Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.286
Поени од реакции
58.241
zdravo, go najdov ovoj link so razni resheni lab i slicno. Dali mozam direktno da si go iskoristam kodovite za lab ili proveruvaaat za plagijati? (za strukturno programiranje)
Проверуваат.
А и да не проверуваат, ти седни и решавај ги сам. Најдобронамерен совет.
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
0
Predlog laptop za na fakultet do 65k? Dali vredi MacBook, ako ne sto da kupam podobro za do taa cena?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Семестаров го слушам предметот „Бази на податоци“ кај Горан Велинов. Ме интересира од некој што правел проект кај него да каже која е тежината и дали вреди трудот наместо обичните лабораториски ?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Здраво дечки.
Семестаров го слушам предметот „Бази на податоци“ кај Горан Велинов. Ме интересира од некој што правел проект кај него да каже која е тежината и дали вреди трудот наместо обичните лабораториски ?
Aко слушаш Веб Програмирање, можеш да искористиш Spring Boot со JPA и да го направиш проектот по Бази.
Фактички ќе извежбаш тоа што си учел на Веб Програмирање + ќе ги добиеш поените за проектот Бази. Win - Win ситуација. :D

Јас би ти предложил да го правиш проектот, многу повеќе ќе научиш така, исто така ќе можеш да си го ставиш проектот на github/CV, ќе ти треба за во иднина кога ќе аплицираш за пракса.
 
Член од
26 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Za prv kolokvium kalkulus na siis dali e potrebno da se kupat knigi so zbirki zadaci I kolokviumki, ili samo se vezbaat zadaci od vezbi.
 
Член од
13 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, sakav da prasam za tips and tricks vo vrska so predmetite Kompjuterski Mrezi i Bezbednost i Algoritmi i Podatocni Strukturi? Dali se teski i kako najlesno se ucaat?
 
Член од
9 ноември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
(number%2 == 0) can someone tell me how this would work in c, i know it would print odd or even but i want to know how
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
0
Каде треба да се достават документите за запишување?
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
1
Dali moze nekoj da mi kaze kako bi izgledal prviot kolokvium po ekonomija za ikt inzeneri? Dali e kako biznis samo prasanja ili ke ima i zadaci od salesforce?
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
0
Индексот сеуште се зема од инфостоп, оти ко да не работи?
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Здраво колеги, дали некој знае дали проф. Иван Чорбев го одржува часот по Структурно програмирање во вторник во 12 или било кој термин кога можам да го најдам на факултет (часови или консултации)? Исто и за проф. Кире Триводалиев. Ве молам за одговор, многу ми е важно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom