Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Мора нешо да направат во врска со материјалите по математичките предмети ( исклучок е дм ). За калкулус има книга да,но задачите од книгата се боза, онака џабе си решаваш. Не сфаќам што е толку тешко и ауд. да ги закачат, на крај краева тоа им е работа. За ОНТИ, материјалите од делот со теорија на информации ги нема во електронска форма пошо, цитирам " Предметот не бил планиран". Може не бил планиран минатата година, ама еве втора година се држи предметот. Нема ни збирка,ни учебник,значи остануваме со оние 5-6 задачи што ќе ги решиме на вежби.
На технички факултет сме и моментално сме 2014 година, не знам како може само на нашиов факултет да има недостаток од материјали ете така да го наречам.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Тоа се мислам, од толку многу што положиле ВиС и Теорија на Информации , како не се нашол некој што добро ги има документирано решенијата на задачите од испитни и збирки.
Тоа го прави положувањето уште потешко , достапноста на ВИСТИНСКИТЕ материјали.
:pos: :pos:
Секој гледа после положување на болдираниот предмет да ги запали тетратките и да си се посвети на дипломската.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Колеги и колешки,
Ако на некој му е потребна помош при изработка на проекти, при решавање на лабораториските вежби или совладување на материјалот по предметите Интернет технологии и Бази на податоци нека ме контактира во ПП или тука.
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Ај ако некој прави проекти по АОК нека ми пише за цена и дали ќе може да го направи во рок од 1 недела.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Вака некој искуство шо има со Кире, чоекот има обичај резултати да објавува на ден на вториот колоквиум или како???
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Вака некој искуство шо има со Кире, чоекот има обичај резултати да објавува на ден на вториот колоквиум или како???
Ја имам искуство. Лани заборави дека одржал колоквиум. Го чекавме 5 души месец дена за резултати, пред да и текне на една умна глава да му пише mail прашувајќи го кај се резултатите.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Дечки де некој ако знае нека каже за самостојниот проект КОНЦЕПТИ НА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО каква треба да биде содржината на проектот (самостојниот) т.е за што треба да биде :):):)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Дечки де некој ако знае нека каже за самостојниот проект КОНЦЕПТИ НА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО каква треба да биде содржината на проектот (самостојниот) т.е за што треба да биде :):):)
Јас тоа знам дека треба да биде тема општо од областа на информатиката и така и одбрав тема. Утре ќе препрашам пак.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.127
Поени од реакции
1.061
Значи Кире го држи рекордот за сега, пет недели поминаа од колоквиумот уште нема резултати, па по 2 теста на ден да прегледуваше ќе ги прегледаше до сега, буквално заборавив што се имам или немам напишано, ако треба на увид да одам ќе ми треба 1 саат дур да сфатам што сум пишувал....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи Кире го држи рекордот за сега, пет недели поминаа од колоквиумот уште нема резултати, па по 2 теста на ден да прегледуваше ќе ги прегледаше до сега, буквално заборавив што се имам или немам напишано, ако треба на увид да одам ќе ми треба 1 саат дур да сфатам што сум пишувал....
Јас па мислев Милош е отров :D
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дури и Велинов рече дека тој би дал резултати за толку време :D.
Велинов е изгубен случај. Од него може и да не добиеш резултати, оти така му текнало... Претходниот семестар по Менаџмент на информациски системи или така некако беше предметот, воопшто не ни објави резултати од 1 колоквиум :D
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Велинов е изгубен случај. Од него може и да не добиеш резултати, оти така му текнало... Претходниот семестар по Менаџмент на информациски системи или така некако беше предметот, воопшто не ни објави резултати од 1 колоквиум :D
A пази причината: Срам му било од другиот професор да објави толку слаби резултати :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom