Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дечки неможам никаде да го најдам (пишав на маил) проф Антовски. Ми фалат поени за полагање. Како да дојдам до него?
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.098
Поени од реакции
1.678
Дечки ме интересира кој е најефикасен начин за добијам потписи што ми фалат за да можам да дипломирам. Буквално само тоа е останато. Оставив пријави во сандачињата на деканат кај професорите по предметите што ми недостасува ама еве уште ништо нема. Дали ги гледаат нив воопшто?
Ги гледаат, мене на времето 8 ми фалеја, сите им ги оставив во сандаче(пријавите) и сите ги средија сами
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.058
Поени од реакции
7.129
Dali ima nekoj sto drzi privatni casovi po bazi na podatoci i veb programiranje?
Другар, многу одамна го полагав Веб програмирање и не знам сега каква е ситуацијата со предметот.

Од практичен аспект, најдобро ти е да почниш да учиш од документацијата по технологиите што ги работите, па паралелно со учењето да си развиваш свое проектче. Ќе почниш со 1+1=2, а ќе завршиш со една комплетна апликација.

Со ваков пристап, не само што ќе се научиш да развиваш веб апликации, туку ќе бидеш спремен и за работа. Нека не ти биде цел да положиш со 6ка, туку да извлечеш многу знаење, бидејќи ќе ти вреди!
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми каже точно дали пријавите за положени испити треба прво пополнети да ги потпише професорот па да се дадат на студенски прашања или пак треба само да се пополнат и дасе предадат без потпис на професор а по службена должност студески службата ќе ги достави до професорите .благодарам
Автоматски споено мислење:

 
Член од
10 јануари 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Некој да ми препорача професор што држи часови по Алгоритми и Напредно програмирање?
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Има ли некој друг проблем со страната на молби финки или само јас
 
Член од
9 февруари 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, би сакала да прашам дали доколку за запишување семестар имам повеќе од 35 кредити, можам да оставам еден изборен предмет кој понатаму ќе си го полагам или морам да го запишам со молба? И што се слулчува ако завршам со повеќе од 240 кредити и како да го избегнам тоа?
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
137
Некој да сподели повеќе детали за мастер на финки? Кој ментор би го предложиле и тн.
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
0
Знае некој кои документи се потребни при запишување празен семестар?
 
Член од
26 мај 2024
Мислења
1
Поени од реакции
0
Nekoj sovet za polozuvanje na verojatnost i statistika toja mi e posleden predmet no nikako nemozam da go polozam(Ne sakam da premisuvam)
Автоматски споено мислење:

Nekoj sovet za polozuvanje na verojatnost i statistika toja mi e posleden predmet no nikako nemozam da go polozam(Ne sakam da premisuvam)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom