Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
18 септември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Во прилог ви оставам линк од еден многу добар дискорд сервер, ќе им се најде на сите студенти на ФИНКИ бидејќи има матријали и информации за предмети и сите останати работи поврзани со факултетот. Во моментот е многу активен и верувам дека е корисна алатка за брзо добивање информации.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Дали можам сега да извадам слободна за јсп? Што е потребно и дали има некое место во близина на факултетот или мора кај автобуска кај жолтиот автобус?
 
Член од
4 февруари 2022
Мислења
9
Поени од реакции
2
Дали можам сега да извадам слободна за јсп? Што е потребно и дали има некое место во близина на факултетот или мора кај автобуска кај жолтиот автобус?
Во постојката кај Хотел Карпош се вадеше порано, провери.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
1
Здраво,
Сега сум втора година на сиис. Изборен одбрав шаблони. Дали можете да ми кажете како ќе изгледа предметот, совет околу положување?
 
Член од
1 август 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали е пожелно да земам лаптоп или не ми треба за прва година. Имам предобар pc :) или ми треба сепак ?
 
Член од
19 декември 2021
Мислења
15
Поени од реакции
0
Mislenje za Joksimovski Boban po strukturno. Dali bara redovnost na casovi? Nema da mozam da otidam na prviot cas pa dali e problem?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.532
Поени од реакции
55.507
Koii linii na jsp koristire od avtobuska do finki i obratno
Од транспортен?
7, 15, 21, 22 и уште по некој приградски.

Али 7 и 15 на различно место стојат со 21 и 22. На автобускава пред компелкс банки стојат сите 4.

1664801626660.png
 

Attachments

Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Дали знаете кои предмети ќе се изучуваат со физичко присуство?
 
Член од
4 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Во прилог ви оставам линк од еден многу добар дискорд сервер, ќе им се најде на сите студенти на ФИНКИ бидејќи има матријали и информации за предмети и сите останати работи поврзани со факултетот. Во моментот е многу активен и верувам дека е корисна алатка за брзо добивање информации.
Seedno e dali imas laptop ili pc
Dali e potrebno d se nosi na predavanja prvata nedela lap top
 
Член од
18 септември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дали е можно со потврда од летен семестар да се продолжи ЈСП? Претходно имам продолжено, но пред некој ден ме вратија во ЈСП Карпош поради то шо требало со зимски семестар... Дали е ова вистина или само вработената беше на лева нога станата?? xD
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo, go najdov ovoj link so razni resheni lab i slicno. Dali mozam direktno da si go iskoristam kodovite za lab ili proveruvaaat za plagijati? (za strukturno programiranje)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom