, слободно прашај постари колеги кои ги познаваш и ќе видиш дека истото ќе ти го кажат. И мене претходно ме предупредија за неа, но си велев дека само и се лутеле поради недавање поени на увид. Но, не е така, женава најверојатно има психички проблеми и од никаде ќе ти создаде милион проблеми.

Интерактивни апликации ти го препорачувам (и таму држи предавања горе-наведената жена), но нема влијание врз организацијата и оценувањето бидејќи е задолжена само за теоретскиот дел (е-тест). Исто така, разгледај предмети за 3та и 4та година без предуслови, има доста корисни.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Што мислите кои се најкорисни изборни предмети за 3 семестар?
Интерактивни апликации, интернет програмирање и напредно програмирање
Истиве ќе ги предложев, мислам дека имаше и некои промени поготов кај интернет програмирање од тоа што јас учев (на подобро промени), ама се секако најкорисни и најприкладни, напредно програмирање би го оставил за 3-та година
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Истиве ќе ги предложев, мислам дека имаше и некои промени поготов кај интернет програмирање од тоа што јас учев (на подобро промени), ама се секако најкорисни и најприкладни, напредно програмирање би го оставил за 3-та година
Да, има промени во интернет програмирање. Мислам дека сега повеќе акцент е ставен на JavaScript.
Јас кога го слушав се учеше Java Swing и canvas во js малку.


Инаку, постојат уште предметиве? Нели од годинава нови смерови има со нови предмети.
За старите програми ќе постојат старите изборни или ќе мора да бирате од новите предмети?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Да, има промени во интернет програмирање. Мислам дека сега повеќе акцент е ставен на JavaScript.
Јас кога го слушав се учеше Java Swing и canvas во js малку.


Инаку, постојат уште предметиве? Нели од годинава нови смерови има со нови предмети.
За старите програми ќе постојат старите изборни или ќе мора да бирате од новите предмети?
Е тоа стварно не знам како ќе иде со новите смерови, веќе сум пред сам крај дипломската ја правам во моментов па не сум ни заинтересиран да се распрашам. Иначе, и јас кога учев тоа беше програмата мислам, имаше и jquery и ajax втор колоквиум ако не се лажам, само најголем проблем беше проектот што носеше многу поени ради аплетите, кинење нерви беше тоа :D
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
428
Поени од реакции
582
Што мислите кои се најкорисни изборни предмети за 3 семестар?
Напредно програмирање, предмет со javascript, предмет од област што најмногу те интересира.
Кога би се враќал назад, јас така би избрал. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom