Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
29
ONTNI od kade moze da se vezba za vtor kolokvium bidejki vo taa zbirka nema zadaci za ovoj materijal
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
12
Поени од реакции
1
Здраво,
По структурно имам 75 поени - дали ова значи дека за следен колоквиум ќе треба да направам 25 за да ми е положен?
 
Член од
27 август 2020
Мислења
27
Поени од реакции
10
Здраво,
По структурно имам 75 поени - дали ова значи дека за следен колоквиум ќе треба да направам 25 за да ми е положен?
Koga jas go slusav predmetot 2019 morase da imas 30% od kol za da se smeta kako polozena i da iams od dvata barem 50%.
Vo tvojot sulucaj ke ti trebat 30 poeni za da polozis ako nemat nesto smeneto.
PS. nema da imas nekoj problem da izvadis barem 50 poeni na vtor so ogled deka na prv imas 75:)
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
35
Поени од реакции
5
Здраво дали некој ја има некој база прашања бизнис за 2 колоквиум, може и на англиски да се ?
Автоматски споено мислење:

Здраво дали некој ја има некој база прашања бизнис за 2 колоквиум, може и на англиски да се ?
 
Член од
3 февруари 2021
Мислења
19
Поени од реакции
2
Дали некој би можел да каже збор-два за изборните во втор семестар од прва година? Професори, колку тешко се поминува и слично.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
247
Поени од реакции
101
Дали некој би можел да каже збор-два за изборните во втор семестар од прва година? Професори, колку тешко се поминува и слично.
Различно е од смер до смер и од група до група. Малце попрецизно.
 
Член од
3 февруари 2021
Мислења
19
Поени од реакции
2
Различно е од смер до смер и од група до група. Малце попрецизно.
За компјутерски науки смерот. Кои професори предавале претходните години, колку тешко се поминува, како се полага и слично. Засега размислувам за основи на веб дизајн ама втор семестар сигурно е потежок од прв па се плашам да не ми се натрупа премногу за учење.
 
Член од
20 март 2021
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво, ако може некој да каже збор-два за предметите Интернет технологии и Концепти на информатичко општество. Начинот на полагање, дали е тешко за положување и слично... Благодарам однапред.
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
36
Поени од реакции
62
За компјутерски науки смерот. Кои професори предавале претходните години, колку тешко се поминува, како се полага и слично. Засега размислувам за основи на веб дизајн ама втор семестар сигурно е потежок од прв па се плашам да не ми се натрупа премногу за учење.
Изборни можеш да земеш од било кој смер, не мора да се од твојот се додека исполнуваш услов за предметот. За професори кои предавале, тоа може да се менува секоја година. Веб дизајн според мене ти е добар избор и основа за некои следни предмети, а и единствена шанса ти е да го земеш сега затоа што е ниво Л1 и во тек на студирањето можеш да имаш само еден изборен од ниво Л1. Јас од кога го слушав има поминато 3 години ама не верувам дека има големи промени и сигурно ќе успееш да го совладаш.

Сите што прашувате за изборни прво пребарајте во темава според името на предметот дали веќе има пишувано мислења, а за најголемиот дел предмети сигурно ќе има некој што прашал порано.
Автоматски споено мислење:

Здраво, ако може некој да каже збор-два за предметите Интернет технологии и Концепти на информатичко општество. Начинот на полагање, дали е тешко за положување и слично... Благодарам однапред.
Еве нешто што имам веќе напишано за Концепти на информатичко општество. Побарај во темава, има повеќе мислења и искуства од други колеги.
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки, размислувам да се запишам на ФИНКИ па ми треба ваша помош, кој смер според вас е најдобар, на што да внимавам, што да избегнам? Исто имам прашање и за предмети за матура, дали доколку воопшто не ја земам математика ќе имам проблем да не влезам во државна квота? Според оценки од средно на крај би имал 58,5 поени и плус ќе ги додадеме после од матурата и проектната. Размислувам македонски и англиски да ми бидат екстерен, и информатика можеби и уште еден како интерни. Ви благодарам однапред за одговорот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom