Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Vo 4ti semestar zadolzitelni mi se operativni sistemi i mobilni i bezicni sistemi
Za izborni da zemam:
vizuelno programiranje
soft. inzenerstvo
internet tehnologii
Dali bi mi bilo mnogu teshko i ako moze zbor dva za predmetite
 
Член од
18 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali nekoj ima baza po ekonomija za ikt inzineri? Bi bila mn blagodarna ako nekoj mi isprati nekoe prasanje:)
 
Член од
13 август 2021
Мислења
9
Поени од реакции
3
Некој кој многу знае Дискретна, а не е бруцош? Нека ми пише порака!
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
3
Vo 4ti semestar zadolzitelni mi se operativni sistemi i mobilni i bezicni sistemi
Za izborni da zemam:
vizuelno programiranje
soft. inzenerstvo
internet tehnologii
Dali bi mi bilo mnogu teshko i ako moze zbor dva za predmetite
Spored mene mislam deka e teska kombinacija, softversko mene mi bese zadolzitelen predmet i iskreno ima mnogu materijal, na auditoriski se uci git,se polaga preku 2-3 kviza..Internet tehnologii imas labaratoriski vezbi, teorija, kodiranje... Operativni sistemi bara mnogu ucenje 12 predavanja se, isto tolku auditoriski, se uci sinhronizacija,unix, semafori.... zemisi nesto polesno za izborni predmeti za da ne ti bidi mnogu obemno i napnato.
Автоматски споено мислење:

Vo 4ti semestar zadolzitelni mi se operativni sistemi i mobilni i bezicni sistemi
Za izborni da zemam:
vizuelno programiranje
soft. inzenerstvo
internet tehnologii
Dali bi mi bilo mnogu teshko i ako moze zbor dva za predmetite
Spored mene mislam deka e teska kombinacija, softversko mene mi bese zadolzitelen predmet i iskreno ima mnogu materijal, na auditoriski se uci git,se polaga preku 2-3 kviza..Internet tehnologii imas labaratoriski vezbi, teorija, kodiranje... Operativni sistemi bara mnogu ucenje 12 predavanja se, isto tolku auditoriski, se uci sinhronizacija,unix, semafori.... zemisi nesto polesno za izborni predmeti za da ne ti bidi mnogu obemno i napnato.
 
Член од
21 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
6
Vo 4ti semestar zadolzitelni mi se operativni sistemi i mobilni i bezicni sistemi
Za izborni da zemam:
vizuelno programiranje
soft. inzenerstvo
internet tehnologii
Dali bi mi bilo mnogu teshko i ako moze zbor dva za predmetite
Визуелно и интернет технологии се прелесни, бмс ако ги правиш редовно активностите лесно се положува и не е нешто тежок материјалот. Оперативни е обемен предмет ама се положува ако редовно учиш, а софтверско не сум го имал така да не знам. Топ ти се предметите, не ги менувај.
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi kaze dali site predmeti od zimskiot semestar treba da mi bidat polozeni za upis na vtora godina,i premestuvanje od kn na pit,isto taka dali site od zimskiot semestar vo 2ra god treba da bidat polozeni za upis na 3ta god
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
3
tips and tricks за практичното по веб програмирање за испитот. Како да се научи за една недела, од каде прво, како да решавам.. Помошшш :place::place::place:
 
Член од
17 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Може некој совет кој изборен да го земам за втор семестар, Креативни вештини или Основи на веб дизајн?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
tips and tricks за практичното по веб програмирање за испитот. Како да се научи за една недела, од каде прво, како да решавам.. Помошшш :place::place::place:
Resi ja ispitnata zadaca sto e postavena na kursot i sledi go videoto kako se resava. Takov e formatot skroz ist samo razlicna tema davaat. Pocni so ucenje od CRUD operacii, toa se osnovnite funkcii koi nosat 70% od poenite od zadacata. Za ostanatite poeni ima security so login page 20% i funkcija za search filter 10%. Testovi ne treba da ucis da pisuvas samo treba da znaes kako se izvrsuvaat bidejki taka gi proveruvaat resenijata.
 
Член од
21 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали ако сум во приватна квота, морам да ги презапишам задолжителните предмети пак(кои не ми влечат други, пример дискретна или бизнис статистика)? Можам ли наместо некој задолжителен да упишам изборен предмет и задолжителниот да го оставам за понатака?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Дали ако сум во приватна квота, морам да ги презапишам задолжителните предмети пак(кои не ми влечат други, пример дискретна или бизнис статистика)? Можам ли наместо некој задолжителен да упишам изборен предмет и задолжителниот да го оставам за понатака?
Мора задолжителните
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Sto mislite za praksi vo Netcetera i Sorsix, iskustva, kako se odvivaat i dali moze istovremeno da ne se zapostavi faks
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Zdravo kolegi, dali nekoj moze da pise podetalno info za predmetive:
- Elektronska i mobilna trgovija
- Kontinuirana integracija i isporaka
- Integrirani sistemi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom