Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Студентите што се прва година на ФИНКИ кога треба да ги земат индексите?
На страната на факулетот сеуште нема никаква информација околу ова...
Има време, чекај. Ќе ви кажат.
 
Член од
20 ноември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
4
а за бруцоши треба нешто да се пријавува iKnow системот?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
а за бруцоши треба нешто да се пријавува iKnow системот?
Не не,ништо не пријавуваат сега,али за втор семестар мислам дека ќе треба да пријават,колку што се сеќавам, но не сум 100% сигурен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
А да ве прашам вака чисто информативно, ако запишам предмет за кој неам услов со молба бидејќи од факултетот рекоа дека може да се запише (во случајов веројатност и статистика) како би било за полагање ? Ќе може само да го слушам или ќе може и да го полагам ?
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Колку пари треба да се уплатат ако сум приватна квота и сум запишал 36 кредити ?
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
А да ве прашам вака чисто информативно, ако запишам предмет за кој неам услов со молба бидејќи од факултетот рекоа дека може да се запише (во случајов веројатност и статистика) како би било за полагање ? Ќе може само да го слушам или ќе може и да го полагам ?
Може и да се полага,али молбата треба да ја однесеш директно кај професорот и да збориш со него,и тој ако дозволи да го запишеш предметот иако немаш услов за него,ќе идеш до студентски и ќе им кажеш дека молбата ти е прифатена од професорот и да ти дозволат да го запишеш тој предмет.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Дечки со молби до кај продеканот и до кај професорите можете све да решите. И да запишете предмет за кој немате услов, и да запишете повеќе од 35/6 кредити иако немате 8.5 просек, па дури и да запишете 6 задолжителни предмети (не би ви препорачал сепак) иако меѓусебе влечат услови. Не се секирајте, многу некако ми делувате исплашени..:D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Јас сум исфрустриран премногу заради студентскиот парламент (буљаш парламент). Објавија дека тие што немаат резултати немаат оценки и неможат да се запишат тогаш, да почекаат и после без проблем ќе се запишат. Моите уписи беа четврток и петок. Петок во 10 навечер ми стигнаа резултати. Отидов вторник, тие буљашките двете од студентски прашања ми викаат дека немаат таква информација за соопштението. Почна едната да вика : “СО КОЈ КОМУНИЦИРААТ ТИЕ ОД ПАРЛАМЕНТОТ НИЕ НИШТО НЕ ЗНАЕМЕ.“ Се јавува кај Мишев, на конференција бил. Ми вика дојди во понеделник ќе ти кажеме дали со казна или без казна ќе се запишеш.

Буљаши цел факултет.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Јас сум исфрустриран премногу заради студентскиот парламент (буљаш парламент). Објавија дека тие што немаат резултати немаат оценки и неможат да се запишат тогаш, да почекаат и после без проблем ќе се запишат. Моите уписи беа четврток и петок. Петок во 10 навечер ми стигнаа резултати. Отидов вторник, тие буљашките двете од студентски прашања ми викаат дека немаат таква информација за соопштението. Почна едната да вика : “СО КОЈ КОМУНИЦИРААТ ТИЕ ОД ПАРЛАМЕНТОТ НИЕ НИШТО НЕ ЗНАЕМЕ.“ Се јавува кај Мишев, на конференција бил. Ми вика дојди во понеделник ќе ти кажеме дали со казна или без казна ќе се запишеш.

Буљаши цел факултет.
Немој да си платил казна... Ако стварно СП го кажале тоа, ќе те пушти Анастас без казна, уживај.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Јас сум исфрустриран премногу заради студентскиот парламент (буљаш парламент). Објавија дека тие што немаат резултати немаат оценки и неможат да се запишат тогаш, да почекаат и после без проблем ќе се запишат. Моите уписи беа четврток и петок. Петок во 10 навечер ми стигнаа резултати. Отидов вторник, тие буљашките двете од студентски прашања ми викаат дека немаат таква информација за соопштението. Почна едната да вика : “СО КОЈ КОМУНИЦИРААТ ТИЕ ОД ПАРЛАМЕНТОТ НИЕ НИШТО НЕ ЗНАЕМЕ.“ Се јавува кај Мишев, на конференција бил. Ми вика дојди во понеделник ќе ти кажеме дали со казна или без казна ќе се запишеш.

Буљаши цел факултет.
КОНФЕРЕНЦИЈА. Како закажуваат конференција на сред испитна не ми е јасно еве. Буквално никој нема на факултет, полагам утре цела недела жив чоек нема за консултации, демек имало минатиот вторник консултации за предметот.
А СП стандард прича, битно на пола сат постираат селфи на фб.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
57
Поени од реакции
3
Дали има некој од трета и четврта година што ги однесол документите после предвидениот рок за соодветната година но до 12.09.2014 и притоа не платил казна ?[DOUBLEPOST=1410457735][/DOUBLEPOST]Дали има некој од трета и четврта година што ги однесол документите после предвидениот рок за соодветната година но до 12.09.2014 и притоа не платил казна ?
 

vakemk

vakemk
Член од
18 февруари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
3
Здраво на сите :) Aко некој гo слушал предметoт "ИТ системи за учење" би го замолил да пише каков е, што се учи и слично. Благодарам однапред.[DOUBLEPOST=1410521771][/DOUBLEPOST]
Колку пари треба да се уплатат ако сум приватна квота и сум запишал 36 кредити ?
2460*6 = 14760 ден.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ај некој нека каже нешто повеќе за системи на знаење и менаџмент на информациски системи :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
2
Некој ако може да објасни повеќе околу предметот Компјутерски Мрежи?Дали се полага оделно теорија и задачи,и нешто околу тежината
 

Kajgana Shop

На врв Bottom